873 Shares 6164 views

Zamek Karlstejn w Republice Czeskiej

Jeśli planujesz podróż do Republiki Czeskiej, należy odwiedzić jedną z jej najbardziej zachwycających zabytków – Zamek Karlstejn. Zwłaszcza, że znajduje się bardzo blisko do Pragi – stolicy tego kraju. Proponujemy, aby dowiedzieć się więcej o zamku i jego historii, wyglądu i wycieczki odbywają się tutaj.

Co jest Zamek Karlštejn w Czechach

Jak wiecie, ten europejski kraj od średniowiecza i przetrwał kilka ciekawych budynków. Karlštejn Zamek wyróżnia się spośród nich. Jego nazwa oznacza „kamień Charles”. Ten budynek, zbudowany w stylu gotyckim, wygląda bardzo ładnie. Jednak pomimo jego elegancki wygląd przez długi czas pozostawała jedną z najbardziej zdobycia w całej Europie. Położony zamek Karlstejn (Czechy) na szczycie wysokiej skały w pobliżu rzeki Berounka, 28 kilometrów od Pragi.

Historia powstania

Karlštejn Zamek został założony w 1348 roku jako miejsce zamieszkania i relikwii skarbów króla Czech i część cesarza rzymskiego imperium Karola IV. Konstrukcja została wzniesiona w bardzo krótkim czasie, i to było robione przez francuskiego architekta Mateusza Arassansky. Już w 1355 roku, Korol Karl IV osiadł w swoim zamku. Ostateczna konstrukcja została zakończona w 1357 roku.

Podczas licznych wojen zamek Karlštejn Republika Czeska nie pozwalają uchwycić wroga, pozostał do zdobycia. Tak, to twierdza oparła, a po siedmiu miesiącach oblężenia przez husytów w 1427 roku, a podczas wojny trzydziestoletniej, kiedy wkroczyła Szwedów.

W 1625 roku zamek zaczął popadać w ruinę. Wynika to z faktu, że cesarzowa Eleonora dał Karlstejn jako zabezpieczenie Kavko Jan, czeskiego szlachcica. Następnie, wdowa cesarza Leopolda był w stanie wrócić do zamku do własności królewskiej płacąc depozyt. Następnie Karlstejn ponownie zmienił właściciela. Tak więc, cesarzowa Maria Teresa, został przeniesiony do szkoły Hradcany wykończeniowej, który trzymał go przed budynek przeszedł pod administrację Republiki Czechosłowackiej. Po tym, zamek został otwarty dla turystów. A dziś jest to jeden z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Czechach.

Wycieczki w zamku

Zgodnie z przepisami, zwiedzania jest to możliwe tylko w ramach wycieczki grupowej. Zabronione jest również sfotografować i wziąć wideo we wnętrzach zamku. Tak, lokalnych przewodników oferują zwiedzającym trzy możliwości wycieczek:

  1. Wizyta założyciela prywatnych apartamentów króla Karola IV zamku, oglądanie zabytkowych wnętrz Mariana Tower i Pałac Cesarski. Ta wycieczka jest dostępna przez cały rok. Jej koszt to około 270 CZK.
  2. Kontrola najcenniejszych wnętrz zamku, w tym w Kaplicy Krzyża Świętego. Ta wycieczka jest dostępna od maja do listopada. Książka musi przejść, a koszt to około 300 CZK.
  3. Wizyta w Wielkiej Wieży. Koszt tej podróży to 120 koron.

Również w ramach zwiedzania można odwiedzić za darmo powierzchownoś trzeciej bramie. Jeśli nie chcesz, aby przejść się, potem coś do podziwiania tych zabytków trzeba zapłacić 40 koron.

Karlstejn (Castle): jak uzyskać

Jeśli jesteś w stolicy Czech i chcą odwiedzić to miejsce na własną rękę, byłoby to całkiem proste. Ponieważ odległość od „Praga – Karlstejn Castle” jest trochę mniej niż 30 kilometrów. Aby dostać się do najważniejszych atrakcji najlepszego pociągu, w tym przypadku, droga z Pragi do miejscowości Karlstejn trwa 40 minut i kosztuje tylko dwa euro. W tym pociągu w kierunku warstwy w odstępach co 30 minut. Możesz iść z zarówno z głównego dworca kolejowego w Pradze, a stacja Smíchov.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz, aby przejść do Karlstejn Zamek w pociągu, można skorzystać z autobusu. Jednak autobus w tym obszarze nie powstała bardzo dobra. Na przykład, loty nie są częste i są przenoszone do miejscowości Morina, położony dwa kilometry od Karlstejn. Ponadto można przejść do autobusu z grupą innych turystów. Ale w tym przypadku, podróż będzie kosztować znacznie droższe niż pociągiem lub autobusem do Maureen.

Jak poruszać się w miejscowości Karlstejn

To miejsce jest dość zwarta, więc gubię jest prawie niemożliwe. Jedyną trudnością, z jaką turysta może spotkać to droga do zamku od dworca kolejowego, gdyż nie widać twierdzę. Jednak nic się martwić, bo po prostu trzeba przestrzegać oznakowania czarny lub żółty, a także zwrócić uwagę na liczne znaki wskazujące właściwy kierunek. Całkowita odległość od stacji do zamka dwóch kilometrów.

Zakupy w Karlstejn

Całą drogę z dworca autobusowego i dworca kolejowego do zamku sama jest, można powiedzieć, ogromny sklep z pamiątkami. Tutaj turyści są oferowane standardowy zestaw kubki, magnesy, figurki, ręczniki i koszulek. Jednakże istnieją nietypowe elementy w postaci wyrobów z czeskiego granatu i czeskiego kryształu. Ceny są tu znacznie niższe niż w Pradze. Jeśli chcesz kupić naprawdę ciekawe i unikalne pamiątki, a następnie znieść wejściu do samego zamku. Zwykle jest kowal, który sprawia, że dzwony i różne inne gadżety belki.