632 Shares 7134 views

Linia lotnicza "North Wind" (Nordwind Airlines). "North Wind" (linia lotnicza) – Samoloty

Planując wakacje rozważyć wszystkie szczegóły. Równie ważny jest wybór przewoźnika, z którym zaczynają swoją podróż. Linia lotnicza „North Wind» (Nordwind Airlines) od dawna istnieje na rynku przewozów pasażerskich. Aby dowiedzieć się, czy jest sens, aby korzystać z jego usług, zróbmy krótki przegląd.


historia

Linia lotnicza „North Wind” – jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się rosyjskich przewoźników. Powstał w 2008 roku. W tym czasie flota składała się z 3 samolotów i geografii lotów została ograniczona do 6 lotów czarterowych. 4 więcej zostały zakupione w 2009 samolotów, a w 2012 – 18. W 2014 roku flota została obsadzona przez 36 samolotów, a całkowity ruch pasażerski na cały okres istnienia firmy wyniósł ponad 4 mln osób.

Do tej pory, siatka routingu obejmuje ponad 100 miejsc docelowych w 27 krajach. Przewoźnik podpisał także umowę na zakup 5 nowych samolotów do modernizacji floty. "North Wind" – "Pegas Touristik" Carrier touroperator.

priorytety

Głównym priorytetem firmy, jak również każdego przewoźnika lotniczego, – bezpieczeństwo. Odnosi się do samolotów, pracowników i pasażerów. Linia lotnicza „North Wind” ustawić kurs dla poprawy i rozwoju, co jest gwarancją jakości usług.

Głównym firmy, w przeciwieństwie do innych przewoźników – uczciwość i terminowość. Zgodność z ceną i jakością usług odgrywa kluczową rolę w tym względzie. Działalność „Northern Wind” organów kontrolnych. Cały personel jest wysoko wykwalifikowany i stale szkolony. Firma stara się być liderem w dziedzinie ruchu turystycznego.

"North Wind" (linia lotnicza): samolot

Średni wiek floty wynosi 14,5 lat. Najstarsze Airliner 21 lat, a najnowsze – 7,5 roku.

Wszystkie dostępne linie lotnicze, istnieje 6 typów statków powietrznych:

 • „Airbus A320-200 jest wymieniony w parku na 1 jednostkę. Istnieją dwie klasy cynowania, całkowita pojemność – 180 osób. Wiek samolot – 8,5 roku.
 • „A321-200 Airbus jest obecny w ilości 8 sztuk. Podczas łączenia się z dwóch klas wydajności usług wynosi 170 pasażerów, z jednym – do 220. Najstarsze Airliner 14,5 lat, a najmłodszy – 7,5.
 • „Boeing” 737-800 posiada pewną ilość 4 jednostek. Układ może być jako usługa jeden i dwie klasy. W zależności od tego, pojemność może wahać się do 230 osób. Wiek najstarszych samolotów – 13 lat, a najmłodszy – 7,5.
 • W linii lotniczych ma 8 jednostek typu samolotu „Boeing” 757-200. Układ zakłada istnienie klasy usługi, i może pomieścić do 189 pasażerów. Wiek tych samolotów waha się od 12 do 21 lat.
 • Flota w tym również 16 samolotów Boeing „767-300”, która może pomieścić do 300 osób w jednej klasy usług. Najstarsza samolot – 20 lat i młodsi – 14.
 • „Boeing” 777-200 jest obecny w ilości 3 jednostki. Kiedy linkami do jednej klasy wydajności eksploatacyjnej do 550 pasażerów, z dwoma – 305. Wiek najstarszego samolotu – 16,5 lat, a najmłodszy – 10.

OLT

Linia lotnicza „North Wind” określa zasady bagażu zgodnie z taryfą biletu. Waga bagażu podręcznego, który znajduje się w wolnym tempie, nie powinna przekraczać 5 kg.

Bagaż podróżny, który kupił bilet w przystępnych cenach, do 20 kg jest transportowany bezpłatnie. Dla pasażerów z biletami w tempie „biznesu” wskaźnik ten wzrósł do 40 kg.

perspektywy

Linia lotnicza „North Wind” w 2015 roku zmniejszyła się o prawie jedną trzecią wielkości floty. Dokonano tego w celu jej optymalizacji. Ten krok był konieczny ze względu na niski popyt na usługi pasażerskie do popularnych miejsc turystycznych. Po optymalizacji obciążenia loty stali mecz samolotów pojemności.

