464 Shares 9586 views

Tajemniczy baobab drzewa: drzewo-cud

Niezwykłe drzewo baobab wyjątkowy we wszystkim: w wielkości, proporcje długości życia. Nawet jego doskonałe przeżycie zazdrości każdej rośliny. Baobab – niesamowite drzewo. On jest najbardziej znanym członkiem rodziny Malvaceae, zadziwiająco długo żył w suchych tropikach afrykańskiej sawanny.

Największy baobab

Osiągając kilkanaście metrów w obwodzie pnia, wysokość specjalny baobab nie może pochwalić się 18-25 metrów – jego prawidłowy wzrost. Chociaż istnieją pewne przedstawicieli tego gatunku pobivshie wszystkie rekordy: w 1991 roku baobab w słynnej Księdze Guinnessa, osiągając obwodzie pnia prawie 55 metrów, inne przypadki przekroczenia limitu wysokość 150 metrów. Całe życie tego olbrzyma i wszystkie legendy: oficjalnie uznane, że drzewo żyje od 1000 do 6000 lat. Pień góry kończy się nagle, rozłożenie grubości gałęzie na boki i tworząc koronę do 40 m średnicy. Jest liściastych w zresetowaniu epoki liści przypomina wzrostu inflacji Baobab korzenie. Wood, który jest przedstawiony potwierdza zabawny wygląd. Ale to jest zupełnie zrozumiałe warunki uprawy na suchej ziemi afrykańskiej. Gruba łodyga jest odżywcze baterii i zaopatrzenia w wodę, który wymaga baobab. Drzewo ma drugą nazwę – Adanson palmitynian. Ten „nazwa” łączy w sobie charakterystyczną formę 5-7 martwych liści z utrwalania imię francuskiego badacza, biolog Michel Adanson.

Legenda kapryśnej baobab

Jest on zbliża się do skojarzenia z drzewa, korzenie, które są na górze zamiast korony, najprawdopodobniej, i służył jako podatny grunt dla narodzin legendy o pochodzeniu baobabu. Mówi się, że stworzenie Stwórcy świata zasadził drzewo w dolinie wylania rzeki Kongo, ale roślina nie lubić chłód i wilgoć tego miejsca. Twórca echa jego prośbę i przeniósł go na stokach, ale nie jak baobab wiatr urodzony w wąwozy i urwiska wiał. A potem, zmęczony niekończącymi napotkane drzewa, Bóg wyrwał go z ziemi i, odwracając się, zatrzymany z powrotem w suchych doliny. Do tej pory, w okresie liści resetowania wszystkich swoich poglądów przypomina gniew bogów wspaniała roślina baobabu – drzewa, nie kapryśny, a wręcz przeciwnie, aby nauczyć się przetrwać i chronić wszystkie żyjące rzeczy wokół.

Ciekawostki z życia baobabów

Niewiarygodna żywotność drzewa jest niesamowite: to szybko regeneruje uszkodzoną korę, rośnie i owocuje w pełni rozkładowi rdzenia lub w przypadku jej braku. Ludzie często korzystają z wydrążonych pni baobab dla swoich potrzeb. W krajach afrykańskich nie jest rzadkością, aby korzystać z pnia baobabu przechowywanie zbóż lub jako zbiorniki na wodę. Pasują do obudowy, wycinanie okna i zawieszania drzwi. Jest to ułatwione przez dostatecznie miękkie, podatne twardzieli jednak na infekcje grzybicze. Obrane rdzeń jama wewnątrz drzewa mają wystarczającą przestrzeń na umieszczenie wewnątrz różnych pomieszczeń. Na przykład w Kenii rośnie baobab służąc tymczasowe schronienie dla obcych, ale w Zimbabwe jest baobab, dworzec autobusowy dla maksymalnie 40 osób jednocześnie. W Limpopo w 6000 lato Ispolin baobab otwartego baru, cieszy się ogromną popularnością i jest miejscowy punkt orientacyjny.

Drzewo na każdą okazję

Wszechstronny roślina jest wyjątkowy pod każdym względem. baobab kwiaty o przyjemnym zapachu piżma rozkwicie w nocy, zapylanie odbywa się w nocy i rano
spadać. Baobab owoce, przypominające grube cukinię, wiszące na długich łodygach owoce, bardzo smaczne, wysoka zawartość witamin i minerałów odżywczych i może być zrównany z cielęciny. Na zewnątrz pokryte są niestrzępiącą skóry. Miejscowi ludzie doceniają ich o przyjemnym smaku, szybkie wchłanianie przez organizm i zdolność do usunięcia zmęczenia. Nasiona smażone w głębokim tłuszczu, ziemne i owoce wykorzystywane do przygotowywania wysokiej jakości substytut kawy. Wysuszony wewnętrzna część płodu może tlić się przez dłuższy czas, ruszeniem komarów i popiół stosuje się do wytwarzania oleju (niesamowite!) Do smażenia, a także mydła. Liście drzewa – magazyn substancji odżywczych. Spośród nich gotować zupy, sałatki i uczynić zimne przekąski. Świetny smak młodych pędów szparagów są. Baobab – pyłek drzew, co stanowi doskonałą podstawę do produkcji kleju. Porowata skorupa wykonana z drewna i miękki papier, grubej tkaniny, linę holowniczą, przypominający rosyjskiego konopi.

Właściwości lecznicze baobab

Popiół ze spalania kory jest nie tylko uniwersalny nawóz, ale głównym składnikiem do produkcji wysoce skutecznych leków przeciwko przeziębieniu wirusowe, gorączka, czerwonki, serca i chorób naczyniowych, bólu zębów, astmy, ukąszenia owadów. Przygotowuje się z liści baobabu nalewki łagodzi chorób nerek.

Wśród wspaniałych przedstawicieli afrykańskich flory zajmuje wiodącą pozycję baobab. Drewno zdjęcie, które można zobaczyć w artykule, jest nieocenionym darem natury.