606 Shares 5037 views

Turkish ośrodków na Morzu Śródziemnym. Turcja: Zdjęcie ośrodków. Wakacje w Turcji: Turkish ośrodki

Turkish ośrodków na Morzu Śródziemnym … Jak można nie marzyć o nich, tym bardziej, że coraz mniej dni przed pozostają długo oczekiwany letnie wakacje? Nawet na chwilę zamknął oczy, zaczynamy marzyć o ciepłym piasku, walcowane na falach o plaży i morskiej bryzy.


Bardzo często turyści, przybysze poprosił o Turcji lepszy ośrodek. Mimo wszystko, jeśli weźmiemy pod uwagę szereg obszarów do wyboru to jest rzeczywiście dość trudne. Profesjonalny, przemyślany, odpowiedzialny, wszystkie są wspaniałe, chociaż każdy ma swoje własne cechy i urok. Tylko odwiedzając co najmniej kilka z nich, podróżny wie, gdzie iść następnym razem.

Dlaczego Turcja?

Należy zauważyć, że Turcja, pomimo dość skromnego obszaru (na przykład, jeśli porównamy z Rosji), bardzo, bardzo zróżnicowane. Tu można odpocząć przez cały rok, i za każdym razem odkrywać coś nowego i innego.

Jeżeli którykolwiek kraj ma i może zaskoczyć doświadczonych turystów, więc jest Turcja. Mapa kurortach śródziemnomorskich jest dosłownie pełen różnego rodzaju miastach, miasteczkach i wsiach. Mogą też odkryć coś czytając wspaniały kraj i unikalną kulturę miejscowej ludności w każdym sezonie.

Wielu podróżnych przy wyborze miejsce na wakacje, odwołać się do specjalistycznych katalogach i broszurach, które są zupełnie inne nazwisko, ale jednak są zredukowane do jednego tematu, który jest łatwy do opisania coś takiego: „Turcja. Zdjęcie ośrodków. " I nie jest to zaskakujące, ponieważ początkowo możemy „kupić” na obraz lub obraz dobrze zrobione, a dopiero potem zacząć czytać opinie i wybrać ten hotel.

Turkish ośrodków na Morzu Śródziemnym. informacje ogólne

Większość z Turcji przemywa wodami dwóch mórz: Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego.

Najbardziej popularne pod względem turystycznym jest miasto położone na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Dlaczego? Cóż, po pierwsze, ze względu na doskonałą infrastrukturę, która spełnia wymagania nawet najbardziej kapryśnych turystów. Po drugie, obszar ten jest mniej podatny na zmiany temperatury i zimnych prądów w lecie prawie nigdy nie zagrażają komfortowe wakacje.

Aksu – punktem kulminacyjnym sezonu

Należy zauważyć, że ośrodek ten jest uważany za dość młody, więc czasem jest to wliczone w starej części Antalya.

Niemniej jednak, jest to kurort w przytulnej delty rzeki Aksu, około 25 kilometrów na południe od powyższego Antalya, zaledwie 20 km od międzynarodowego lotniska.

Na terenie całej Aksu rosną stare drzewa eukaliptusa i pachnące goździki. Jeśli wczasowicze zmęczona relaks na szerokiej plaży ze złotym piaskiem, mogą w każdej chwili ukryć się w łagodnym cieniu lasów sosnowych.

A dla wszystkich miłośników historii starożytności i wycieczki do ruin lewo od miasta Perge.

Rozsądne ceny pozwalają na odpoczynek tutaj są zupełnie inne dobrobyt materialny. I, być może, jeśli w danym kraju może posiadać konkursie „Najlepsze ośrodki młodzieżowe w Turcji” Aksu koniecznie byłby w pierwszej piątce.

Alania – dokładnie to, co jest potrzebne dla rodzin z dziećmi

Należy zauważyć, że Alanya – to prawdziwy raj kwiatowy, mające chwałę znany i największy z krajów śródziemnomorskich ośrodka. Każdego roku przyjeżdżają tu, aby odpocząć od całego świata. Może Alanya – to najgorętszy kurort w Turcji, dlatego jest to bardzo popularne nie tylko wśród dorosłych, ale również wśród par z małymi dziećmi.

Alanija położony 150 km od Antalyi. Znaczna część obszaru znajduje się na skalistym cyplu, który charakteryzuje się pięknymi krajobrazami i piersiach wschody i zachody słońca nad morzem.

