116 Shares 4622 views

Herbata oolong „Guan Yin”: wpływ metod gotowania, kultura picia

W stolicy herbaty świata – Chiny – odróżnić te rodzaje herbaty: czarny, zielony, czerwony i turkusowy. Turkusowa herbata jest najbardziej wyrafinowane i subtelne. Ta odmiana jest produkowany tylko w Chinach. Najbardziej znanym turkusowy (oolong) Herbata – Tie Guan Yin, których efekt został osiągnięty dzięki częściowej fermentacji, kiedy środkowy liść jest połowiczne. Od stopnia fermentacji napoju jest pomiędzy czerwonym i zielonym.

pochodzenie

Tie Guan Yin herbata Rośnie w południowej części chińskiej prowincji Fujian. Ten sam rodzaj herbaty rośnie w Tajwanie i Tajlandii, ale smak jest inny. Ponieważ średnia jest uważany za południową Fujianu herbata Tie Guan Yin.

Uprawy i zbioru

Ten rodzaj herbaty daje 4 upraw rocznie. Jesień jest uważana za najlepszą. Jednak wiele sędziowie wolą wiosną lub latem kolekcji. Ale zima jest zazwyczaj dość przeciętne jakości. Sama herbata jest przygotowany w małych przedsiębiorstwach.

Aromat i smak herbaty

Ani nieporównywalne miodowo-korzenny zapach herbaty kwiat przyciąga wielu. Ale niezwykły smak z nutami lawendy, bzu i kadzidła niewielu ludzi jak po raz pierwszy. Ale prawdziwi koneserzy jak oolong i jego oryginalności. Ciekawostka – obsługujących herbaty można parzyć 7-10 razy!

Tie Guan Yin – efekt odmłodzenia

Ponieważ herbata jest przepełnione silnymi przeciwutleniaczami, to jest uważany za napój młodości. Ludzie, którzy regularnie spożywają oolong, normalizuje przemianę materii, wyrównuje koloryt skóry, obrzęk znika. Innym ważnym czynnikiem jest rola witamin i minerałów, które są łatwo ekstrahowane do naparu. Można użyć herbatę i zewnętrznie: aby lód kosmetycznych lub używać jako tonik. W przeciwieństwie do większości środków domu, herbata wywar nadaje się do nawet najbardziej kapryśnego i wrażliwej skórze.

Tie Guan Yin: Efekt – odchudzanie

Podobnie jak wiele zielonych herbat, oolong mają wysoki potencjał spalania tłuszczu. Oczywiście, aby osiągnąć znaczące rezultaty czasami wystarczy po prostu wybrać się na pyszne herbaty. Ale jeśli wziąć tę herbatę w połączeniu ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną, jej efekt będzie widoczny bardzo szybko. To zwiększa skuteczność dzięki sportowych tonik do jego efektu. Krótko mówiąc, człowiek, który pił przed ćwiczeniem filiżanka herbaty Tie Guan Yin staje się bardziej sprężysta. procesy metaboliczne w organizmie przyspiesza, zacznij tłuszczu mechanizmy spalania.

Tie Guan Yin – wpływ herbaty „dla duszy”

Chiński oolong nadają właściwości niemal magiczne. Według nich, to herbata zestawy do miłości i dobroci, pomaga osiągnąć wzajemne zrozumienie, otwiera drogę do osiągnięcia celu, popycha do rozwiązania problemu. Aż dziwne, jak się może wydawać, wiele dość pragmatyczne koneserzy Guan Yin zgadza. Eksperci zwrócili uwagę na poprawę zdrowia, jasności umysłu, spokoju. Ale dość renomowanych lekarzy potwierdzają opinię Chińczyków i mocniejsze argumenty – wyniki badań, które mówi, że herbata rzeczywiście zmniejsza niepokój, uspokaja, łagodzi stres, a nawet pomaga w walce z depresją.

Tie Guan Yin – jak parzyć i podawać z czymkolwiek?

W domu, to herbata jest wynagradzany z najbardziej uroczystej ceremonii herbaty. Chińczycy uważają przygotowanie oolong sztuki. Dość długo trzyma mistrz ceremonii herbaty, każde jego działanie jest towarzyszyć szczególne rytuały. Na Zachodzie, gdzie tradycje herbata są nieco inaczej, są prostsze sposoby zaparzyć i służyć napój. Klasyczny sposób: w ogrzanym litrowym kotle umieścić 15-20 gramów liści, zalać ciepłą wodą przez kilka minut. Następnie, pierwszy odpływ wody i zaparzania wrzącej wody. Parzona herbata szybko – wystarczy na półtora do dwóch minut.