184 Shares 2670 views

Co jest ciclopiroxolamine? Cyklopiroks szampon: imię, opinie

Zakażenia grzybicze skóry i błon śluzowych, co najmniej raz w życiu przeżywa, chyba wszyscy. Patologia powoduje różne stany organizmu i działania ludzi – nawet kurs antybiotyków może prowadzić do takich chorób. Jedną z substancji, które zwalcza grzyby – ciclopiroxolamine. Szampon, polski paznokci, krem, a niektóre inne formy leków zawierają go i są często stosowane w terapii. Czy to możliwe, aby pozbyć się grzybicy skóry głowy za pomocą jednego z tych środków do mycia włosów? I jakie szampony zawierają tę substancję?


Co jest ciclopiroxolamine? komponent działania i uwalnianiu

Jest głównym czynnikiem w wielu leki przeciwgrzybicze ma szerokie spektrum działania, który jest w stanie mieć negatywny wpływ na inne rodzaje bakterii, a nie konkretnej grupie. Ma właściwości bakteriostatyczne – hamuje namnażanie patogenów. Radzenia sobie z zapaleniem skóry, niszczy grzybów drożdżopodobnych, wspaniałe walki z pleśnią oraz z innymi gatunkami, jak i Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii.

Może zawierać ciclopiroxolamine: szampon, roztworu, kremu do skóry (błony śluzowej) i korpusu (pochwy). Istnieje również lakier do paznokci i proszek.

Szampon powszechnie stosowane na łojotokowe zapalenie skóry oraz innych chorób skóry głowy związanego z grzybów. Co do zasady, efekt takiego środka jest w ciągu kilku minut po nałożeniu, a efekt stosowania może jedynie oczekiwać dobry jako środek naprawdę działa. Ale w sprawie przeglądu później.

Cyklopiroks: szampony publiczne mają?

Istnieje kilka takich narzędzi do szamponu. Cyklopiroks może być jedyną substancję czynną lub w parze z drugim składnikiem mającym dobre właściwości antybakteryjne. „Sebiproks” i „Dyukre Kelyual” Obecnie najbardziej popularne.

„Sebiproks” z cyklopiroksu

Oznacza to, do mycia włosów, który zawiera tylko jedną substancję czynną – ciclopiroxolamine. Szampon „Sebiproks” różni się od podobny sposób z innymi składnikami, które okazały wysoką skuteczność. Główną rolę w tym jest aktywnym składnikiem, który w krótkim czasie, aby poradzić sobie z takim problemem nieprzyjemnego jak choroby skóry głowy. Ale mogą stać się przyczyną łupieżu – poważny defekt kosmetyczny.

To ma złożoną wpływ na skórę głowy:

  • Przeciwgrzybicze – walczy z prawie wszystkich rodzajów grzybów.
  • Przeciwbakteryjne – hamuje Gram-dodatnie i bakterie Gram-ujemne.
  • Przeciwzapalne – zatrzymuje produkcję i uwalnianie leukotrienów i prostagladinov.
  • Keratoreguliruyuschee – złuszcza skórę głowy.

Wiadomym jest, że ciclopiroxolamine (szampon „Sebiproks”) przy regularnym stosowaniu w ciągu czterech tygodni, sprawność wyniesie 58%, jeżeli są stosowane dwa razy w tygodniu, a 45%, gdy raz na 7 dni. Warto również zauważyć, że możliwość nawrotu po leczeniu „Sebiproksom” jest tylko 15%.

Szampon jest bezpieczne i nietoksyczne, dzięki czemu może być stosowany w okresie laktacji i ciąży. Wykonane w Irlandii. Producent zaleca stosowanie go co drugi dzień przez okres jednego miesiąca, a następnie, w celu uniknięcia nawrotu, 1 raz w tygodniu.

Warunki korzystania:

  1. Nawilżyć włosy wodą, stosuje się odpowiednią ilość szamponu i masażu jakby pocieranie skóry głowy. Należy tworzyć pianę. Następnie pozostawić na około pięć minut (do działania) i spłukać.
  2. Powtórz powyższą procedurę 1 więcej czasu.

Średni koszt wynosi 460 rubli butelki 60 ml.

„Dyukre Kelyual” z cyklopiroksu i innych substancji

Innym z cyklopiroks szampon, którego nazwa – „Dyukre Kelyual” zawiera kilka użytecznych składników dla skóry głowy:

  • beatin;
  • pirytion cynku;
  • kelyuamid.

Nawiasem mówiąc, francuski specjaliści przeprowadzono badania, których wyniki potwierdziły, że ciclopiroxolamine + pirytionian cynku = dwukrotny wzrost wydajności ponieważ substancje te doskonale uzupełniają się wzajemnie i zwiększają efekt.

„Dyukre Kelyual” jest również stosowany w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry i jej skutki uboczne – łupież. To jest niezgodny syntezę i zapobiega rozwojowi grzybów, złuszcza i sprawia, że skóra głowy zdrowsze.

Musisz zastosować go na wilgotne włosy i pozostawić na 3 minuty, następnie spłukać. Po dwóch minutach, powtórzyć procedurę. Zaleca się używać dwa razy dziennie, 7 dni pół miesiąca.

Jak można się domyślić z nazwy, produkuje szampon „Dyukre Kelyual” France. Koszt produktu wynosi 800-1500 rubli, w zależności od konkretnej aptece (niektóre z nich mogą posiadać akcje dla tego produktu).

Przeciwwskazania do stosowania szamponów i skutków ubocznych

Teraz wiemy, co szampon zawiera ciclopiroxolamine (dokładnie). W zakresie stosowania obu z nich są całkowicie bezpieczne i nie mogą szkodzić ludziom. Mogą być stosowane nawet w okresie ciąży i laktacji. Ma przeciwwskazań do stosowania, jednak, jak również inne substancje aktywne i środki pomocnicze mogą być uczulony. Zaleca się, aby skonsultować się ze specjalistą lub obserwować stan skóry głowy w pierwszych przyjęć – jeśli pogarsza lub szampon nie pomoże, to znaczy albo nie pasuje, albo dla poszczególnych alergenów.

Cyklopiroks (szampon): Opinie

„Dyukre Kelyual” i „Sebiproks” ma dobre recenzje. Ludzie, którzy podejmują się pomóc te szampony są zadowoleni z efektu. Oprócz swojej podstawowej misji, „Dyukre Kelyual” i „Sebiproks” poprawić wygląd włosów i zwalczania zanieczyszczeń. To na szczególną uwagę zasługuje „Sebiproks”. Ten szampon jest stosunkowo tani w porównaniu do innych leków przeciwgrzybiczych, ale nadal nikt nie wyszedłem rozczarowany przez wybór na jego korzyść. Wniosek: jeśli chcesz szybko pozbyć się łupieżu i jej powody muszą kupić „Sebiproks”, a jeśli pieniądze nie ma znaczenia, można spróbować droższą opcję – „Dyukre Kelyual”.