893 Shares 7467 views

Darsonowizacja jest … Darsonowizacja: świadectwo. Leczenie impulsowe

W tym artykule chcielibyśmy porozmawiać o interesującej technice, która od dawna była skutecznie stosowana w leczeniu i profilaktyce różnych chorób. Nazywa się darsonizacją. Rozważymy nie tylko zasadę działania, ale także opisują cechy jej wpływu na organizm człowieka. Rozważymy także rodzaje tej procedury, wskazania i przeciwwskazania do jej zastosowania. Mamy nadzieję, że informacje przedstawione w tym artykule będą przydatne, a będziesz mógł odrzucić wszystkie wątpliwości i używać urządzenia "Darsonval" nawet w domu.


Co oznacza termin "darsonwersalizacja"? Historia rozwoju metody elektroterapii

Darsonowizacja jest technologią elektroterapii, w której realizowane są impulsy prądu wysokiego napięcia (od 20 do 40 kV) i częstotliwości (od 110 do 140 kHz) i małej siły (od 0,015 do 0,2 A). Został on rozwinięty pod koniec 19 wieku w 1892 przez francuskiego fizjologa Jacques-Arseniusza d'Arsonval. Zbadał prąd impulsowy i jego terapeutyczny wpływ na obiekty biologiczne. W rezultacie naukowiec ustalił, że prąd zmienny o wysokiej częstotliwości może przechodzić przez ciało pacjenta bez powodowania bolesnych wrażeń, podrażnień tkanek, przeciwnie, mających działanie terapeutyczne. Dla jego badań naukowiec zaprojektował specjalne urządzenie – generator iskier. Później, na początku XX wieku, rosyjski biofizyk PP Lazarev wywodził się z prawa oddziaływania prądu elektrycznego o małej sile na tkankę nerwową. W 1918 roku stwierdził, że prąd o wysokiej częstotliwości nie wywiera znaczącego efektu na aparaturę nerwowo-mięśniową, ale powoduje zmniejszenie pobudliwości elementów nerwowych. W tym przypadku naukowiec zauważył pojawienie się reakcji naczynioruchowych – rozszerzenie naczyń włosowatych i tętnic, zwiększenie napięcia żył, zwiększony krążenie krwi. PP Lazarev udowodnił, że prąd małej siły pozwala na poprawę trofizmu tkanek i stymulowanie metabolizmu. W latach sześćdziesiątych XX wieku wynalazca DA Sinitsky eksperymentalnie potwierdził słuszność użycia prądu zmiennego wysokiego napięcia. Od tego czasu metoda derwonu jest szeroko stosowana w leczeniu i profilaktyce różnych chorób oraz rehabilitacji pacjentów w kosmetologii, ginekologii, dermatologii, chirurgii, neurologii i terapii.

Rodzaje leczenia AC

Naukowcy dowiedzieli się więc, że derwonawigacja jest efektem leczniczym wywieranym przez sinusoidalny prąd zmienny na ciele pacjenta. Rozróżnić dwie niezależne, różniące się charakterem wpływu na metodę pacjenta:

  • Ogólne derwonwalizacja (induktoterapia);
  • Lokalna dywersyfikacja.

Pierwsza procedura polega na umieszczeniu pacjenta w specjalnym aparacie, zwanym inaczej komórką D'Arsonval. Działa on na zasadzie cewki obwodu oscylacyjnego. Kondensator elektryczny jest podłączony do induktora, który przewodzi sygnał z opornością zera. Zatem w wymienionym urządzeniu tworzy się słabe pulsacyjne pole elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości. Pod wpływem tkanek organizmu następuje polaryzacja naładowanych cząstek i pojawiają się słabe strumienie wirowe. W wyniku złożonych procesów biochemicznych, nagrzewanie tkanek i przyspieszenie metaboliczne występują na poziomie komórkowym. Ogólne derwonwersja jest techniką, która wywiera działanie uspokajające na centralny układ nerwowy, normalizuje ciśnienie, wzmacnia naczynia krwionośne, rozrzedza krew i poprawia procesy metaboliczne w tkankach. Jest przepisywany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, bezsenności, depresji, neurozy i migreny. Przeciwwskazania do stosowania metody to: ciąża, dzieci w wieku poniżej 6 lat, nowotwory złośliwe, nadciśnienie tętnicze, stany histeryczne, niewydolność sercowo-naczyniowa, indywidualna nietolerancja na prąd impulsowy.

