870 Shares 3031 views

Astra dzika: opis rodzajów i opieki

Dzika róża okrywowa Astra należy do rodziny roślin rodziny złożonych, rodzaju astrowatych. Ten rodzaj barw w środowisku naturalnym można znaleźć w południowych i wschodnich częściach kontynentu północnoamerykańskiego. Zioło wykorzystywane do dekoracji ogrodów i parków krajobrazy. Cechy tej kultury w jej wiele korzyści.

Opis rośliny

dzika Astra (na zdjęciu powyżej) – piękna bylina. Ma bezpośredni rozgałęzienia wynika, że obniża się do ziemi. Wysokość aster osiągnie nie więcej niż 1 metr. Pozostawia formę liniową, znajduje się wzdłuż łodygi i barwione na zielono. Małe pączki w postaci koszy są ozdobą tej rośliny. Ich średnica nie jest większa niż 1-1,5 cm.

Heath aster wieloletnia może mieć jeden z odcieni:

 • biały;

 • różowy;

 • niebieski.

Seredinka kwiatostan czerwono-brązowy lub żółto-brązowy.

Liście są ułożone w trzech rzędach wokół kosza, lancetowate i mają spiczasty kształt. Aktywny kwitną astry zaczyna się jesienią i trwa od września do listopada. Roślina owocuje w postaci małych, płaskich nasion.

gatunki charakterystyczne

Astra dzika pełzanie wykorzystywane do tworzenia wzorów krajobrazowych powodu łatwo jest tworzyć grube krzaki i owalnego piramidalny kształt piramidy. Ogromna ilość koszy kwiatowych jakby wplecione jednym dywanie. Gatunek ten charakteryzuje astry szczególne właściwości idealnie nadają się do wytwarzania dekoracyjnych krajobrazu krajobrazu. Oto główne cechy Aster:

 • Heath aster (okrywowa bylina) posiada bogate i długi okres kwitnienia, więc można go używać do dekoracji ogrodów.

 • Roślina jest wytrzymały, wytrzymywać zmiany temperatury i jej zmniejszenie do -35 ° C.

W Rosji tego rodzaju nie jest duże zapotrzebowanie, ale w Stanach Zjednoczonych i Europie, prawie żaden projekt działce nie jest bez heath aster.

Charakterystyka wzrostu roślin

Astra dzika nie jest kapryśny kultura, jest bezpretensjonalny w opiekę i mogą rosnąć w niemal każdych warunkach. Jednakże istnieją twierdzenia, że pożądane jest przeprowadzenie w celu pełnego rozwoju roślin i miłe dla oka:

 • Astry lubią rosnąć w otwartych słonecznych lub obszarów, gdzie znajduje się niewielki półcień.

 • Aby dzika aster kwitło obficie i dobrze rozwinięte, konieczne jest stworzenie warunków podobnych do naturalnego, jak to możliwe.

 • Nie można umieścić kwiat na mocno zacienione obszary. W tym przypadku, zakład będzie bolesne, i zacznie atakować pasożyta.

 • Do uprawy dzikich odmian roślin nadających się do niemal każdego rodzaju gleby, z wyjątkiem podmokłych glebach zasolonych i ciężkie.

 • Jeśli uprawiane uprawiany Heath aster, sadzenia i pielęgnacji powinny być bardziej ostrożny. Do tego rodzaju należy wybrać właściwą glebę. Idealnie powinno być gliniasta, nawożone, umiarkowanie wilgotne, równie ważne jest, aby zapewnić dobry drenaż.

 • Jeżeli gleba w miejscu nie zawiera mikroelementy niezbędne do prawidłowego wzrostu, trzeba zrobić nawóz organiczny przed sadzeniem. To może być humus lub kompost.

 • Z sadzenia sprężyny w ziemi, pożądana jest, aby nawóz azotowy (20 g), a przyspieszenie wzrostu roślin.

 • Najbardziej powszechna metoda odtwarzania kolorów – dzielenie. roślina siedzenie jest najlepszy na wiosnę. Delonki szybko się zakorzenić i do jesieni zaczynają kwitnąć. Brak sadzenia jesienią jest to, że nie wszystkie rośliny mają czasu na korzeń. Początek wczesnych mrozów może zabić nie silna roślina.

