282 Shares 5515 views

Jak usunąć uszczelniacz silikonowy do płytek, szkła i innych powierzchni

szczeliwa silikonowego stanowi wyjątkowo skuteczny środek separacji rodzaju rozróżnienie połączeń. Pomimo wysokiej wydajności i łatwości użycia, należy go usunąć z powierzchni jest bardzo trudne, ponieważ materiały będące w kontakcie z substancją szybko wnika w ich strukturze. Pozwól nam dowiedzieć się, niż usunąć uszczelniacz silikonowy.


Metoda mechanicznego czyszczenia

Szczeliwo silikonowe mycia? W razie potrzeby, usuwanie warstwy zestalonego materiału z powierzchni może odbywać się w sposób mechaniczny. Jednakże, aby zastosować takie rozwiązanie tylko zalecany dla czystych materiałów stałych nie tyle boją się zarysowania.

Klarowny szczeliwo silikonowe? Może to być przydatne następujące narzędzia:

 • Zgarniacz metalu;
 • ścierne;
 • papier ścierny;
 • szpatułka;
 • Nóż piśmienne ;
 • ostre ostrze;
 • szczotki metali.

Zebrać środki do usuwania silikonem jest konieczne w zależności od sytuacji. Optymalnym rozwiązaniem do zgarniania grubą warstwę zestalonego materii wygląda ostry nóż zgarniający piśmienne trwały łopatki.

Najpierw musimy usunąć warstwę powierzchniową uszczelniacza. Na pozostałościach materiału powinny być stosowane do proszku ściernego. Następnie, przy użyciu szorowania należy oczyścić powierzchnię.

Podsumowując należy wykonać mety polerowanie zanieczyszczonym miejscu. Aby to zrobić, należy użyć segment drobnoziarnistej papierem ściernym. Następnie pozostaje jedynie do mycia pozostałości uszczelniacza z gąbki nasączonej środków czyszczących.

Sposób czyszczenia chemicznego

Aby poradzić sobie z tym problemem rozpuszczalnika stanie szczeliwa. Takie narzędzia są dostępne w postaci past, aerozoli, pianek. Spośród rozpuszczalników, które były bardzo skuteczne w usuwaniu silikonami, warto zauważyć:

 • "Lugat".
 • "Penta-840".
 • Silikon-Entferner.
 • Antisil.
 • CRC Gasket Remover.

Jak usunąć uszczelniacz silikonowy, jeśli nie można kupić drogiego specjalistycznego rozpuszczalnika? W tej sytuacji, przyjść z pomocą acetonu. Ponadto, dostępne narzędzia domowego okazał się doskonałym rozpuszczalnikiem lakowa. Aby usunąć zakrzepłej warstwy szczeliwa silikonowego na powierzchni za pomocą wymienionego, aby wykonywać wystarczające pracy w następującej kolejności:

 1. Wstępnie usunięto mechanicznie warstwą substancji, jak to możliwe, bez uszkodzenia powierzchni.
 2. Stosuje się do zanieczyszczonej rozpuszczalnika lakowa lub aceton. Pozostawić fragment tkanki impregnowanego wybranego środka na powierzchni przez około godzinę. Po tym czasie, mrożone szczeliwo silikonowe muszą uzyskać galaretowatą konsystencję.
 3. Delikatnie oderwać warstwy substancji z ostrzem. Spróbuj usunąć duże warstwy silikonu albo natychmiast usunąć zanieczyszczenia w całości, jeśli to możliwe.
 4. Jeśli to konieczne, powtórzyć procedurę w tej samej kolejności.

obróbka cieplna

Szczeliwo rozpuszcza? Dostatecznie skuteczne rozwiązanie – wpływ na zestalonych silikonowych w wysokich temperaturach. W tym przypadku jest konieczne ogrzewanie zanieczyszczonej powierzchni, co najmniej do 400 ° C, po zmiękczania silikonowe mogą być usunięte zwykle gąbki nasączonej detergentu. Jednak metoda ta jest odpowiednia dla czyszczenia powierzchni wszystkie pory.

Jak usunąć Silikonowe ubrania?

Często w trakcie pracy z silikonowego materiału na odzież, zamrażania struktury tkanek. W tej sytuacji, nawet drogich odplamiaczy i proszki będą bezużyteczne.

Szczeliwo silikonowe prać? W celu zaoszczędzenia drogich rzeczy serca to wystarczy, aby użyć roztworu alkoholu i kwasu octowego. Na wstępnym etapie oczyszczania jest konieczność stosowania do zgarniania powierzchniowych warstw szczeliwa mechanicznie. Pozostałości wystarczająco nasączone alkoholem, a następnie umieścić na szmatką gąbką zwilżoną octem. W tym stanie, ubrania muszą opuścić około pół godziny.

