712 Shares 7503 views

Motoblok "Agro" – skuteczny asystent w gospodarstwie

Willa to nie tylko przyjemna okazja, aby zrelaksować się w przyrodzie, z dala od hałaśliwej metropolii, ale także konieczność dbania o ogród i ogród, łóżka kwiatowe i kwietniki. Jeśli witryna jest duża, praca ta staje się trudną pracą i może być ułatwiona tylko przez maksymalną mechanizację. Zaprojektowano wiele kompaktowych i łatwych w obsłudze maszyn, aby praca rolnicza była jak najłatwiejsza, szybsza i bardziej jakościowa, w tym motoblok AGRO produkowany przez oprogramowanie do budowy silników Ufa.


Jednostka ta może być klasyfikowana jako klasa profesjonalnych ciężkich maszyn o stałych właściwościach. Jego masa wynosi 160 kg, a jednostka napędowa ma moc 8 KM. Schemat montażu jest klasycznym, jednoosiowym, z wałem użytecznym. Na motorboat "Agro" jest zainstalowany krajowy silnik benzynowy UMZ-341 o pojemności 5,9 kW, czterosuwowy, jednocylindrowy.

Układ silnika jest podobny do Honda GX240, ale różni się od niego ze zmniejszonym współczynnikiem sprężania, co pozwala na użycie benzyny A-76 do tankowania. Przy stosowaniu benzyny o niskiej zawartości oktanu szybkość przepływu wzrasta nieco, ale 6-litrowy zbiornik zapewnia ciągłą pracę przez wymagany czas. Silnik posiada ulepszony system smarowania, w którym olej nie rozpryskuje się. Filtr jest filtrowany w odłączalnym filtrze, wytwarzanym przez typ samochodu i wprowadzany do stref tarcia pod nadmiernym ciśnieniem pompy olejowej. Olej stosuje się w dwóch typach: silnikowych i przekładni.

Skrzynia biegów w formie sprzęgła stożkowego suchego, reduktora zębatego i zamykanej mechanicznie blokady zapewniają dużą maszynową zwiększoną manewrowość. Motoblock "Agro" posiada czterobiegową, odwracalną skrzynię biegów, która działa dobrze w ciężkich warunkach pracy i wytrzymuje obciążenia udarowe. Po włączeniu biegu wstecznego dostępne są tylko czwarte i drugie biegi, działające w zredukowanym (około 2 razy) trybie. Kolumna sterownicza bloku silnika może być montowana pod różnymi kątami, zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej, a ponadto może być zastosowana w 180 stopni. Zapewnia to wszystkie możliwe tryby pracy urządzenia, w tym podczas zbierania śniegu lub koszenia trawy, gdy maszyna porusza się "do tyłu".

Do prac polowych wykorzystywany jest frez obrotowy, głębokość robocza 122 mm i szerokość robocza 440 mm. Ponadto zamocowany przegub zawiasowy można zamontować na motoblokie Agro, czyli brony z czterema zębami łopatowymi lub pługiem orzącym 200 mm grunty. Jeśli jest wózek transportowy, możliwe jest równoczesne transportowanie towarów do 500 kg przy prędkości około 15 km / h. Motobloki "Agro" mają dość solidne wymiary (1,1 x 0,85 x 1,7 m), co nie jest zaskakujące i dość do zaakceptowania przez ciężkie samochody.

Maszyna przeznaczona jest głównie do dużych gospodarstw rolnych i dużych domków, które mogą być wykorzystywane przez służby komunalne. Motoblock "Agro", recenzje o wielu pozytywnych cechach, są w stanie wykonać dużą liczbę robót rolniczych. Lista ta obejmuje uprawę i orkę gleby, rozcinanie łóżek, układanie pędów, rozcinanie, koszenie trawy, czyszczenie śniegu i gruzu, przenoszenie ciężarów, oczywiście przy użyciu odpowiednich osprzętu. Wykorzystanie motobloków rolniczych pomoże szybko, skutecznie i przy mniejszym wysiłku na wszystkich etapach.