461 Shares 8562 views

Tajemnicza Podróż przez Chakasja

Tajemnice ziemi Chakasja


Zapominamy, że żyjemy w niesamowitym kraju, o powierzchni 12, 65% całkowitego obszaru zamieszkałego przez ludzi, sushi. W Rosji istnieje wiele miejsc, które nie są gorsze pięknem swoich zagranicznych krajobrazów. W innym kraju, nie ma człowieka, który nie zna historię jej pochodzenia, cech kulturowych. Dążymy do odwiedzania obcych krajów, biorąc pod uwagę ich wyjątkowy i zasługuje na odwiedził, ale w Rosji nie mniej historyczne, widocznych miejscach. wiem tylko o nich tylko dedykowane ..

Tego lata, postanowiłem pójść gdzieś na relaks. Ponieważ pieniądze do mojej dyspozycji nie było dużo, doszedłem do wniosku, że idealnym rozwiązaniem byłoby, aby podróżować w dowolnym miejscu, bez wychodzenia z domu.

Pochodzę z Chakasja, który znajduje się we wschodniej Syberii. Nasz kraj jest bogaty w historii. Są otwarte horyzonty dla fanów tajemnicą, jak również dla tych, którzy chcą zobaczyć najpiękniejsze miejsca bez opuszczania terytorium Rosji. Wziąłem się do pierwszej i drugiej kategorii w tym samym czasie co starożytnych kurhanów (Salbyksky kopiec kopiec dziennika Badger) i archeologicznych (skrzynie, Hartuyaah Tas Sulekskaya pisanitsa) fascynowały mnie od dłuższego czasu. Chakasja nie jest za nic nazywany skansen, ponieważ jest pełen różnego rodzaju obiektów archeologii.

W końcu zdecydowałem się pójść na wycieczkę, która obejmowała wycieczkę do Tuimsky awarii i pasmo górskie skrzyniach.

Pierwszym sposobem było Tuimsky awarię, obok osady Tuim (Rejon szyryński). Droga nie była łatwa, ulica była wyczerpująca ciepło. Przepych widać niepowodzenie, błękitne wody na dole, kazał mi zapomnieć niedogodności doświadczonych. Mówią, że niezwykle piękny głęboki niebieski kolor wody okazało ze względu na wysokie stężenie miedzi. Po prostu będąc w bezpośredniej bliskości z awarii, których głębokość wynosi 120 metrów od szczytu góry do poziomu wody, zdajesz sobie sprawę, że obraz nie jest w żaden sposób przeszedł cały swój wdzięk i skalę. Jako nieustraszeni nurkowie nie boją się angażować w basenie z głową na dnie którego nieznane miejsca? Uważa się, że pod wodą jest Kras wgłębienie (naturalna grota), który ma znacznie większe wymiary niż awarii. Korytarze jaskini, przypuszczalnie, przedłużyć pod wsi Tuim. Ale gdzie kończą i że nie jest obarczona jeszcze znane.

Ludzie, tłum na pokładzie obserwacyjnym, a następnie omówić to, co widzą. Ktoś czekał aż ekstremistów, inaczej nazywane są liny skoczków (z angielskiego „lina” – liny i „Jump” – Skoki) będą skakać w przepaść, ktoś z prawdziwym entuzjazmem rzucali kamieniami w ogromnym „usta” i Chciałbym usłyszeć dźwięk z kontaktu z powierzchnią wody w kamieniu.

Jesteśmy przyzwyczajeni do spekulować na temat cudownego stworzenia natury, które powodują wiele problemów, które powodują powstanie mitów i legend. Jednak niepowodzenie Tuimsky, chociaż utworzona w wyniku człowieka katastrofy, to nie mniej ciekawe, a co roku, aby zobaczyć to przyjdzie do około 1 000 osób w różnych częściach kraju.

Drugi sposób, w moich wyjazdów położyć starożytne obserwatorium skrzynie gór. Tablica pięciu oddzielnych gorących skrajnych wysokości i 200m łączących cmentarzy rysunków skalnych oraz specjalne wyposażenie. Nazwa miejsca pochodzi od większości północnych górach, na szczycie którego znajduje się grzbiet górski w swoim kształtem przypomina bagażnik. Na podstawie lektur na piersi, wiedziałem, że to miejsce, gdzie ludzie przychodzą, aby naładować Khakasses starożytną moc ziemi i komunikować się z duchami. Kufry na pierwszy rzut oka wydawało się, że zwykłe góry, że tylko uschnięte na tle niewydolności Tuimsky. Jednak pierwsze wrażenie jest mylące.

Miałem szczęście do odwiedzenia na pniu 5 (z 5). Młody facet – przewodnik (Artem), tak ciekawe i fachowo, informując nas o pniach, wydawało się, jakby był tam w dawnych czasach. Tuż po drodze, zatrzymaliśmy się obok paska brukowana, przewodnik ostrzegał nas, że teraz przekroczyć linię, która służy jako swego rodzaju granicę między światem duchowym a światem ludzi. „Jeśli widzisz lub czujesz coś innego – nie zdziw się, nie jest miejscem podziwu” – powiedział nam. To wznosi się do góry (w klatce piersiowej), często zatrzymał grupę i pokazał złomowany i zagłębienia w skale, przez które promienie słońca w określonych porach, przez co nadaje starożytni ludzie zrozumieć: co czas i co zaczęło się okres sezonowy. Nigdy nie myślałem, że niepozorny góra może pomieścić tak wiele tajemnic. Kiedy dotarliśmy na szczyt (klatki piersiowej), nasz opiekun powiedział następującą historię: „W środku klatki piersiowej jest krzesło szamana, sądzono, że ten kanał komunikacji między światem duchowym a światem ludzi. Tylko energicznie silnych ludzi nie może sobie pozwolić, aby poczuć jego prawdziwą siłę. Byłem kiedyś grupa Krasnojarsku, zawodnicy z trenerem przybył. Każdy starał się siedzieć w fotelu i szaman z jasnych pomysłów siedzieć tam minut. Nikt nie czuł efekt cud inne niż trener, którego ręce były białe, a na całym ciele ran gęś. Następnie, wiele mu nie wierzyć, ale nie wierzą, moje oczy nie były w stanie, gdy zobaczyli dłoń, stał się biały. " Oczywiście, ja też siedziałem tam, ale nic nie czuć. To nie jest podana, widocznie. Gdy szli, to zauważył, że miejsce ma wspaniałą akustykę, słychać wszystkie dźwięki. Na przykład, z pastwiska wyraźnie usłyszał odgłos dzwonów wiszących na szyjach krów. Nic dziwnego, że mówią, że jest to idealne miejsce do uprawiania śpiew. Na każdym kroku, Artem, ujawnia nowe tajemnice, stał długo znane fakty na niego. Droga powrotna była nie mniej ekscytujące wyobrazić czuliśmy akustyczną magię tego miejsca, kiedy nasz przewodnik mówił do nas szeptem, a kilka metrów od nas. To fantastyczne!

W drodze do domu, wszyscy uczestnicy objazdu milczeli, prawdopodobnie myśli o co doświadczyli momentach dnia. W mojej głowie była taka sama jak myśli, emocje, nowe plany, ja nawet nie zauważy, jak przyjechaliśmy w Abakan. Teraz dołączyło do grona ludzi poświęconych, którzy znają z pierwszej ręki o prawdziwym pięknem przyrody Khakass.

„Drogi podróżnik! Rozejrzeć i zobaczyć piękno Chakasja, mały, ale kryje w sobie wiele tajemnic, które będzie można odkryć! "