Atrakcje w Alanii

Świetna zabawa w tym miejscu jest gwarantowana dla każdego. Dlaczego? Fakt, że odsetki, jak mówią, na każdy gust i każdą kieszeń masy.

Tuż nad miastem wychodzi na najbardziej popularną cechą wybrzeżu – mistyczny Cytadeli, zbudowany w XIII wieku. Posiada podwójne ścianki 150 i zatrudnia wieże.

Bezpośrednio za jego ściany są niezwykłe domy, meczety i kościoły bizantyjskie pełne fresków.

Alanya każdy podróżny powinien również odwiedzić stocznię i Muzeum Etnograficzne, znajdujący się w ośmiokątnym czerwonej wieży.

Po przejściu pod cytadeli można znaleźć jaskinie morskie i grotach. Najbardziej znanym Damlataş Cave, istnieje wiele stalaktyty i stalagmity. Przebywających wewnątrz korzystny wpływ na chorych na astmę, ponieważ powietrze tutaj niezwykle ciepły i wilgotny.

Również w Alanya znajduje się wiele atrakcji historycznych i ekscytujące, ten piękny ośrodek słynie także najlepsze plaże w Turcji. Na brzegu zawsze znaleźć ogromny wybór rozrywek: piłka nożna, siatkówka, tenis, badminton, kształtowanie, aerobik i lekcje tańca.

Szukasz taniego ośrodków w Turcji, ale jednocześnie chcesz spędzić czas w ciekawy i oryginalny? Zapraszamy do Alanyi. Idealny na wakacje jest zdecydowanie zapewnił.

Antalya – Wart życia

Dyskusja na temat tureckich kurortów w basenie Morza Śródziemnego, a nie wspominając Antalya po prostu niemożliwe. Że to nie chwała Riwierze Tureckiej, a na pewno na marne. Po tym wszystkim, tutaj podróżny odkryje nie tylko piękną przyrodę, ale także wiele zabytków.

Wybrzeże Morza Śródziemnego w tym obszarze jest najpiękniejsza i najczystsza.

Nawiasem mówiąc, według legendy, to bogowie i boginie żyli tutaj. Dawno temu Antalya zabrał absolutnie całe terytorium Pamfilii, więc miejscowi czasami nadal nazywają to „wszystkie plemiona ziemi.”

Antalya dzisiaj: morze i nie tylko

Obecnie wieś jest wspaniały miasta z malowniczych uliczek, przestronnych bulwarów, luksusowych hoteli i rozmaitych sklepów.

Obok nowoczesnych budynków stronie przez strony, a starożytne historyczne budynki.

Miejscowi bardzo kochać i szanować swoją przeszłość. W Antalya, nawiasem mówiąc, zakonserwowane starówka, otoczony przez starożytnych murów. Kiedyś był nazywany Kalesi, ale teraz to tylko część miasta, co powoduje zwiększone zainteresowanie nie tylko architektów, ale również dla turystów.

Wyjątkowa i niepowtarzalna Belek

Możemy przyjrzeć się innym naprawdę wyjątkowym i luksusowym miejscu. Belek jest uważany za młody, ale już bardzo udany ośrodek w kraju. I co roku ta popularność stale rośnie.

To jest 30 km od znanego Antalya, tylko pomiędzy pięknymi górami Taurus i morze. Ten ośrodek powstał z nowymi osiągnięciami w branży turystycznej, ale w tym samym czasie, architekci udało się zachować wszystkie naturalne krajobrazy.

Należy zauważyć, że w Belek bardzo szczególności o przyjazności dla środowiska ojczystego miasta. Nawiasem mówiąc, to dlaczego prawo ośrodek na plaży, więc często można znaleźć zagrożonych gatunków żółwi Caretta. Dbać o nich, więc zwierzęta stały się niemal oswojony. Mogą one nie tylko skok, ale również robić zdjęcia bez problemów.

