340 Shares 7755 views

Jakie produkty spożywcze zawierają kwas liponowy? Uczymy!

Kwas liponowy, bardziej szczegółowo, silnym antyoksydantem witaminy N jest reprezentatywny substancje aktywne witaminy. W organizmie, jest syntetyzowany w małych ilościach przez mikroflorę jelitową.


właściwości

Witamina aktywnie zaangażowane w procesach istotnego utleniania biologicznego nasyceniu organizmu o jakości energii, jak również trawieniu węglowodanów i białek. Kwas liponowy bogato wyposażony właściwości witaminy B:

 • dobre przejawia się przez rozszczepienie glukozy;
 • aktywnego dostarczania komórek mózgu i urządzenie silnikowe niezbędne tlenu;
 • doskonale dopasowuje się (i zestawy) metabolizmu;
 • delikatnie wprowadza żółci i skumulowane toksyny z organizmu;
 • aktywnie pomaga obniżyć poziom cholesterolu.

Tablet – nie wchodzi w grę, należy zwrócić uwagę na żywność

Dzięki wyjątkowej aktywności kwasu liponowego są często przepisywane przez lekarzy do pacjentów z zaburzeniami metabolizmu wątroby i otyłość. Nowoczesne technologie pozwalają syntetyzować jakość antyoksydacyjne, dzięki czemu można łatwo znaleźć wygodną butelkę tabletek do stosowania w wielu aptekach. Ale przede wszystkim, każda osoba nie zaszkodzi dowiedzieć się w jakie pokarmy zawierają kwas liponowy, a więc starają się nasycić ciało olejkami substancji naturalnie.

Jak długo to kwas?

Jasnych i świecie opisane liponowego dziennie dawki dla ludzi nie istnieje, to znaczy, K. organizm w różnym czasie w różnych sposobów, wytwarza substancję. Wielu doświadczonych lekarzy można polecić tylko optymalne dawkowanie:

 • Dzienne zapotrzebowanie na zdrowych dorosłych organizmu tego materiału wynosi od 10-50 mg;
 • dorosłych z zaburzeniami czynności wątroby nie powinny brać pod nadzorem lekarza do 75 mg kwasu;
 • dla diabetyków, to wzrasta do 200-600 mg dziennie;
 • Ciążowy – 45-70 mg;
 • dla dzieci w wieku poniżej 13 lat, – od 1 do 10 mg;
 • Nastolatki powinny jeść nie więcej niż 20-25 mg kwasu.

produkty

Aby wzbogacić dietę o tej substancji, konieczne jest zbadanie produktów zawierających kwas liponowy. Należą do nich:

 • Wołowy – na kilogram mięsa zawiera około 750 mg kwasu liponowego;
 • wątroba wołowa bardziej nasycone – kilograma 3000 mg do 7000 mg korzystnego środka;
 • jadalne (płuca, serca), – nie więcej niż 1000 g;
 • Fig – 200 ug;
 • świeże mleko – zawartość kwasu różni się w zależności od zawartości tłuszczu od 500 do 1300 mcg ograniczeń;
 • belokochannaja bezpośrednio z kapusty cyny przedstawia wynik 150 mcg;
 • soczysty szpinak – 100 mikrogramów.

Kwas liponowy również w minimalnych ilościach w dzieci znienawidzony brokuły, ziemniaki, marchew, buraki, a nawet w drożdże i rośliny strączkowe.

Produkty zawierające kwas liponowy, mają obowiązek regularnie pojawiają się w diecie zdrowego człowieka, ale nadwyżka lub ostry nasycenie tego przeciwutleniacza może spowodować przedawkowanie. Pierwszym i najważniejszym z jej objawami są zgaga, silny ból w żołądku, niestrawność.

Osoby z przewlekłą chorobą wątroby (takie jak zapalenie wątroby i gepatoza), konieczne jest, aby zrozumieć, w jaki produkty spożywcze zawierają kwas liponowy, ale w towarzystwie lekarza prowadzącego. Ponieważ organizm stale walczy z wolnymi rodnikami – System jest dość krucha i zakłócić procesy metaboliczne obciążone. Kwas liponowy – tak jak miękkie, ale nadczynnością przeciwutleniacz – nie tylko do ochrony wątroby przed wolnymi rodnikami, ale również skutecznie przywraca jej komórek.

L-karnityna

Kolejne substancje podobne do witamin do towarzystwa powyżej jest L-karnityny, która jest również syntetyzowany w organizmie człowieka w małych ilościach i naturalny anaboliczny i aktywator metabolizmu lipidów, apetytu i regeneracji komórkowej. Substancja ta jest często wykorzystywana do łagodnej korekty procesów metabolicznych w organizmie.

Optymalna zawartość kwasu liponowego i L-karnityny gwarantuje pozbawione błędów metabolizmu, odzyskiwanie żywotności i stabilnego poziomu koenzymu A. Wypełnienie zapasów substancje wyżej wymienione mogą być za pomocą tabletek (do wstrzykiwań). Ale narkotyki – nie jest najlepszym rozwiązaniem. Więc proponujemy, aby dowiedzieć się jakie pokarmy zawierają kwas liponowy i L-karnitynę.

żywność

Optymalna zawartość L-karnityny znaleziono wołowiny (950 mg na kilogram masy ciała), czerwony jakości mięsa (mielona wołowina odpowiada czystej wołowiny – 940 mg), wieprzowiny (277 mg), piersi kurczaka (39 mg), całość mleka (33 mg) ,

Odchudzanie

Często wiele dziewcząt, którzy chcą naturalny sposób, aby schudnąć, zacząć się uczyć, w jakie pokarmy zawierają kwas liponowy. Odchudzanie przeciętny człowiek może zrobić bez substancji sztucznie syntetyzowanych. W jaki sposób? Trzeba tylko uzupełnienie diety produktów bogatych w kwas liponowy. Ale otyły trzeba pracować z doświadczonym lekarzem dietę i omówić możliwość stosowania kapsułek farmaceutycznych z tą substancją.

Kwas liponowy występuje w żywności w wystarczających ilościach, konieczne jest jedynie, aby zastąpić ciastka przekąskę lub słodycze na zielonych warzyw. Ponadto, oczywiście, należy dodawać do sałatek szpinaku, który jest najbogatszym źródłem tej substancji.

Ale przede wszystkim na pytanie „w jakie pokarmy zawierają kwas liponowy” jest zdefiniowany sportowców i ich trenerów. Jest to substancja L-karnityna i umożliwić im naturalny sposób na zwiększenie wytrzymałości i jednocześnie szybko odzyskać od forsownych ćwiczeń.

wniosek

Niestety, ludzkie ciało w wieku poniżej sprostać funkcji syntezy kwasu liponowego. Dlatego, aby utrzymać siłę, energię i metabolizm każdy powinien zrozumieć, w jaki produkty spożywcze zawierają kwas liponowy, aby systematycznie pomocy własnego ciała w celu uzupełnienia niezbędnych substancji.