888 Shares 1100 views

Jak i czym karmić czerwonymi uszami suwaki w domu

Pytanie: „Co do karmienia czerwone błotna suwaki w domu” – prędzej czy później konfrontuje się z właścicielem żadnej z tych małych zielonych zwierząt. Ważne jest, że zwierzę otrzymało żywność jest nie tylko wystarczająca, ale także jakości. Przed przejściem bezpośrednio do diety pytanie, należy rozważyć fizjologiczne cechy gatunków gadów. Żywność żółwie menu krasnouhih zależy w dużej mierze od ich wieku. Dieta żółwi przeważa ywo, ale dorastałem, gad zaczyna dawać pierwszeństwo paszy pochodzenia roślinnego.


Jak karmić małe czerwone uszami suwaki?

Jak wspomniano powyżej, małe żółwie są drapieżnikami przez naturę, więc nawet jeśli małe zwierzątko z przyjemnością spożywać paszy granulowanej, żywa przynęta będzie miłym dodatkiem. Jako ywo można stosować ćmy, larwy, robaki, słodkowodne lub ślimaków lądowych. Nie należy również zapominać, że dieta powinna być dobrze wyważona, to znaczy zawierają szereg elementów obowiązkowych, błonnika, białka, w tym te pochodzenia zwierzęcego. Nie zapomnij o wapnia i fosforu równowagi. Często młodzi hobbyści są zadowoleni z powierzchownych odpowiedzi na pytanie „co do karmienia czerwony suwaki uszami”. W domu, jednak nie zawsze jest to możliwe, aby zorganizować proces przyjęcia żółwia jedzenia. Bądź ostrożny podczas karmienia gadów w akwarium, ponieważ takie podejście wymaga częstych zmian wodnych. Lepiej zorganizować osobne miejsce lub pociągiem żółwie żywią się wyłącznie na wyspie terrarium.

Co do karmienia czerwone błotna suwaki w domu?

Z osiągnięciem w okresie dojrzewania żółwia bardzo ważne jest, że oprócz białka, gad dostał w wystarczającej ilości wapnia, niezbędnych do jej wzrostu. Dla tych celów idealny wabik małych ryb (okoń lepiej rodzinnych) lub ślimaki, możliwe jest również akcje specjalne, dla ryb akwariowych i ślimaki. Czerwone uszami suwaki mogą być karmione, aby nie wprowadzać pokarmy stałe w jej witamin? Tyle co najmniej raz na tydzień, uzyskując gady trochę cielęcia lub wątroby kurczaka.

Co do karmienia czerwone błotna suwaki w domu, kiedy dotarła dojrzewania?

Dorosłych czerwone błotna suwaki są wszystkożerne, chociaż, ale są bardziej podatne na jedzenie pokarmu roślinnego. Nie należy jednak zapominać, że jedzenie jest odpowiednie dla człowieka może być szkodliwe dla czerwonymi uszami suwaków. Pokarmy, takie jak ziemniaki, pieczywo, płatki, mleko, twaróg i grillowanego mięsa, aby dać jej jest surowo zabronione. Udziela się zgody na użyciu chude ryby, owady, krewetki, kalmary i surowe mięso z umiarem. Żółwie można podać trochę kapusta, szparagi, rabarbar, szpinak, tymianek, bazylia, rzodkiew, rzepa, seler, dzikich roślinach krzyżowych. Można również kupić specjalne suplementy diety i gruntów obronny roślin lub specjalną żywność bezpośrednio w terrarium dla żółwi.