203 Shares 3115 views

„Helice” – samochód z czasem i konkurencji

Ostatnio często słyszymy słowo „Hélice”, spróbujmy zrozumieć, co to znaczy i co kryje się pod tym symbolem, lub zmniejszenie?

„Helice” – co to jest?

Pod nazwą bezpretensjonalnej faktycznie kryje się prawdziwa bestia – ciężki SUV Mercedes Gelendevagen. „Samochód off-road” – czyli w dosłownym tłumaczeniu z języka niemieckiego przez jego pełnej nazwy. „Helice” – to jedna z potocznych nazw samochodów. Ponadto, pseudonimy, popularnie nazywany jest również „kostka”, „cegły” i „kwadrat”, ale w ostatnich latach często słyszymy to „Helice”.

Pomimo wysokich kosztów, niezawodne SUV w tej klasie bardzo dobrze sprawdzony i stabilny popyt. I jest to pewien wskaźnik statusu. Po tym wszystkim, „Helice” – to, co jest konieczne dla fanów szybkiej jazdy na drogach, a także dla wojskowych i stróżów prawa.

Historia powstania

Zakres SUV, które łączą w sobie ogromną moc, wysoką zwrotność i szybkość, rozpoczyna swoją historię z rzędu pojazdy wojskowe Iranu.
Ze względu na obrót, Iran odmówił towarów, ale zlecenia kupna zostały zaczerpnięte z Argentyny, a następnie w Norwegii i Indonezji. SUV produkcja została uruchomiona w Austrii w 1979 roku, a pierwszy cywil „Gelendvagen” został sprzedany w 1983 roku. W przyszłości, samochód zaczyna zdobywać popularność w innych krajach, w związku z czym ujrzał światło pierwszej generacji „Gelendvagenov” – wagony i kabrioletów ze standardowym i długim rozstawem osi.

Druga generacja „Helice” zaczął produkować od 1990 roku. Przez 30 lat, SUV generacja przeszła wiele aktualizacji, uaktualnień, otrzymał nową linię silników. „Gelendvagen” służył w policji trener pracował „pogotowie”, leśnik i strażak, i nadal „Helice” – to zażądał samochód i przeżył przemysłu motoryzacyjnego.

parametry techniczne

Rozstaw osi 2850 mm, długość samochodu, nieznacznie przekracza 4,6 m, jego szerokość – 1,76 i wysokość. – 1,9 Ciężar urządzenia jest większa niż 2,6 m.

„Helice” – jest to samochód z napędem na wszystkie koła i 7 przekładni automatycznej. W podstawowej konfiguracji „Gelendvagen” ma silnik benzynowy, którego ilość osiągnie 5,5 litrów. Moc – 388 KM. a. Ponadto „Helice” może być zakończona, a silnik wysokoprężny trzy-litra o mocy 210 koni. Ten samochód może rozpędzić się do setki w zaledwie 6 sekund. Oprócz podstawy, istnieje również pompowane wersję elitarnej marki AMG. Te silniki mają dużą pojemność (544 i 612 litrów. P., odpowiednio), a przyspieszenie od zera do stu kilometrów tę wersję „Gelika” zdolne do zaledwie 5,4 sekundy.

Doskonała jakość wykończenia, ekskluzywny wystrój, nowoczesne gadżety i komfortowy salon wewnątrz i na zewnątrz „Helice” – zbiornik w ich drożności i trwałości. Samochód testowy był w piasku, wody i błota. I wszędzie pokazał znakomite wyniki legendarną „Hélice”. Co to jest, jak niezawodne i prestiżowych samochodów, a teraz cały świat wie.

wybitni właściciele

Cóż, dzisiaj „Helice” – co to takiego? Wygodny SUV z nowoczesnych systemów elektronicznych, silnik, wnętrze, jak szczęście skończyłby z jeepa wojskowego w pewnym wskaźnikiem stanu i symbolem dobrobytu, bogactwa, sukcesu i władzy.

Dzisiaj „Gelendvagen” są obowiązkowe członkami jakiejkolwiek konwoju rządowego, ich właściciele – bogaci ludzie świata, arabskich szejków, znanych polityków, finansistów, urzędników państwowych, biznesmenów, sportowców, aktorów i innych znanych osobistości życia publicznego.

W Rosji, na przykład, właściciele słynnej „Gelika” jest rysunek łyżwiarz Jewgienij Pluszczenko i rzeźbiarz Zurab Tsereteli. Jednak najbardziej znany jest nazywany właściciel papieża, który w 1980 roku stał się właścicielem SUV, wykonane na specjalne zamówienie Watykanu.

Zapalił się „Gelendvagen” i ekran domowej. Na przykład, w humorystyczny serii „Fizruk” bohater Thomas idzie na „Hélice”, a „prawdziwe dzieci” ojciec bohatera preferuje również ten samochód.