565 Shares 6509 views

Program umieszczenie mebli w pokoju: zalety i wady

Dlaczego jedna sytuacja wydaje się czysty, dobrze przemyślany, stylowy i harmonijny, a drugi wręcz przeciwnie, daje wrażenie absurdów. Czy są jakieś zasady w doborze mebli i akcesoriów oraz umieszczenie ich razem? I jak wybrać i zorganizować meble do mieszkania, aby zrozumieć, że to jest to samo, nie kupuje go? Jak umieścić meble w pokoju z programu pomoschyu i jakie usługi to lepiej wybrać? Było to o wszystkie szczegóły w artykule.


Teoria wyposażenia mieszkania

Specjaliści, którzy są zaangażowani w projektowanie mieszkań wiedzieć, że zasady aranżacji mebli tam. Dla tych, którzy nie wiedzą, są trzy:

  • symetria regułę – mówi, że produkty są kupowane w parach i są rozmieszczone symetrycznie w stosunku do każdego wnętrza. Na przykład, w pokoju znajduje się kominek, na obu jej stronach, można umieścić krzesła, zainstalować półki, kwietniki. Ten program działa tylko z odpowiednim formularzu lokalu i nie wymaga specjalnego pracę projektanta.
  • Asymetryczna zasada – działa na zasadzie huśtawki dla dzieci. Pamiętaj, że jako dziecko była huśtawka – płyta, pozycja w dzienniku. Na każdej krawędzi dzieci siedzą na i są symetryczne względem siebie. Jeśli dziecko był większy niż inne, musiał zbliżyć się do centrum, następnie waga zostaje osiągnięty. W ten sam sposób działa na reguły wnętrz. Jeśli masz ogromny sofa lub kanapa, spróbuj umieścić go bliżej środka pokoju, ewentualnie po przekątnej, więc nie zajmują zbyt dużo miejsca, a małe elementy stół lub podłoga lampy, wręcz przeciwnie, wysłać przez okno.
  • koło zasada – oznacza urządzaniu pokoju w stosunku do niektórych z punktu ostrości – stoły, żyrandole, a nawet dywan okrągłym ornamentem. Wybierz ten punkt i staramy się wyciągnąć meble wokół jej kręgu. Jeśli osiągnąć pożądany efekt ciężko wrócić do asymetrii – Umieścić nieporęczne przedmioty bliżej centrum oraz wyborne Wyślij na peryferiach.

Jak widać, wiele przepisów, stosuje je z powodzeniem w praktyce może tylko zyskać doświadczenie, a nieskończoność przesuwać mebli po mieszkaniu w poszukiwaniu odpowiedniego rozwiązania po prostu nie będzie miał ani siły, ani czasu. Dlatego projektanci wymyślili specjalnego oprogramowania, z którym można utworzyć wiele możliwości projektowania i wybrać najlepszy lokal. Prezentujemy najlepsze usługi i oprogramowanie do wnętrza układu i rozmieszczenia mebli.

Planoplan.com

Pierwszy program na umieszczenie mebli w 3d pokój z naszej listy – planoplan.com, mające na celu stworzenie projektu różnych pomieszczeń w Internecie. Przed rozpoczęciem pracy muszą przejść przez prosty rejestracji na stronie, po której będzie dostępna dla bezpłatnej wersji programu (ta wersja demo), która pozwala na tworzenie 3 projekt na codzień. Empower jest zakup licencjonowanej wersji.

Rosyjskojęzyczna prosty interfejs sprawia, że jest łatwy w obsłudze nawet dla początkujących. Klikając przycisk „Utwórz projekt” daje dostęp do 3 codziennych projektów i różnych narzędzi i funkcji. Na planoplan.com można znaleźć wiele różnych form mieszkań, wiele materiałów wykończeniowych, szeroki wybór palety, meble, urządzenia, wyposażenie wnętrz.

W rzeczywistości, nie ma szczególności nie ma wad, oprócz ograniczonych dema czasu i dość wysokiej wydajności komputera Performance – 2 GB karty graficznej i 8 GB pamięci RAM z systemem Windows XP lub Windows 7.

Planirui.ru

Umieszczenie mebli w pomieszczeniu za pomocą programu planirui.ru, w przeciwieństwie do poprzedniego serwisu nie wymaga szczególnej wydajności komputera, z wyjątkiem minimum – 256 MB karta graficzna i 1 GB pamięci RAM. Tutaj można tworzyć projekty na dużą skalę, dorisovyvaya do pokoju dla dodatkowej przestrzeni (zakładka „Edycja Home”), jest funkcją montażu drzwi i okien. Tutaj można wybrać konstrukcję ścian, podłogi i sufitu. Gdy pomieszczenie jest tworzony, można rozpocząć wyrównanie mebli, wybierając go za pośrednictwem katalogu.

