669 Shares 932 views

Samotnymi torbieli nerkowych: objawy, leczenie i zapobieganie

nazwali łagodne torbiele, które zawierają ciecz wewnątrz. Można je znaleźć w większości ludzkich ciał. Wygląda bezpieczny edukacja może być czasem niebezpieczne, przerodziła się w raka.


Z tego powodu lekarze trzymać tych pacjentów pod ścisłą kontrolą. Torbiele mogą być traktowane, ale jeśli nie, to są one usuwane chirurgicznie. Samotnymi torbieli nerkowych w praktyce medycznej, stwierdzono u 10% ogólnej populacji. Rozważenie możliwości takich formacji.

Charakterystyka choroby

We współczesnej medycynie, każdy torbiel nazywa wnękę, która ma ścianę stosunkowo zdrowych komórek. Jej wielkość może być inna. Łagodnego formacji nerek inną wielkość charakterystyczną – od kilku milimetrów do kilku centymetrów. Miejsce lokalizacji – górna i dolna część segmentu nerek.

Określenie „pojedynczych” odnosi się do pojedynczych torbieli. Samotni torbiele nerkowe nazywane są proste. Ich kształt okrągły, niekiedy podłużny (który przypomina kształt owalny). W tego rodzaju formacje żadnych połączeń lub przewężeń. Wewnątrz znajduje się płyn surowiczy.

Choroba najczęściej dotyka mężczyzn. W zasadzie nie jest samotny torbiel nerki lewej, przynajmniej w prawo. Jej łatwo diagnozowane za pomocą ultradźwięków.

klasyfikacja

Proste torbieli nerkowych dzielą się na:

 • urodzenie;
 • zakupione.

W zależności od lokalizacji torbieli jedynej nerki mogą być:

 • korowej (kora w);
 • podtorebkowe (znajdujące się pod obudową kapsułek);
 • domiąższowa (znajduje się w grubszych tkanek ciała);
 • sinus (w sąsiedztwie miednicy, ale nie wiąże się z nim);
 • multilokulyarnoy (ma dużo kamer, ale ten typ torbieli jest rzadkością).

zasada rozwoju

Nabyte i wrodzone torbiele mają ten sam mechanizm rozwoju: jest na podstawie zamknięcia kanalików, co powoduje, że do rozciągania. Jeśli mówimy o wad wrodzonych, to nie może być przerwane połączenie między kanalików utworzonych nawet podczas rozwoju płodowego. Nabyta torbieli rozwija się dzięki łamania wypływu moczu w kanalikach. To naruszenie jest wyzwalany przez różnego rodzaju chorób, które dana osoba prowadzi działalność w ciągu całego życia.

przyczyny

nauk medycznych, choć nie na miejscu, ale nie jest to dokładnie to, gotowy do odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego powstają torbiele nerkowe samotne?” Jest tylko założenie, na którym zarówno odpychane.

Jednym z powodów – wrodzona. Nawet w macicy istnieje pewne nieregularności w formacji moczowodów i nerek, które wywołują powstawanie torbieli prostych.

Jeśli mówimy o nabytą torbiel, główne powody ich wystąpienia są:

 • każdy uszkodzenie nerek;
 • naruszenie odpływu moczu z powodu kamieni nerkowych (kamieni nie dają normalnej produkcji moczu);
 • zakaźną chorobą nerek (niektóre z nich potajemnie występować bez powodowania jakichkolwiek podejrzanych objawów).

Zastój moczu z jakiegokolwiek powodu prowadzi do nerek rozciągliwy, przy czym ściany są wykonane cyst. Mogą rozwijać się szybko, ale osoba w tym samym czasie niczego nie czuję.

dowód

samotne torbiele nerkowe często rozwija się bezobjawowo przez wiele lat. Jej odkryć przez przypadek, gdy osoba sprawia, USG narządów wewnętrznych. Jeśli znaki są już tam, w takich przypadkach rozpoznano zapalenie nerek i jednocześnie tworzą torbiel. Objawy zależą od rozmiarów szczotki, jak również chorób towarzyszących.

