810 Shares 4477 views

Sprężyna gazowa: funkcje projektowania, montażu, zalety

Sprężyny gazowe – doskonały sposób, aby zwiększyć wiatrówki energetycznych poziomu początkowego. Jednak wybór systemów wysokiej jakości na modernizację broni jest tylko połowa historii. Sprężyna gazowa nadal trzeba poprawnie zainstalować, co bezpośrednio zależy od jego funkcjonalności oraz ograniczenie żywotności.

Co jest sprężyna gazowa?

Mechanizm jest skonfigurowany jako cylinder wypełniony sprężonym gazem. Z jednej strony, zawiera tłok, który rozciąga się w kierunku wzdłużnym. Podczas zdjęć, utworzonego produktu pneumatyczny energii popycha trzpień się tworząc siłę. Kiedy tłok powraca automatycznie przechylił młot do swojej pierwotnej pozycji.

Krótka historia

Pierwszy gaz wiosna zaczęły być wykorzystywane komercyjnie w produkcji karabiny w połowie lat 80. ubiegłego wieku przez amerykańską firmę Theoben Engineering. Ten boom na korzystanie z takich mechanizmów obserwowane dekadę później, gdy rzemieślnicy pneumatyczny przystosowany pojazd zatrzymuje się na ulepszenia broni. Technologia ta okazała się być bardzo dostępny i nie zmusza artystów do uciekania się do stosowania drogiego, specjalistycznego sprzętu.

Dziś, opcje sprężyn gazowych produkuje szereg renomowanych producentów tłoka pneumatycznego. Największe zapotrzebowanie jest na produkty marek: Crosman, Gamo, Norica, Hatsan.

zalety

Jakie są zalety sprężyny gazowej jest alokowana na tle standardowego mechanizmu zwiniętego? Warto zwrócić uwagę na następujące:

  1. Brak wibracji, irytujące dźwięki, minimalny odrzut, aw konsekwencji – możliwość prowadzenia bardziej precyzyjne strzelanie.
  2. Sprężyna ma jednolity oddział gazu, który nie zmusza strzelca umieścić znaczny wysiłek podczas przeładowywania karabinu.
  3. Zwiększona podaż mocy – dostosowanie wydajności pozwala na dostosowanie mechanizmu sprężyny gazowej dopasować jakość broni używanej.
  4. Trwałość – maksymalna długość eksploatacji gazu sprężyny wyższe niż skręconych mechanizmów około 5-7 razy.
  5. Możliwość długotrwałego przetrzymywania broni w położeniu napiętym. Podczas przechowywania pneumatyki ze sprężynami śrubowymi, aby działać w ten sposób nie jest zalecane.
  6. Skuteczne użycie optycznych – niewielkie wibracje i minimalnym odrzut podczas działania sprężyny gazowej zatem pozytywny wpływ na dokładność strzelania z miejsc optycznych.

Sprężyna gazowa instalacja

Pod uwagę kolejność montażu mechanizmu pneumatycznego. Przykładem będzie służyć jako sprężyny gazowej do Hatsan.

Prace prowadzone są w następującej kolejności. Aby rozpocząć z wydzielonymi karabinów łóżko obcęgami uwalnianych bezpiecznik wiosna. usunięte zaczep kurkowy PIN. Odkręcić śrubę, która posiada łóżko w pozycji odwrotnej. Następnie można wyjąć sprężynę spiralną fabrycznych.

Dalej wycofywany z tulei beczki, tłok jest usuwane. Teraz możemy przystąpić do montażu sprężyny gazowej. Występ jest noszone backdrop centrowania podkładkę i zamocowanie urządzenia pneumatycznego. Bezpieczniki i mechanizm zwalniający, gromadzone są w odwrotnej kolejności.

Wreszcie właściciel karabinu można tylko ustawić łóżko w miejscu. Następnie trzeba sprawdzić szczelność wszystkich elementów złącznych. Podczas korzystania z niskiej jakości elementów złącznych istnieje wysokie prawdopodobieństwo zablokowania mechanizmu. Dlatego ich wybór należy podchodzić ostrożnie. Podsumowując, praca Test jest ustawiony na praktyce sprężyny gazowej.