115 Shares 4330 views

Troit silnika „Przed” (zawór 16): przyczyny i rozwiązania problemu. Jak sprawdzić cewkę zapłonową i zapłonu „Łada Priora”

Pomimo ogromnej ilości krytyki „Łada Priora”, jest jednym z najbardziej popularnych samochodów, które zjechał z linii montażowej, „AvtoVAZ” w ostatnich latach. „Priora” wyposażona jest w dość dobrym silnikiem z dobrą dynamiką, wnętrze było bardzo wygodne. Oraz w górnej części zakresu oferowanych przydatnych opcji. Ale w tym samym czasie na maszynie czasu przynosi właścicielom drobnych problemów. Jednym z najbardziej popularnych usterki – silnik troit „Priora” (16 zaworów). Przyczyn tego zjawiska jest dość nieprzyjemne. A poza tym, silnik przegrzewa się w wyniku.

Kiedy kierowca zaczyna się rano swojego samochodu, silnik nie działa dokładnie tak jak poprzednio, ale z przerwami. Z rury wydechowej w tym czasie przyszedł stłumiony dźwięk. Zatem istnieje silny i uporczywy zapach spalonego paliwa. Drgania są stale rośnie, a to jest obarczona pęknięć w poduszkach. Ponieważ silnik troit zimno.

Silnik Troit: co to jest niebezpieczne?

Zjawisko to jest dość krytyczna, zwłaszcza jeśli urządzenie wibruje podczas przyspieszania. Szczególnie niebezpieczne jest zachowanie silnika, gdy kierowca zdecyduje się wyprzedzić, ale po niewłaściwej stronie tam maszyny. W procesie aż silnik troit, moc silnika jest znacznie zmniejszona. Zmniejszony stopień sprężania – może nie być wystarczająca dynamika pomyślnie zakończyć manewr.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że „Łada Priora” wykonane w 2007 roku, częste przypadki, gdy silnik puka jak stary samochód 20 lat temu. Jest to praca silnika na trzech cylindrach. Może to być najnowszy firmware, ale jeśli samochód „Łada Priora” silnik troit spalanie czek, to samochód jest bardzo długa.

Typowe przyczyny i zasady

Warto zauważyć, że ewentualne powody, które wyłącza jeden z cylindrów, dużo. Niektóre problemy mogą zostać zidentyfikowane i wyeliminowane, nawet bez kosztów materiałowych. Inne są zdiagnozowanymi. W rezultacie może trzeba silnik zamienny lub remontu.

układ zasilania

Jeżeli silnik troit „Przed” (16 zaworów), powody mogą być powszechne. Gdy nie ma błysk w cylindrze, to jest możliwe, po prostu nie ma paliwa. Jeśli jest to normalny stosunek kompresji, konieczne jest, aby zdiagnozować system zasilania. Powinni zwrócić maksymalną uwagę na filtr powietrza i dyszą. Trzeba zapewnić dokręcone zaciski, dobrze z samym czystsze ciała, nie ma przecieków powietrza z zewnątrz. Należy również pamiętać, rurkę. Muszą być mocno zamocowane na zespole przepustnicy. Fakt, że niektóre części są uszkodzone, mogą zgłaszać smugi pęknięć paliwa, odłamany plastik.

Pękania zatykanie dysz

Kiedy troit silnik „Prior” (16 zaworów), przyczyny często leżą w dyszy.

Może być uszkodzony lub zapchany powszechne. Często takim problemem początkujących i amatorskich zbiornik odlewniczy inny płyn do czyszczenia wtryskiwaczy. Wszystko to prowadzi do tego, że brud jest obrane początkowo w zbiorniku, a następnie w przewodzie paliwowym. I wreszcie dotrze dyszę, która tkwi również.

uzwojenie dysz

To może nie tylko zatkane brudem – często na „Priorytet” wypalenia elementów uzwojenia. W tym przypadku sytuacja jest łatwo przywrócić własnymi rękami. Pokrywa usunięta, a następnie kolektor. Ponadto, wtryskiwacze są sprawdzane uzwojenia. Za pomocą miernika, mierzono opór uzwojenia. Powinna ona wynosić około 11-15 omów. Jeśli dane są niższe element musi zostać wymieniony.

Jak wyeliminować wtryskiwaczy wina?

