870 Shares 8279 views

Ciekawostki o Nowym Roku: Jak obchodzić święto w różnych krajach

Każdy kraj ma swoje własne specyficzne różnice odnoszące się do cech świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Czasami są dość nietypowe, ekstrawaganckie, a nawet egzotyczne tradycje. Spójrzmy na kilka interesujących faktów na temat obchodów Nowego Roku.

Czas spotkanie noworoczne

Dzień, w którym zaplanowane wakacje w niektórych kulturach, odmienny od zwykłego wszech czasów dla nas. Jeśli mówimy o czasach starożytnych, było świętować nadejście wiosny w Babylon wykonane wydarzenie. W tym okresie, tym wyższa deska opuszcza miasto z jego otoczenia, co pozwoliło na wesołość publicznego i swobodnie chodzić po ulicach o każdej porze dnia.

Naród Mikronezji tradycyjnie świętować zimy. W tym czasie mieszkańcy licznych wysp blisko nadać nowe nazwy. W tym samym czasie z dowolnego miejsca jest tam głośne bębny. Tak więc mieszkańcy są chronione przed złymi duchami, które zgodnie z wierzeniami próbuje podsłuchiwać i ukraść duszę nazwiskami ich właścicieli.

Warto również zauważyć, ciekawych faktów o Nowym Roku w Rosji. Począwszy od X do XV wieku w Rosji odbył się 1 marca. Dopiero w 1699 roku, według specjalnego dekretu cara Piotra I impreza została przeniesiona do 1 stycznia. Jednak w tradycji nadal pozostaje wiele starych słowiańskich zwyczajów.

choinka

Doprowadzić tradycję na święta w domu świerku lub sosny założonej przez Wikingów. Oni ciąć duży kufer, że Cox wieku w czasie roku. W przeddzień choinka dryfuje i udał się do domu w środku. Jeśli to drugie zapala się i od niego był tylko popiół, mieszkańcy oczekują szczęścia. Tłumienie bagażnik przepowiedział kłopotów.

Biorąc pod uwagę ciekawych faktów o nowym roku, nie wspominając, jak drzewo pochodzi z tradycji chrześcijańskiej. Po raz pierwszy o dekorowanie drzewo jest wymienione w dokumentacji dowodowej XVII wieku. Według historyków rzekomo do tego sposobu celebracji uciekają mieszkańców Alzacji, który w tym czasie był uważany za część Niemiec, a dziś jest terytorium Francji. Ozdoby wystroić się następnie były kwiaty papierowe, kostki cukru, owoce, ciasteczka i blichtr.

Pierwsze bale choinkowe, wykonane ze szkła, pojawiła się w XVI wieku w Saksonii. Produkcja biżuterii na skalę przemysłową rozpoczęła się tutaj, ale w XIX wieku.

tort urodzinowy

Warto zauważyć, ciekawych faktów na temat Nowy Rok i Boże Narodzenie we Francji. Wraz z nadejściem świąt tradycyjnie pieczone ciasta, z których każdy jest umieszczone na fasoli. Osoba, która dostaje taką substancję, przyznawany jest tytuł Króla wieczorem, a wszystkich obecnych na wakacje noworocznym muszą bezkrytycznie słuchać jego rozkazów.

Zaskakujące jest to, że takie ciekawostki o Nowym Roku nadal nie osiągnęła naszej szerokości geograficznej. Na pewno wybraliśmy taką tradycję.

świecące girlandy

Pierwszy elektryczny girlanda z kolorowych świateł pojawił się w Stanach Zjednoczonych w 1895 roku. Wynalazek został opublikowany na widok publiczny w Białym Domu. Nowa tak inspirowane przez świadków, że Amerykanie następnie zaczęli dekorować tych produktów w całym domu i instytucjach publicznych.

Hałas petard i fajerwerków

Jeśli mówimy o ciekawych faktów o nowym roku, nie można nie zauważyć, tradycję wytwarzania hałasu z początkiem wakacji. Na przykład, podczas bitwy pod kuranty Panamanians zaczynają krzyczeć i walić żadnych przedmiotów, które są obecnie na rękę. Jest to uzupełnione przez wybuchy fajerwerków, klaksony brzęczenie.

Wraz z nadejściem nowego roku węgierskich mieszkańców gwizdy głośno. Tak więc, jest napędzany z domu wszystkich ubogich i dobre samopoczucie jest zaangażowany. Irańczycy pod zegarem chiming tradycyjnie strzelać w wiatrówki.

Masowe stosowanie obfitości petardy, zimnych ogni i fajerwerków są najbardziej powszechne wśród Azjatów. Ale nie jest to zaskakujące, ponieważ fajerwerki zostały wymyślone tutaj.

Stół noworoczny

Istnieje kilka interesujących faktów o nowym roku, dotyczące rejestracji świątecznym stole wśród różnych narodów. Na przykład, danie główne wieczoru mieszkańcy Norwegii, Danii i Szwecji uwierzyć gęś Boże Narodzenie, pieczeń z jabłek. Tradycyjne danie tutaj jest kaszka ryżowa, który dodawany jest cukier, cynamon i rodzynki. Danie jest otwarta całą noc na stole. Według wierzeń, kasza regale gnomów, którzy strzegą domu dzięki gospodarze przez cały rok.

Przeciwieństwem tradycja przylegają do mieszkańców Litwy, którzy próbują z nadejściem Bożego Narodzenia postu. Na świąteczny stół jest zawsze obecny kutya, sałatki warzywne, danie rybne. Mięso jest spożywane wyłącznie po wizycie na nabożeństwa i oczyszczenia z grzechu.

Konkludując

Istnieje wiele innych, które dobrze byłoby, aby dowiedzieć się do dorosłych i dzieci o Nowym Roku. Interesujące fakty omówione w niniejszym materiale są tylko częścią tradycji, które są praktykowane w różnych częściach świata. Być może niektórzy z nich będą użytecznymi obywatelami naszego kraju.