Kolory te nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Astra okrywowa wrzośca wybredna, ale nadal, aby rośliny były zdrowe i piękne, należy dążyć. Ważne jest regularne podlewanie, ale to powinno być przeprowadzane tylko utrwalone ciepłej wody. Okresowo, trzeba dokonać mineralne gleby i nawozów organicznych, stymulują wzrost roślin. Pielenie i Hoeing muszą być wykonane zgodnie z potrzebami. Chociaż Heath aster nie jest bardzo podatne na choroby i szkodniki różnych, nie zaszkodzi profilaktykę.

Ważne jest, aby pamiętać, że słaba wilgotność gleby i brak nawozów prowadzi do tego, że kwiat liście szybko żółkną i usychają. To zmniejsza właściwości mrozoodpornego i dekoracyjne rośliny.

Gdzie sadzić aster?

Astra dzika róża – kwiat skromny, ale wygląda na spektakularny w projektowaniu krajobrazu. Jego rozkwit od września do listopada jest urządzony kwietniki ogrodzie, torując całą wykładzinę małych kwiatostany. Zakład przez długi czas zachowują swoją funkcję dekoracyjną, dlatego astry docenić ogrodników. Kwiat ma wysoką odporność na mróz różni obfite kwitnienie i nie wymaga specjalnej opieki. Florysta zna wiele sztuczek do uprawy tej rośliny. Pierwszy ważny wybór lokalizacji dla sadzenia astry.

Jest to roślina bardzo lubi słońce, więc jej uprawa jest lepiej wybrać otwarte obszary nieosłoniętych. Najbardziej korzystne gleby – piaszczysta glina i gleby gliniaste. Trudno się rozwijać wrzos aster, gdy wody gruntowe ziemia są blisko powierzchni rośliny nie prowadzi nadmiernej wilgoci.

Kwiat nie wymaga przeszczepu 4-5 lat w innym miejscu, pod koniec tego okresu trzeba zmienić stację. Jest to rodzaj profilaktyki w zapobieganiu możliwych chorób.

Najlepiej jest wybrać miejsce, gdzie rośnie w górę astry nagietki lub nagietka. Jest to niepożądane przesadzają kwiat w miejscu, gdzie uprawiane goździk lub tulipan, mieczyk, ponieważ rośliny te są podatne furazioz które jest spowodowane przez grzyby.

przygotowanie gleby do sadzenia astry

przygotowanie gleby do sadzenia astry muszą radzić sobie z upadku. Przed kopać ziemię, to sprawiło humus lub kompost. Kopanie powinna być głęboka. Jeżeli gleby charakteryzuje się niską płodności wczesną wiosną trzeba zapłodnienia jego składników mineralnych, które są połączone z głębokim bronowaniem. Dla tych celów pasuje:

 • sól potasowa;
 • superfosfat;
 • siarczan amonu.

W glebie o wysokiej kwasowości w slaboryhlye gleby dodać wapno i jesionu. Jeśli blisko siebie wody gruntowej, do uprawy astry należy rozmieścić warstwy drenażowej odpowiednich do tego wiórów. Aby poprawić strukturę gleby, zaleca się, aby dodać do niej trochę piasku rzecznego.

Tuż przed sadzeniem trzeba usunąć chwasty, rozluźnić glebę i wyrównać powierzchnię.

Jak prawidłowo sadzić aster?

Aby uzyskać wczesne kwitnienie, zaleca się sadzić aster jako sadzonki. sadzonki sadzenia w otwartym terenie na początku maja wykonana. Przedtem trzeba dobrą glebę rzucić wodę. Odległość między sadzonki nie może być mniejsza niż 25 cm. Szerokość korytarza jest 50 cm. Od aster sadzone w wilgotnej gleby podlewa natychmiast po wysianiu rośliny nie. Pierwszy podlewanie wytwarzać w ciągu 2-3 dni po wysuszeniu gleby.

W ciągu 7 dni, rośliny zakorzenić, a następnie można zrobić opatrunek poprzez słabą bush rozwiązanie dziewanny. Przed wykonaniem tej procedury powinny być obficie podlewane kwiat krzew.

Siedzących rośliny produkują wieczorem lub w pochmurne dni. Jeśli lądowania spadł na słoneczne dni, dla młodych siewek jest ważne, aby zapewnić trochę cienia.

pielęgnacja roślin

Astra wrzośca nie wymaga szczególnej opieki, ale wszystkie takie same, tak aby roślina rosła silna i zdrowa, a rozwinęła się dużymi kwiatostanami, powinien zwrócić mu trochę uwagi.

