256 Shares 4344 views

Współpraca: "Mastercard" – Sbierbank

Współpraca z Sbierbank Rosji z amerykańską międzynarodowego systemu płatniczego (MPS) „MasterCard”, założonego w 1966 roku (z siedzibą w Nowym Jorku i stałego przedstawicielstwa w Moskwie), odbywa się poprzez sprzedaż licencji bankowych, a także przechowywania depozytu systemu bankowego , Interakcja bazowa z największych krajowych graczy rynku finansowego „online ustawodawcę płatności” karta „MasterCard standard” Oszczędności Bank.


Ze swojej strony, Sbierbank nabywa prawo do wydawania kart, marki własność firmy: „Maestro”, „MasterCard”, „elektroniczny” MasterCard „Cirrus”. Waluty dla płatności międzynarodowych – dolarów i euro. legitymacje służbowe z Ministerstwa Kolei „Mastercard” Sbierbank jest gwarantowana w każdym kraju na świecie. To, oczywiście, jest bardzo wygodne dla klientów, ponieważ zwalnia ich z oczywistych niedogodności przechowywania i transportu gotówki.

Karty bankowe wspomniany system umożliwi działanie w prawdziwym życiu (bankomaty, terminale POS, etc.) i wirtualnym (transakcja Internet).

W celu uzyskania karty „MasterCard” (Kasa Oszczędności), osoba w dowolnym oddziale instytucji bankowych ze sobą dowód tożsamości.

Krótko opisać typowe karty tego systemu Savings Bank.

Pierwsza grupa: elektroniczny, najtańsze „Maestro” karty z każdego, kto oferuje „MasterCard”. Sbierbank praktykowania ich zastosowanie do projektów wynagrodzenia. Mapa Sberbank- „Maestro”, „społeczny” jest używany do wydawania obywatelom emerytur i świadczeń socjalnych. Za granicą, mogą być stosowane do usuwania gotówkę z bankomatów.

Drugi – „MasterCard elektroniczna” – jest przeznaczona wyłącznie do użytku elektronicznego, z pominięciem ryzyka występujące w służbie nabyciem.

„MasterCard Mass” (standard) – mapa bazowa kategoria „klasyczny”, posiada pełną funkcjonalność zarówno w kraju jak i za granicą. Nawiasem mówiąc, to ma wielki potencjał dla maksymalnego usuwania gotówki niż „wiza” tej samej klasy (czyli tzw Bin Limit).

Sbierbank ma "MasterCard Gold". Oprócz pełnej funkcjonalności, ta karta zawiera dodatkowe możliwości do otrzymania zniżki w hotelu i usługi zakupy, wizyta wydarzeń kulturalnych. Dla tych kart popularny program ubezpieczeń zdrowotnych tradycyjnie występują podczas podróży za granicą.

Należy również pamiętać o liczbę kart premiowych licencjonowanych przez system płatności „MasterCard”, nie wydanej przez Sbierbank (nie produkowane). Ten "MasterCard Platinum", co sugeruje zwiększenie limitu kredytowego, private banking , usługa concierge. Najwyższy stopień premii – „Znak Mastercard” – karta, zakładając wsparcie zegara i osobistego menedżera.

Mówiąc o współpracy banków z systemów płatności, musimy przyznać, że nie zawsze mamy do czynienia z harmonii interesów. Są precedensy w umyśle, gdy amerykański „Mastercard” i „Visa”, działającego na zasadzie monopolu, niepotrzebnie zwiększone koszty licencji oraz wielkości depozytów dla banków – członków systemu płatniczego. W tych przypadkach nie jest to praktyka Komitetu Antymonopolowego sporów pomiędzy Zjednoczone (USA, Austrii, Polsce, Izraelu) i IPU. Szwajcaria i Wielka Brytania w rynku krajowym stale monitorować działania IPU. Chociaż z drugiej strony, „Mastercard” i „Visa” na rozwoju zaawansowanych technologicznie platformę, z pewnością jest obiecujący i wszechstronność zdefiniować wiele „kartą” produktów bankowych.