W wyniku wyżej wymienionych efektów zmiękczenie tkankowego szczeliwa. Tak więc, to wystarczy, aby oczyścić skażoną szmatki strony ubrania lub pędzlem. Po wykonaniu tych czynności reszt silikonowych łatwo odchodzą od materiału w maszynie lub prania ręcznego.

Jak usunąć uszczelniacz ze skóry?

Jeśli materiał silikonowy miał czas, by utwardzić skórę, nie panikuj. Może być przemyto używając zmywacz do paznokci, ocet, alkohol etylowy lub olej roślinny. Niewielka ilość jednej z tych substancji muszą być stosowane na wacikiem i oczyszczania skażonej skóry. Podsumowując, należy umyć ręce wodą z detergentem.

W przypadku gdy używana jest konieczne w celu usunięcia świeżych uszczelnienie wystarczające do nałożenia na plastikowej torby zanieczyszczenia. Świeży materiał przylega do celofanu i pozostanie na jego powierzchni. Następnie będzie wystarczająco dokładnie przemyć skórę mydłem pod ciepłą bieżącą wodą.

Jak usunąć uszczelniacz silikonowy z wanną, umywalka, kafelki?

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji wygląda użycia specjalistycznych rozpuszczalników – „Penta-840», Antisil, «lugat”, które zostały już wymienione w materiale. Tutaj konieczne jest, aby skupić się na zaleceniach przedstawionych na opakowaniu.

Przed rozpuszczenia uszczelniająca jest zalecane, aby dokładnie usunąć warstwę zamrożonego materiału ostrym ostrzem. Pracuj z zachowaniem szczególnej ostrożności jest konieczne, aby nie powodować szkody dla powłok dekoracyjnych. Zmiękczone resztki chemikaliów szczeliwa, a następnie mogą zostać usunięte z patykiem, szmatką zmoczoną gąbkę do szorowania.

Usuwanie produktów uszczelniających z tworzyw sztucznych

Najprościej usunąć uszczelniacz z tworzywa sztucznego. Rzeczywiście, przedstawiony materiałów pomiędzy wystarczająco kruche sprzęgania, ze względu na słabe substancje adhezyjne.

Prysznic można oczyścić ślady środka uszczelniającego, jeżeli potraktowane obszary są zanieczyszczone dowolnego rozpuszczalnika, czy to benzyna lakowa lub aceton. Pozostałe ślady będą dostatecznie impregnowane środkiem odtłuszczającym, takich jak alkohol i przetrzyj powierzchnię gąbką.

Zdejmowanie uszczelniacz szkła

Klarowny uszczelniacz silikonowy gdy twardnieje na powierzchni szkła? W tym przypadku pomoc przyjdzie cały samą benzynę lakową, które muszą być zastosowane w segmencie tkanin i zrobić pół godziny do miejsca skażenia.

Ponadto możliwe jest przejście do czyszczenia mechanicznego. W tym celu należy stosować gąbki lekko zwilżonej soli kuchennej. Pozostałości należy usunąć zmiękczoną uszczelniacz, wykonując okrężne ruchy w jednym kierunku. Aby uniknąć zadrapania i zarysowanie szkła powinien mieć wystarczająco lekki nacisk na powierzchnię w czasie przetwarzania materiału ściernego.

Środki ostrożności podczas pracy z uszczelniacz silikonowy

Wiadomym jest, że każdy problem jest łatwiej zapobiegać niż angażować się w rozwiązywaniu jego konsekwencje. Dlatego, aby nie obciążać sobie pytań niż jasnych uszczelniacz silikonowy podczas pracy z materiałem niezbędnym do uciekania się do prostych środków zapobiegawczych:

 1. Chronią skórę przed uwalnianiem substancji pozwoli na korzystanie z rękawic gumowych.
 2. Krople uszczelniacza należy usunąć wilgotną gąbką natychmiast po kontakcie z powierzchnią. Po stwardnieniu materiału, aby poradzić sobie z zadaniem będzie znacznie trudniejsze.
 3. Przed rozpoczęciem przetwarzania połączeń szczeliwa zaleca się izolowanie powierzchni maskującej. W ten sposób nie można uzyskać idealnie gładką tylko kontury, ale również w celu uniknięcia substancji smug.

Konkludując

Jak można zauważyć, szczeliwa silikonowego może opuścić dość stabilne plamy na powierzchni. Aby tego uniknąć, trzeba pracować z tą sprawą bardzo starannie. Jeżeli środki ostrożności nie są dozwolone w celu uniknięcia zanieczyszczenia, rozwiązać problem pozwoli na stosowanie metod, które są prezentowane w niniejszym materiale.