W gorącym sezonie wymaga bogate kolory, ale nie częste podlewanie, po których trzeba się rozluźnić glebę. Mamy aster system korzeniowy jest powierzchowna, więc poluzować powinien być ostrożny, nie głębiej niż 5-6 cm. Roślina jest przeciwwskazane nadmiernej wilgoci, ale także rezultaty suszenia gleby w szybkim blaknięciem. Wszystko powinno być z umiarem.

Aby zmniejszyć ryzyko furazioza Zaleca się regularne pozbyć chwastów w pobliżu kwiat. Z należytą starannością roślina rozwija się bez chorób i szkodników.

Aby przedłużyć kwitnienie, należy okresowo usuwać pąki że zwiędłe, pozostawiając tylko kilka sztuk na dojrzałych nasion.

wieloletnie odmiany są odporne na niskie temperatury, dlatego nie wymagają schronienie zimą.

propagacji nasion

Lądowanie nasion w otwartych zakładach naziemnych daje dobry wynik. Można to zrobić na wiosnę, późną jesienią i wczesną zimą nawet:

 • Wiosna sadzenie odbywa się w pierwszej połowie maja. Nasiona umieszcza się w glebie do głębokości nie większej niż 2 cm, a wody z ciepłą wodą. Gleba mulczowania przy użyciu torfu i kompostu. W świeżych nasion zdolność kiełkowania jest dobre, w ciągu tygodnia Kiełki wybuchnąć z ziemi. Nieco później, należy wyjąć roślinę, pozostawiając na odległość 15 cm między nimi.
 • Późną jesienią (od połowy listopada), nasiona sadzi się w zamarzniętej ziemi. Bruzdy są przygotowane przed nadejściem mrozów. Doły z nasionami posypane suchym ciepłym kompostu.
 • Uprawy zima wykonywane grudniu i styczniu, ale to tylko w przypadku, gdy nie ma śniegu o grubości mniejszej niż 10 cm. Przygotuj bruzdy trzeba spadać. Lądowanie nasion zajmuje miejsce właśnie w śniegu. Pokrywa górna łóżka suchych mieszanek humus lub kompost. Jak tylko odwilży, nasiona będą w korzystnym otoczeniu i szybko dać pędy.

Rozmnażanie przez podział

Wieloletnia siedziba aster może być poprzez podzielenie buszu. W tym przypadku instalacja powinna wynosić co najmniej 5 lat. Lądowania na jesieni, zaraz po kwitnieniu. Podział powinien być prowadzone bardzo ostrożnie, ponieważ system korzeniowy jest bardzo delikatna w astry. Po osadzenie w zakładzie nie ma czasu przed mrozem w pełni rozwijać silny, zaleca się pokryć je z suchych liści lub gałęzi świerkowych.

Korzystanie astry dla krajobrazu

Różnorodność odmian i różnych kolorach wykonane aster jedną z powszechnie stosowanych roślin do projektowania krajobrazu. Są kwiaty karłowatych wielkości (około 25 cm) i olbrzymie formy (do 1 m wysokości).

Astry zdobią grządek, granice i ogrodów skalnych. Wyższego i średniego astry dobrze z krwawnika, Rudbekia i traw ozdobnych odmian. Goździki, nagietek, Gypsophila i nagietki obsadzone form karłowatych.

Popularne rodzaje całorocznym aster w Rosji

W ostatnich latach, ogrodnicy wolą sadzenia wieloletnich astry. Ich kwiaty fioletowy, niebieski i fioletowy kolor zaczyna się pod koniec sierpnia – początek września i trwa do późnej jesieni. Rośliny są bezpretensjonalne i nie wymagają szczególnej opieki. Astra wrzośca bardzo popularny w USA i Europie, podczas gdy w Rosji najbardziej znanych odmian wieloletnich astrów są:

 • Novobelgiyskaya.
 • Krzew.
 • New England.
 • Alpine.

Jeśli chcesz stworzyć w swoim ogrodzie raj, która zachwyci Cię swoim kwitnie aż do późnej jesieni, należy zwrócić uwagę na taki jak kwiat aster Heather okrywowa. Sadzenie i pielęgnacja roślin nie powodują wiele trudności i radzić sobie z nimi pod wpływem siły nawet amatorów ogrodników.