Lokalna dywersyfikacja: cechy metody

Lokalna dywersyfikacja jest metodą, w której uderzenie impulsowego prądu wysokiej częstotliwości jest skierowane do określonego obszaru skóry ludzkiego ciała, takiego jak twarz, głowa, nos, brzuch, plecy itp. Ten lokalny efekt jest możliwy dzięki zastosowaniu specjalnych elektrod – cylindrów szklanych, Wypełniony podciśnieniem lub skroplonym powietrzem, o zróżnicowanej formie. Lokalna dywersyfikacja ma wpływ na poszczególne odcinki prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości. Jednocześnie powstają wyładowania elektryczne między rurą szklaną a skórą, które powodują podrażnienie receptorów i tkanek skóry.

Jak przeprowadzono derwonawidację?

Po pierwsze, lekarz wybiera elektrodę na kształt pacjenta. Jeśli potrzebuje darsoniwalizacji włosów, zostanie wybrane narzędzie, które ma kształt grzebienia, jeśli darsonizacja twarzy ma kształt grzybka itp.

Elektroda jest poddawana działaniu alkoholu, chciuje ją dobrze i jest podłączona do aparatu. Pacjent siedzi lub leży. Podczas procedury ważne jest, aby wszystkie przedmioty metalowe zostały usunięte z organizmu, a skóra pacjenta jest oczyszczona z zanieczyszczeń i kosmetyków. Następnie urządzenie jest włączone, wybrany jest tryb ("cichy rozładunek" lub "wyładowanie iskrowe"). A następnie przeprowadzana jest procedura leczenia – elektroda jest przemieszczana wzdłuż linii masażu w niezbędnym obszarze ciała lub twarzy. Czasami skóra jest leczona talkiem, aby poprawić poślizg narzędzia. Stopień wpływu prądu reguluje lekarz. Z reguły pierwsze sesje są przeprowadzane z niską intensywnością naraŜenia, a następnie stopniowo rosną. Przez długi czas w Rosji zastosowano lampę Iskra-1. Obecnie wiele sal fizjoterapeutycznych wyposażono w nowoczesny sprzęt, na przykład urządzenia "Darsonval Corona", "Darsonval ELAD", "Darsonval Ultraton AMP-2INT" itp.

Jaki wpływ wydziela darsonowizja?

W strefie narażenia na prąd elektryczny pobudzają biochemiczne procesy metaboliczne, wzrasta krążenie krwi, wzrasta napięcie żył. Dostarcza się również komórki zawierające składniki odżywcze i tlen. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne na derwonawizację tkanki ciała. Opinie wielu pacjentów sugerują, że użycie prądu zmiennego ma działanie przeciwbólowe. Po kilku sesjach praca układu nerwowego jest znormalizowana, bóle głowy ustępują, bezsenność zanika, poprawia się ogólna wydajność. Taka procedura pozwala zwiększyć sprężystość i elastyczność ścian naczyń, aby usunąć skurcze mięśni gładkich i obniżyć ciśnienie krwi.

Wskazania do stosowania w leczeniu prądem wysokiej częstotliwości

Terapia prądem impulsowym jest z powodzeniem stosowana w leczeniu bólów głowy, nerwobóle, żylaki. Stosuje się również w początkowym stadium zatarcia uszkodzeń naczyń, przewlekłych wrzodów i ran, odmrożeń, świądu skóry. Darsonowizacja jest również często wykorzystywana jako narzędzie kosmetyczne. Wskazania do stosowania prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości mogą być następujące: obecność trądziku; Problemy ze skórą skłonną do tłuszczu; Rozszerzenie porów; Niezdrowa cerę; Zmiany patologiczne. Urządzenie do lokalnej dywersyzacji pozwala walczyć nawet z drobnymi zmarszczkami na twarzy iw strefie dekoltu. Z powodzeniem stosowany w przypadku wszystkich odmian derwonawalizacji łysienia . Reakcje wielu pacjentów leczonych impulsem są wyjątkowo pozytywne. Wielu ludzi zauważa, że procedura pozwala zatrzymać wypadanie włosów, rozpoczyna proces ich wzrostu. Darsonizacja włosów wzmacnia ich żarówki i poprawia kondycję skóry głowy, normalizując działanie gruczołów potowych i łojowych. Także ta metoda jest stosowana w celu wyeliminowania cellulitu (wszystkich etapów i typów), sieci naczyniowej na nogach i obrzęku kończyn.

Kiedy nie możesz używać urządzenia do lokalnej dywersyzacji?

Ta fizjoterapia ma również przeciwwskazania. Nie można zatem uciekać się do przypadków złośliwych i łagodnych nowotworów, padaczki, niewydolności serca, krwawienia, słabej krzepliwości krwi, chorób skóry. Również leczenie prądem impulsowym nie może być stosowane w ciąży (niezależnie od czasu). Przezwyciężona derwonawizacja i pacjenci, którzy indywidualnie nietolerują prąd elektryczny.