Jeżeli oporność jest normalna, to zaleca się, aby całkowicie zlikwidować szyny paliwa i spłukać z każdym szczególe. Nie jest konieczne, aby wykonać tę operację, jeśli doświadczenie w tej pracy tam. Do mycia potrzebę otwarcia zaworu wtryskiwacza. Następnie zastosować do spłukiwania ciśnieniowego aerozolu. To proste, ale można wszystko zepsuć, bez doświadczenia.

paliwo o niskiej jakości

Jest to jeden z możliwych powodów troit silnik pracuje na biegu jałowym lub podczas jazdy. Aby powrócić do normalnego trybu pracy, można spróbować zmienić opatrunek. Zazwyczaj pomaga poprawić wiele nieporozumień. 16-zaworowy silnik „Priorytet” lepiej wypełnić dobrą 95. benzyny. Wylewanie coś o wyższej liczbie oktanowej nie jest konieczne. Doprowadzi to tylko do przegrzania. Można także spróbować wymienić filtry – powietrza i paliwa. Czasami to rozwiązuje problem.

układ zapłonowy

Doświadczony kierowca, który zderzył się z włączonym silnikiem na trzech cylindrach, natychmiast zaczyna diagnozować świece. „Łada Priora” powinno być dobrze schłodzić, w przeciwnym razie istnieje ryzyko poparzenia podczas odkręcania. Jeżeli po kilku sekund, aby wyłączyć zapłon i sprawdzić iskrę, a następnie jeden z nich będzie mokra od benzyny. Zaleca się również, aby zbadać oddzielnie każdy szczegół na obecność iskry. W przypadku problemu awarii może być rozwiązany poprzez wymianę świec. Czasami wystarczy przypiąć dół kaptur potencjalnych problemów – samochód wznowi normalne działanie. Ogólnie rzecz biorąc, system zapłonowy w samochodzie – to najbardziej problematyczny element. Jeżeli silnik troit „Priora” (16 zaworów), przyczyny mogą być poszukiwane przez długi czas i nie dać diagnostykę, nawet jeśli jest to zrobione poprawnie. I tylko zastępując wszystkie elementy można dojść do pozytywnego wyniku.

Diagnoza świec na bieżąco

Gdy silnik jest zimny lub troit na gorąco można sprawdzić zanieczyszczenia na korki. Jeśli tablica jest biały, to wskazuje na ubogą mieszankę i silnik przed przegrzaniem. Czarny kolor ogłasza wzbogaconą mieszaninę. I w pierwszym iw drugim przypadku nie ma problemu z elektroniką. To lub zainstalowaniu nowego oprogramowania lub wymiany komputera. Normal świeca ma kolor cegły. Nawiasem mówiąc, silnik może troit biegu jałowym, jeśli element jest wilgotny. Również z tego powodu czas nagrzewania jest znacznie zwiększona. Ponadto świece mogą zapukać i cewki zapłonowej. "Przed" (8 zaworów) wyposażony zapłonu tramblernym. Cewka przegrzanie występuje często. Przywrócić pracę silnika może być prosta wymiana elementu.

Sprawdzanie cewki zapłonowej

Specjalna technika dzięki której można sprawdzić szczegóły jeszcze. Instrukcje do samochodu z jednego z tych sposobów samoczynnej diagnostyki. Tak więc, gdy jest zapłon sprawdzić, czy umocowany cewka ( „Priora” nie jest wyjątkiem) silnika. Następnie spojrzeć niezawodnych połączeń elektrycznych w obwodach niskiego napięcia. Jeśli wszystko jest w porządku, a następnie sprawdzać iskry. Aby to zrobić, cewki zapłonowej jest usuwany. Końcówka jest włożony do wtyczki testowej i dociskany do części metalowych silnika. Następnie przekręcić rozrusznik. Jeśli iskra jest nieobecny, zmiana szpuli. Jeśli lampa błyskowa, ale silnik nie zostanie uruchomiony, zmień świecę zapłonową.

kontroler

Ze względu na sterownik silnika również staje się niestabilny. Można go znaleźć w samym samochodzie. Często urządzenie mikroprocesor lub wydmuchuje wypełnia się cieczy z oteplitelya. Czasami woda z ulicy dostaje się do kabiny po dobrym deszczu. Jeśli mówimy o rekonstrukcji w pewnych umiejętności niezależnego naprawy jest możliwe. Zaleca się, aby skontaktować się z punktem serwisowym lub kupić nową jednostkę. Ponadto, oprogramowanie może być wykonywane tylko za pomocą specjalnego urządzenia.

streszczenie

Tak więc, badaliśmy dlaczego maszynę troit. To nie są wszystkie możliwe przyczyny, ale pomagają one dokładnie zdiagnozować pracę silnika i znaleźć usterkę.