Ponadto, istnieją plany, aby otrzymać nowy „Boeing 737-800” i zastąpienia innych samolotów z nowszej. W szczególności, w 2016 roku, że planuje kupić trzy samoloty, „MS-21” produkcji krajowej. Niektóre oddziały firmy w regionach zostaną zamknięte.

loty

„North Wind” pojawiła się na rynku transportu lotniczego stosunkowo niedawno, ale ma dość szerokie trasy geografia, liczące ponad stu kierunkach, w zależności od sezonu. Główne biuro znajduje się na lotnisku kapitałowym „Szeremietiewo”. Istnieją również zasady w portach lotniczych Krasnojarsku i Nowosybirsku.

Loty linii lotniczej „North Wind” prowadzone są zarówno w krajowych i międzynarodowych w kierunkach (Ameryka Południowa Azja, Europa, Środkowej i). Przyciągnąć pasażerom specjalne ceny i bilety dyskontowania.

Sieć trasa stale się rozszerza i dostosowując się do bardziej popularnych miejsc. Dzisiejsza sieć trasa składa się z następujących trasach:

 • Moskwa – Akaba, Bangkok, Varadero, Cam Ranh, Cancun, Monastir, Punta Cana, Phuket, Eilat.
 • Samara – Bangkok, Phuket.
 • Orenburg – Cam Ranh.
 • Z Petersburga – Eilat.

incydenty

W historii linii lotniczej odbył tylko dwa wypadki.

Pierwszy wystąpił w kwietniu 2013 roku, gdy samolot leci trasę Szarm el-Szejk – Kazan. Podczas lotu z syryjskiej przestrzeni powietrznej, załoga zauważyła eksplozje rakiet, rzekomo wystrzeliwanych z ziemi. W rezultacie zdecydowano się zwiększyć wysokość 36000 stóp. Po zbadaniu padającego federalną agencję Rosaviation zabronione do przewozu pasażerów przez Syrię do końca jego terytorium wojny domowej.

Drugi incydent miał miejsce w grudniu tego samego roku z samolotu, śledzić trasę Petersburg – Goa. Niemal natychmiast po starcie doszło dekompresji w kokpicie, z takim skutkiem, że samolot został zmuszony wsie w stolicy moskiewskim lotnisku „Szeremietiewo”.

Airline «Nordwind Airlines»: pasażerów zwrotnych

Co sądzę o nośniku swoich klientów?

Z pozytywnych opinii są następujące punkty:

 • stosunkowo niskie koszty biletów lotniczych;
 • punktualność;
 • Świeże, gorące posiłki;
 • uprzejmość i życzliwość personelu zatrudnionego na pokładzie;
 • szybkość i jakość obsługi w locie;
 • szybki odbiór bagażu na lotnisku przylotu;
 • Czystość i pielęgnacji komory;
 • niewielki odsetek opóźnień i odwołanych lotów;
 • szczególną uwagę na dzieci;
 • pasażerowie z dziećmi są wygodne miejsce.

Z negatywnych aspektów można zidentyfikować:

 • starych samolotów;
 • wąską przestrzeń między siedzeniami w kabinie;
 • Wąskie kanały;
 • loty transportowe na dzień przed odlotem;
 • Nie wszystkie żarówki się nad siedzeniami pasażerów;
 • w pewnym klimatyzacją samolotu nie działa;
 • nieuczciwość oraz przedstawiciele przewoźnika w hali rejestracji.

Reasumując

8 lat temu nie było linia lotnicza „North Wind” w Rosji. flota w tym czasie stał się o wiele bardziej rozbudowany także geografii lotów. Airline działalność polega na realizacji lotów czarterowych do popularnych miejsc dla rosyjskich turystów. Harmonogram koncentruje się na sezonowe zapotrzebowanie na tę lub tamtą stronę. Priorytetami są bezpieczeństwo lotu i komfort dla każdego pasażera. W większości przypadków, pasażerowie są zadowoleni z usług świadczonych przez firmę.