130 Shares 6035 views

Silniki okrętowe: rodzaje, charakterystyka i opis. Schemat silników morskich

Według przeznaczenia emitują różne rodzaje okrętowych silników. Urządzenia, które są główną siłą napędową są podstawowe. Silniki pomocnicze zapewniają inną operację na mechanizmach statków. W szczególności, model stosowany do konserwacji agregatów prądotwórczych, wciągarek i sprężarki. Parametr ten występuje również zasilanie urządzeń rozdzielających.


Inny model podzielone w zależności od rodzaju procesu spalania paliwa. Mogą być dwusuwowy lub czterosuwowy typu. Pierwsze urządzenie wyodrębnia mieszanym spalania paliwa. W tym przypadku jest stałe ciśnienie. Jednakże istnieją modyfikacje spalania paliwa przy stałej objętości. Oddzielnie odzyskuje konfiguracji z lub bez doładowania. Aby wszystko zrozumieć, trzeba zobaczyć przegląd silników okrętowych różnych typów.

Wypychania modyfikacja schematu

Model dwusuwowy (morskie schemat silnika jest pokazany poniżej) jest najczęściej instalowane na promach. Rumpel używali Circuit. Modele bezpośrednio wałów ustanowiły nad jednostką gaźnika. modyfikacja zasilania są zupełnie inne. Popychacze są najczęściej używane z zaciskiem. Modele wał napędowy zainstalowane na palecie. Zaciski są wykorzystywane w modelach dwusuwowych. Ważne jest również, aby pamiętać, że ciśnienie są średnio utrzymywane pod ciśnieniem 5 barów. Marine zużycie paliwa przez silnik zależy od bloku operacyjnego.

Charakterystyka modeli cztery-suwowy

Jeśli mówimy o cechach morskich silników czterosuwowych typu, ważne jest, aby pamiętać, że pojemność jest równa średniej do 40 kW. Palety są stosowane do Deadwood. Bezpośrednie wały napędowe znajdują się powyżej centralnej komory. pompy wodne nie są obecne w wersjach czterosuwowych. W tym przypadku, sprężyna sprzęgła zastosowanego typu. Niektóre modele mają odwrotny zaciski biegów. przekładnie stosowane są różne. Czasami silniki czterosuwowe w biegu wstecznego używane. Takie modele znajdują Wiosny w tylnej części obudowy.

silniki małej mocy

Niska moc silnika (10 do 20 kW), stosuje się najczęściej za pomocą złącza przejściowego. Przystawki z modyfikacjami zastosowanie wyłącznie do ręcznych typu. Ciśnienie granica jednostka parametr są zupełnie inne. Łapacze są najczęściej używane z anod. Wałki śrubowe bezpośrednio montowane na palecie.

Należy również zauważyć, że istnieją modyfikacje dmuchaw. W zależności od rodzaju urządzenia, w komorze spalania są różne. Skrzynie biegów stosowane są głównie antikavitatsinnoy talerz. W większości modeli, reverse zaciski nr.

Model średnia moc

średnia moc silnika (20 do 30 kW) często można znaleźć na statku pasażerskim. Dyski zostały wykorzystane, co do zasady, rodzaj pasa. Montowane bezpośrednio wałki średnicy 4,5 cm. Wirniki stosuje się w tym przypadku z narzędzi. Ważne jest również, aby pamiętać, że istnieją wersje z doładowania. Deadwood stosowany jako typów napędów i połączeń. Średnie ciśnienie ograniczenie parametru równą 4,5 bara.

mocne silniki

Mocny silnik (30 do 40 kW) są często montowane na zbiornikach transportowych. Modelowane objętość komory jest całkiem inny. W tym przypadku, gaźniki są instalowane w tylnej części obudowy. W sumie, model może być do pięciu pomp. Zawory wykorzystywane odwrócony. Średnio ustawiając częstotliwość graniczna wynosi 5,5 bara. Dopasowany zatrzaski w prawie wszystkich modyfikacjach są świadczone. Wirnik zainstalowany w pobliżu gaźnika. Wał bezpośrednio z modeli może być na palecie. Niektóre silniki posiada złącze. Starter głównie ręczny typu zastosowania.

silniki ciężkich

Silnik ciężkich (50 do 60 kW) jest dokonywana na podstawie wałka rozrządu. W tym przypadku zmiany wykorzystuje tłumika. Gaźniki są zazwyczaj znajduje się w pobliżu palecie. jest wahacz rozprowadzenia oleju. Według typu popychaczy modele różnią. Ważne jest również, aby pamiętać, że istnieją wersje, w której znajduje się uchwyt na koło zamachowe. Średnio prędkość silnika jest mniejsza niż 2300 obr./min.

Modyfikacje mieszanym spalanie paliwa

Silnik spalinowy o mieszanym paliwie wykonane głównie z przekładniami o dużej mocy. koła zębate są umieszczone pod szybem. W tym przypadku płyta kawitacji znajduje się poniżej pompy paliwowej. Charakterystyczną cechą silników tego typu można nazwać obecność silnych popychaczy. One rozkładowi pod jarzmem.

