866 Shares 3986 views

Jak pasteryzować puszki bez spacji

Wraz z nadejściem sezonu letniego przed gospodyni wstaje wyzwanie – jak pasteryzować puszki pilnie wykonane wykroje zachowała swój oryginalny smak i właściwości odżywcze przez całą zimę. Należy zauważyć, że nie trzeba podejmować żadnych lekcje gotowania, aby nauczyć się tej nauki, ponieważ wszystkie czynności wykonywane w trakcie procesu, jest on dostępny dla początkujących w konserwacji. Poniżej znajduje się krótki kurs, który pozwoli Ci nauczyć się pasteryzować puszki bez spacji.

szkolenie

Najpierw trzeba się upewnić, że wszystkie szklane pojemniki przygotowane do zachowania pamięci, bardzo czysty i koniecznie całkowitymi. Nie używaj półfabrykatów do zimy pęknięty opakowaniu produktu, gdyż może to prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji, na przykład, uderzył w szybę w żywności. W dodatku, jeśli jesteś naprawdę zainteresowany w odpowiedzi na pytanie, jak pasteryzować puszki, zapewne wiesz, że para jest używana, którego temperatura jest dość wysoka dla tej procedury. Pęknięcia i wykruszenia powierzchni może prowadzić do zniszczenia konstrukcji kontenera, co również pociąga za sobą nieprzyjemne konsekwencje w postaci fragmentów.

Najczęstsze sposoby

Najprostszym sposobem pasteryzacji jest uważany za bezpośredniego obdavanie prom pojemności, noszone na czajnik. Oczywiście, woda w kotle musi być przechowywana wrzenie. Całkowity czas trwania procesu wynosi nie więcej niż piętnaście minut. Jednym z istotnych do zapamiętania – przed wprowadzeniem słoik na dziobek czajniczek z wrzącej wody, wymagana jest do wrzącej wody zalać pojemniki szklane, aby uniknąć uszkodzeń elementów konstrukcyjnych ze względu na gwałtowny wzrost temperatury. Jest łatwiejszy sposób, za pomocą którego można dowiedzieć się, jak pasteryzować puszki w domu. Trzeba będzie wlać wrzącą pojemnika i zalać gorącą wodą przez trzy minuty, podczas których powinien zacząć sterylizacji czapki we wrzącej wodzie. Po wyniku trzy minuty, woda musi być odprowadzana i natychmiast przystąpić do napełniania zawartością puszki.

Sposoby w piecu mikrofalowym i

Jednak większość gospodyń domowych, którzy są ekspertami w zakresie walcowania półwyrobów, na pewno wolą bardziej profesjonalne metody treningowe. Na przykład, dość ciekawy sposób podając zalecenia dotyczące pasteryzować puszki w kuchence mikrofalowej, jeśli masz takie urządzenia. Aby to zrobić, starannie umyte pojemniki szklane na mokrej nawierzchni należy umieścić w piekarniku i obrócić go na pełną parą. Tara będzie gotowy, kiedy całkowicie suche. Ponadto, radzimy zwrócić uwagę na sposób wyjaśniania jak pasteryzować puszki w piecu, jeśli kuchnia nie może pochwalić kuchence mikrofalowej. Umyte pojemniki powinny być umieszczone wewnątrz piekarnika do góry nogami, piec musi być zimno. Ponadto powinien on być ustawiony na 150 stopni do ogrzewania i po podgrzaniu jest niezbędna do przechowywania puszek wewnątrz przez kolejne piętnaście minut. Otrzymany pojemnik szklany pasteryzowane być stosowane do toczenia się natychmiast.