Program umieszczenie mebli w planirui.ru pokojowej posiada znaczną wadę w porównaniu z poprzednim. Nie zapewnia edytor 3D, więc pokój będzie wyglądał po sytuacja może być postrzegana tylko w przestrzeni dwuwymiarowej. Również dość małe elementy biblioteczne będzie przeszkodą dla doświadczonego projektanta.

Zalety – kosztorysów okazja, łatwość obsługi, niskich wymagań do komputera.

Planner5D.com

Program umieszczenie mebli w pokoju to oprogramowanie Planner5D.com do doświadczonych projektantów. Dzięki niemu można zaplanować wszystko z pokoju do całego domu lub centrum handlowego. Wymagania sprzętowe będą naturalnie dość wysoki, wymagające wysokiej wydajności komputera, ale efekt jest tego wart.

Program nie wymaga rejestracji, wystarczy „New Project” i zanurzyć się w całej bibliotece form architektonicznych, okien, łuki i inne elementy. Istnieje ogromna paleta kolorów i różnorodność faktur, za pomocą których można osiągnąć całkiem realne przesłanki. Opracowanie projektu, jak to możliwe w dwuwymiarowej lub 3D przestrzeni.

Bardzo duży wybór mebli można znaleźć w odpowiedniej zakładce. Są to elementy zarówno darmowych i płatnych bibliotek, które są dostępne dla 99 lub więcej miesięcznie. Na ogół darmowych próbek jest więcej niż wystarczająco, ale jeśli masz do czynienia z zawodowo i zaprojektowane, aby zrobić wiele projektów, zapłacił zakup próbek nie będzie zbędne.

Dla tych, którzy są zainteresowani w projektowaniu, byłoby pożądanym pomysły zakładka dodatek z przykładami różnych wewnętrznych rozwiązań znanych magazynów projektowych.

Ten program jest przeznaczony do umieszczenia meble w pokoju, oczywiście, odpowiednie tylko dla profesjonalistów.

Tria

Kolejny prosty program do umieszczania mebli w pokoju, zajmuje niewiele miejsca i jest przeznaczony do pracy z nowo przybyłych. Projekt opiera się na fakcie, że środowisko, które tworzysz w programie komputerowym, można rzeczywiście kupić meble w sklepie tej samej firmy. Więc nie trzeba szukać różnych sklepach i mebli i aranżacji wnętrz oraz połączyć je ze sobą. Dość szeroka gama towarów, intuicyjny interfejs. Z minusów – wybór mebli i akcesoriów jest ograniczona tylko towary ze sklepu.

Sweet Home 3D

Program umieszczenie mebli w pokoju Mac OC – intuicyjnego edytora Sweethome, co pozwala stworzyć wiele rozwiązań wnętrz w 3D. Pierwszą rzeczą, którą widzi użytkownik po instalacji – ogromny asortyment mebli, pogrupowane według typu pomieszczeń (kuchnia, pokój dzienny, etc.). W oknie pop-up, gdzie przeciągnąć meble, nawet ustawić kompas dla tych, którzy chcą zorganizować przestrzeń w domu na Feng Shui.

IKEA

Podobnie program serwisowy Tria dla IKEA układu mebli w pomieszczeniu sprawia, że możliwe jest umieszczenie w trójwymiarowej przestrzeni własnej mebli i wyposażenia wnętrz. Posiada obszerną bazę danych różnych szwedzkich mebli.

Programy korzyści dla projektu

Wszystkie powyższe usługi mają jedną wspólną niepodważalną zaletę – pozwalają one tworzyć przyszły projekt pokoju i zobaczyć, co to będzie wyglądać. Z nich, można wybrać kolor i fakturę ścian, podłogi, sufitu, pokonać korytarz, pokój dzienny, kuchnię przedszkola lub bez dokonywania jakichkolwiek napraw lub przeciągając ogólną meble. W niektórych z nich, takie jak planisty 5d, znajdziesz gotowe rozwiązania projektowe wnętrz, które mogą fit domu. Z Tria IKEA i można zobaczyć, jak specyficzne wyposażenie domu będzie wyglądać w mieszkaniu.

W rezultacie, możliwe jest stworzenie stylowy i komfortowy design, bez kosztów projektanta.