Według typu gaźników modele różnią. Ważne jest również, aby pamiętać, że urządzenia są produkowane z różnych wałków rozrządu. Natychmiast zaworów w urządzeniach przeznaczonych do 4 bar. Deadwood znajduje się nad tłumikiem. Istnieje również konfiguracja, w której jest umieszczona za wałem. Paliwo do silników okrętowych typu odpowiedniego płynu o temperaturze zapłonu co 600 stopni.

silniki spalania w stałej objętości

Silnik tego typu ma różne komory pomiarowej. W tym przypadku wahacz nie jest w użyciu. Natychmiast dostawa paliwa jest prowadzone przez tłoków. Wały korbowe do modeli często są powyżej kół zamachowych. Reduktory stosuje się głównie pas. Tłumik nie jest stosowany we wszystkich konfiguracjach. Ważne jest również, aby pamiętać, że niektóre modele posiadają system chłodzenia. Silniki o zapłonie dostarczyły jedynie typ indukcyjnego.

urządzenia z doładowaniem

Doładowany silnik jest bardziej odpowiedni dla tankowców. Startery mają ręczny typu zastosowania. Położony bezpośrednio na chłopów zaciskowych i są przymocowane do wałka rozrządu. Zgodnie z komory modele objętość różnić. Ważne jest również, aby pamiętać, że różne klipy są stosowane w urządzeniach. pompa zasilająca olej używany. Wiosna dla modeli tego typu są umieszczone za wirnikiem. Niektóre modyfikacje pręta przenoszącego brakuje. Koło zębate w urządzeniach przyłączone najczęściej w przekładni. Naprawa silników okrętowych Supercharged przeprowadzane w porcie warsztatów.

Parametry modeli bez doładowania

Silniki (statki) są wytwarzane wolnossący, zwykle z jarzma. Modyfikacje zasilania nie przekracza 40 kW. są one dobrym rozwiązaniem dla statków towarowych. Przystawki są stosowane w wielu modelach ręką. Przeciętny zawór ciśnieniowy może utrzymać się na poziomie 5,5 bara. Złącza są wykorzystywane w urządzeniach bez popychaczy. Palety są zazwyczaj wykonane ze stali. Niektóre modyfikacje mają odwrotny zamka.

Wał napędowy w silniku znajduje się za kołem zębatym. rozmiar wirnik są bardzo różne. W tym przypadku wiele zależy od jednostki napędowej. Ważne jest również, aby pamiętać, że system chłodzenia stosowanych w urządzeniach. Bezpośrednio do dostaw oleju skrzyni korbowej przychodzi przez pompę.

Urządzenia z utworzeniem mieszaniny wewnętrznego

Silniki (statek) z utworzeniem mieszaniny wewnętrznego w naszych czasach nie jest bardzo częste. Dostępne modele o mocy około 50 kW. W tym przypadku wentylator może być zamontowany za wałem napędowym. Niektóre modele Rumpel używać automatyczny. Tylko praca rozrusznika jest zapewniona poprzez skrzynię biegów. W niektórych konfiguracjach, nie ma transmisji. Łapacze otkidki mają silniki montowane za zębnika. Wiosna rozmiar może się różnić. Modyfikacje rynku doładowaniem są prezentowane. stosowane są pompy wodne o różnych rozmiarach. Średnio ustawienie limitu ciśnienie jest mniejsze niż 6,5 bar. Układ chłodzący jest we wszystkich konfiguracjach typu powietrza.

z zapłonem iskrowym

Silniki (statek) z zapłonem iskrowym są wykonane różną moc. Deadwood w wielu konfiguracjach, ustawić typ regulacji. Urządzenia przesyłowe często znajduje się w dolnej części obudowy. Według rodzaju sprężyny modele są bardzo różne. Natychmiast jechać konfiguracje wał jest powyżej tacy. Niektóre modele mają dwie pompy do paliwa. Ważne jest również, aby pamiętać, że ten typ silnika ma wałek rozrządu. Przegubowych popychacze w silnikach mogą być w pobliżu wirnika.

Modele z zapłonem samoczynnym

Silniki (statek) z samozapalenia przez kompresję wykonane są najczęściej typu dwusuwów. Modele z napędem elektrycznym na średniej równej 30 kW. Wały korbowe nie dużej średnicy są zainstalowane w wielu modyfikacjach. pompy paliwowe są na ogół zlokalizowane w tylnej części obudowy.

Niektóre konfiguracje zastosowania popychacze. układy chłodzące są często typu powietrza. Koła zębate dla większości silników jest za wałem. Ważne jest również, aby pamiętać, że modele tego typu są zainstalowane rocker. W niektórych konfiguracjach, ma aż trzy zawory. Pstra najczęściej używane stali.

modyfikacja gaźnika

Silniki gaźnikowe są produkowane z dwoma wałkami rozrządu. W tym przypadku, im mniejsza jednostka używana Circuit. Zużycie paliwa w zależności od jednostki zasilającej, a objętość komory. Sprężyny są stosowane w urządzeniach z wirnikiem.

Modyfikacje popychaczy są rzadkie. Ważne jest również, aby pamiętać, że istnieją dwusuwowe i czterosuwowe maszyny. Istnieje również model z wahaczy. Ich grubość wynosi średnio 30 kW.