Ale to nie wszystko. Co ciekawe, na obrzeżach miasta rośnie 574 gatunków roślin, 29 z nich wyłącznie w tej dziedzinie. Co nie jest rezerwatem?

ośrodki młodzieżowe w Turcji są zawsze mile widziane

Belek – najbardziej odpowiednie miejsce dla rodziny lub młodzieży reszty: tutaj bezpiecznej plaży i bardzo spokojnym przepływie. Ciche plaże, piękne słoneczko pozwolić dzieciaków bezpieczne pływać w czystej wodzie. Można również robić rzeczy, które kochają sporty wodne, takie jak jazda na nartach, lub nauczyć się jeździć na skuterze. Miasto ma wiele hoteli, istnieją całe wioski zbudowane specjalnie dla turystów. Mapa ośrodków w Turcji z miast lub nowoczesnej nawigacji wbudowanej w laptopie lub telefonie, nie zgubisz. Bardzo popularne kluby golfowe, które przyciągają w ścianach wszystkich poziomów graczy. W każdym hotelu znajdują się korty tenisowe, baseny, centra fitness. Belek jest pełen ciekawych miejsc, co oznacza, że nudzi po prostu nie mają. Nie daleko poza miasto jest piękne rzymskie miasto Perge, gdzie można zobaczyć amfiteatr Aspendos, a na małe, prawie malutkie, Belek rynki zwykle nabyte oryginalnych pamiątek.

starożytny Kemer

Kiedy mówimy o wczasach w Turcji, turecki ośrodki mogą pojawiać się w różnych myśli, ale nie pamiętam Kemer niemożliwe. Ta stosunkowo małe miasto ma wspaniałą historię, która zaczyna się w epoce neolitu. Dlatego istnieje tak wiele trwają wykopaliska archeologiczne, czasami występujące nawet w centrum miasta. Trudno jest sobie wyobrazić, że w dawnych czasach wszystkie plaże były portu Kemer. Nawiasem mówiąc, ruiny wzdłuż plaży, a jednocześnie nadal przechowywane szczątki miasta, gdzie wiele lat temu, handel kwitł.

Od przeszłości do teraźniejszości

Turkish ośrodków na Morzu Śródziemnym, prawdopodobnie byłby mniej znane, jeśli nie Kemer, który wcześniej został uznany za zwykły wioska rybacka, ale teraz stał się popularnym miejscem turystycznym. Oszałamiający krajobraz miasta tworzą niezwykłą atmosferę do wypoczynku, ponieważ miejsce jest otoczone przytulne, malownicze zatoki, lasy sosnowe, czystej wody. Zauważ, że jest na górze łańcucha ośrodek krawędź Taurus. Na południu regionu znajduje się wnęka, gdzie można iść surfing, narty wodne, a nawet żeglarstwo. Kemer plaże wyróżniona niebieską flagą Unii Europejskiej, co symbolizuje czystość wody i doskonałą jakość piasku. Na wybrzeżu, podróżni znajdą wiele restauracji serwujących tradycyjne przysmaki z nietypowych przypraw i przypraw. Wszyscy miłośnicy nocnych dyskotek czuje się świetnie w Kemer, t. Aby. To tutaj zbudowany znaczną liczbę nowoczesnych barów muzycznych, klubów i lokali rozrywkowych.

Side – dawna mekka piratów i handlarzy niewolników

Miasto Side zajmuje niewielki obszar półwyspie na wybrzeżu Morza Śródziemnego Morza, jego szerokość wynosi tylko 300 m, a długość – 800 m. Jednak pomimo jej małe, obszar ten jest dosłownie pełen fascynujących atrakcji. Historycy pamiętać, że strona była niegdyś ośrodkiem handlowym i portem. Architektura miasta ma swój własny, niepowtarzalny styl: ulice są zbudowane w formie swego rodzaju labirynt, a wśród nich Płonący dom z standardowej wysokości dwóch pięter. Ośrodek posiada wszelkie warunki do przyjemnego pobytu. Tutaj można zobaczyć starożytnego greckiego amfiteatru o pojemności 15 tysięcy osób, w słynnej rzymskiej świątyni Apolla i Artemidy, szyk City Gate i Muzeum. Najbardziej przyjemne i trwałe wrażenie na boku produkuje zwykły spacer po mieście wieczorem, gdzie zabytki i ruiny oświetlania jasne światło. Na ogół mówimy o wakacjach w Turcji (Turcja ośrodków, w szczególności), nie wspominając o plaż Side. Znalezienie się na wybrzeżu, można znaleźć resztę do swoich potrzeb. Na przykład fani ruchliwej wakacje chętnie pozostają w centrum, odwiedzając bary, restauracje, sklepy i dyskoteki oraz miłośników ciszy, co do zasady, spiesz się, cieszyć się ciszą i pustynia oferuje krajobrazy.