82 Shares 2240 views

Jak nauczyć papugę mówić Jaco?

Wielu ludzi prawdopodobnie widział dużą szarą papugę z czerwonym ogonem i krótkiej czarnej nogami. Jego nazwa jest szara papuga, lub, jak mówią, Jaco. Uważa się, że papugi Jaco – najmądrzejszy. Szara papuga rodem z Afryki Zachodniej, a został przywieziony do Europy w XVI wieku. W naturze ptaki te żyją w lasach i miłości do gniazda w najwyższych drzew.


Jacquot, podobnie jak inne papugi mogą zawierać komórki. Z prawej opieki Grey papug w niewoli mogą żyć do stu lat. Jaco najszybszy ptak uczy języka mówionego i są dobrze oswojone i jeśli zaprzyjaźnić się z nim, będzie on stać się wiernym przyjacielem. Zwykle papugi powtarzanie frazy głupie nauczyć, ale nie Jaco – to nie jest tylko papuga powtarza słowa nauczyć i zastosować je do miejsca, to znaczy, jego mowa jest spójne i celowe. Jednak, aby nauczyć się mówić Jaco nie jest łatwe, a nie każdy wie, jak nauczyć papugę mówić poprawnie.

Na szkolenie nadaje się tylko młodych ptaków, a młodszy jest papuga – że będzie nauczyć się mówić szybciej. Najlepszy jest wiek jednego do dwóch miesięcy.

Mężczyźni i kobiety są szare papugi, w przeciwieństwie do niektórych innych ptaków rozmawiają mają taką samą zdolność do uczenia się, tak długo, jak ptak był sam. Jej komórka powinna stać w mieszkaniu w odwiedzanym miejscu, aby papuga nie tylko zobaczyć ludzi, ale oni to usłyszeli. To nie powinno być zbyt często zmienić komórkę, jak Jaco nie lubi, aby zmienić sytuację – jest to dla niego stresujące.

Zanim będzie można nauczyć papugę mówić, powinien mieć czas na dostosowanie się do nowej lokalizacji. Czasami może to trwać od dwóch do trzech tygodni. Następnie trzeba oswoić papugę. W tym celu konieczne jest, aby często podejmują ręce, aby komunikować się z nim pieszczotliwie nazywając go po imieniu, czyli dać mu dużo czasu i uwagi, a następnie wynik będzie szybciej. Musimy porozmawiać i kiedy czyścić klatkę, i wypowiedzieć się na temat każdego działania. W skrócie, zanim nauczyć papugę rozmawiać, trzeba nawiązać z nim relację. Edukacja może rozpocząć się dopiero po będzie się kontaktować. Pamiętaj, że nie można podnieść głos papugi i boli go, bo ma dobrą pamięć, a on długo pamięta urazy.

Błędem jest sądzić, że jeśli Jaco nie mówić, tylko winę za właściciela – to nie jest przypadek. Dyskusja nie może wszystkich ptaków, ale tylko jeden z trzech, i to jest niemożliwe, aby powiedzieć dokładnie to, co można nauczyć papugę mówić, a niektóre nie. Wielka zdolność do uczenia się są ptaki, które są w stanie obserwować, więc jeśli chcesz się nauczyć papugę mówić, to trzeba wybrać spokojny i towarzyski ptak.

Zanim będzie można nauczyć papugę rozmawiać, trzeba usunąć elementy z pokoju, tak że ptak nie jest rozproszony. Niektórzy w tym celu zamknięte komórki ciemną gęstą tkankę. Ale w tym przypadku, papuga może po prostu iść spać, więc najlepiej nie robić. Pomieszczenie powinno być cicho, więc telewizor lub radio musi być wyłączony.

Najpierw trzeba nauczyć papugę mówić jedno słowo. Może to być nazwa lub jakiś inny, bardzo proste słowo. Cóż, jeśli słowa znajdują sykiem spółgłoski lub litera P, na przykład, „Kesha”, „Roma”, „cześć”. Po papuga poznają pierwsze słowo przeniesione do innych słów i zwrotów. Klasy są zawsze zalecane w tym samym czasie, najlepiej w godzinach porannych, ale jest to możliwe, a wieczorem po karmieniu. Wymówić słowa powoli i wyraźnie, spokojnie, i zawsze w tym samym kluczem. Jacquot bierze żadnego głosu – Mężczyźni, dzieci, kobiety – bez względu na to, najważniejsze, że na początku to była tylko jedna osoba, najlepiej kogoś, kto kocha papuga najlepiej. Pierwsza sesja trwała 15 minut, ale stopniowo zwiększać ich trwania. Po to jest niezbędne w leczeniu ptak uczta i upewnić się chwalić.

Aby papuga mówiła szybko, w klatce wykonane umieścić lustro, ale w klasie powinno być czyste.

Naucz się mówić można nie tylko duże ptaki, ale także innych, na przykład, z silnym pragnieniem można nauczyć mówić papużka falista. Te śliczne małe ptaki są w stanie naśladować różne dźwięki, w tym mowy ludzkiej i są w stanie zapamiętać nie tylko słowa, ale nawet małe fraz. Psy budgies mają większą zdolność do symulacji i zacząć rozmawiać szybciej, ale kobiety wymawiać słowa jaśniej.

Mieć w domu Talking Parrot – marzenie wielu ludzi. Niepokoić, i jest prawdopodobne, że w ciągu czterech miesięcy od Twojego pierzastego przyjaciela zacznie mówić.