604 Shares 3270 views

Silnik kontraktacyjny dla japońskich samochodów

W naszym kraju uważa się, że "nasze pociągi są najlepsze na świecie". Ta wiara opiera się na praktycznych wnioskach. Można to przypisać krajowym przemyśle motoryzacyjnym. I chociaż w ostatnich latach rosyjskie samochody stopniowo zaczynają zyskiwać popularność, z bardzo poważną przewagą w tej chwili w rankingu wymaganych samochodów prowadzą zagraniczne samochody.


Trudno jest argumentować, kto ma lepsze samochody, ponieważ każda marka samochodów ma swoje zalety i wady. Ale absolutnie statystycznie popularność po stronie samochodów z Japonii. Mają wiele pozytywnych cech, czczonych przez kierowców i prawdziwych fanów japońskich samochodów nigdy nie będzie ich handlu dla innych.

Jednocześnie, z ciągłą eksploatacją w warunkach krajowych, a czasem niepokojących, samochody z Japonii mogą zepsuć się i wymagają naprawy. I naprawa nieuchronnie pociąga za sobą potrzebę zakupu części zamiennych. Cóż, jeśli musisz wymienić "materiały eksploatacyjne", a jeśli silnik "poleciał"?

W takim przypadku można przejść na dwa sposoby: naprawić lub uzupełnić urządzenie. Ocenia się już, że koszty napraw są nieracjonalnie drogie: prawie dwa lub trzy razy droższe od wymiany. Jeśli zdecydujesz się zainstalować inny silnik, prawdopodobnie będzie dostępny wybór pomiędzy nowym a kontraktowym. I znowu nowy może kosztować prawie jak samochód. W takim przypadku zakup nie jest wskazany.

Doświadczeni właściciele samochodów, w przypadku konieczności wymiany silnika na japońskim samochodzie, natychmiast zwracają się do listy dostawców części zamiennych. Są nazywane umownymi, ponieważ podpisano umowę na dostawę używanych, ale nie wyczerpanych części zamiennych między firmami rosyjskimi i japońskimi.

Dzięki świadomości obywateli japońskich, którzy zajmują się utrzymaniem czasu, stanem japońskich dróg i jakością "materiałów eksploatacyjnych", zasoby silników kontraktowych nie zostały rozwinięte nawet o pięćdziesiąt procent. Ponadto autorytatywne firmy zapewniają gwarancje dotyczące części zamiennych do zagranicznych samochodów.

Zaletą takich silników jest to, że są oryginalnymi jednostkami japońskimi, które spadły z tych samych przenośników, co Twój samochód. Zaleca się zakup silnika zgodnego z modelem samochodu. Optymalnym rokiem produkcji silnika jest rok produkcji samochodu. W takim przypadku silnik kontraktowy jest idealny, ale będzie to dość do przyjęcia. Ponadto kupowanie takiego zestawu jest nie tylko tańsze, ale także szybsze w czasie, co dla wielu jest ważnym argumentem.

Pożądane jest, aby silnik otrzymał przebieg. Oczywiście podstawową diagnozę w Japonii należy przeprowadzić. Diagnoza wtórna odbywa się w Rosji. Nie będzie źle, jeśli silnik zostanie przetestowany przed Twoimi oczami za pomocą specjalnego sprzętu, a dopiero wtedy zostanie zrobione. Szczególną uwagę należy zwrócić na dokumenty, które sprzedający musi dostarczyć po zakupie – są one niezbędne do zarejestrowania wymiany silnika w policji drogowej. Dla silnika kontraktowego jest to umowa sprzedaży, deklaracja celna i certyfikat wydanej jednostki. Dopiero po rejestracji możesz bezpiecznie usiąść za kierownicą swojego samochodu, w przeciwnym razie w przyszłości nie będziesz w stanie sprzedać, jeśli chcesz.

Innymi słowy, silnik kontraktacyjny jest doskonałym rozwiązaniem poza sytuacją, pod warunkiem że jest to właściwe podejście i sprawdzonych dostawców.