Główne cechy:

 1. Gdy zwiększa się tworzenie torbielowate, powoduje osoby skomlenie i dokuczliwy ból pleców (z drugiej strony, gdzie znajduje się torbieli w nerkach), które rosną po ćwiczeniach. Te same objawy pojawiają się w każdym zakaźnej choroby nerek.
 2. Gdy torbiel osiąga dużą wielkość, prowadzi do zastoju moczu. W wyniku procesu zapalnego jest wzmacniany, której towarzyszy gorączka. Człowiek czuje silny ból w dolnej części pleców, brzucha, jego drżenie. Przydzielone mocz zmienia swoją konsystencję, mętnieje.
 3. Solitary torbiel nerki nie jest zwykle towarzyszy ropienie, ale są chwile, kiedy dołączył infekcja wywołuje powstawanie ropą. W rezultacie osoba zachoruje, bóle zlokalizowane nie tylko w dolnej części pleców, ale również przedłużyć do żołądka. Ból jest bardzo silny.
 4. Jeżeli ilość moczu jest znacznie zmniejszona lub zatrzymana oddawania moczu w ogóle, to jest sygnał do bezpośredniego traktowania lekarza. Jest to również jeden z najbardziej niebezpiecznym objawem jest pojawienie się krwi w moczu.
 5. Z drugiej strony, gdzie znajduje się torbiel, obrzęk może po omacku. Ale to nie zawsze jest 100% gwarancją dostępności torbieli nerkowych, czasem objawem opowiada prawdziwą guza nerki.

Izolatce torbiel prawej nerki powoduje takie same objawy jak cysty lewej nerki.

Ważne!

Samotnymi torbieli nerkowych i nadciśnienia są ze sobą powiązane. pochodzące z nerki BP jest jednym z objawów posiadające guzy nerek.

badanie

Choroba ta została urolog. Początkowo lekarz musi znać pacjentowi wszelkie objawy, które zakłócają go, gdy się pojawią. Lekarz bada historię wszystkich chorób, które ludzie cierpią przez całe życie. Aby dokonać dokładnej diagnozy, pacjent jest przypisany do badania.

Główne metody diagnostyczne:

 • morfologia krwi;
 • badania moczu dla różnych parametrów;

 • US nerki i pęcherza;
 • Rentgenowskie;
 • CT i MRI;
 • Przezskórna igły kistografiya.

leczenie

Kompleksowe badanie pomaga uzyskać pełny obraz, a następnie wybierz żądaną opcję leki. Czasami pacjent odmawia leczenia, ponieważ tworzenie w nerkach nie przynosi mu żadnego dyskomfortu, nie uniemożliwia pełne życie. Ale lekarz musi wyjaśnić do osoby o ryzyku powikłań, które są bardzo niebezpieczne. Jeśli leczenie jedynej nerki torbiel nie zostanie uruchomiony w czasie, to grozi to, czy ropa złamać. Dlatego ważne jest, aby stosować się do wszystkich zaleceń i wizyt lekarskich.

farmakoterapia

Jeżeli pacjent jest diagnozowany samotnego torbiel lewej nerki i jego leczeniu, a także w postaci cyst prawą nerkę, należy rozpocząć bez opóźnienia. Pierwszy pacjent przepisanych leków obniżających ciśnienie krwi i zmniejszenia stanu zapalnego. Od podejmowania takich środków osoba czuje ulgę, ponieważ krążenie krwi w nerkach ulega poprawie, a także procesem coraz lepiej odpływ moczu.

Jeśli infekcja bakteryjna jest zdecydowanie antybiotyk został przepisany. Takie przypisanie jest możliwe, gdy torbiele nie przekracza 5 mm. Pacjent jest pod stałym nadzorem. Ponadto, leki są wybierane przez każdego z osobna, biorąc pod uwagę ogólny stan zdrowia i choroby współistniejące.

interwencja chirurgiczna

Leczenie chirurgiczne jest wskazane w przypadkach, gdy torbiel zaczyna rosnąć lub osiągnęły już duży rozmiar znacząco wpływa na stan zdrowia, pracę układu moczowego. Operacja wykonywana jest w zależności od sytuacji, torbiele lokalizacji (na głębokim miejscu w nerkach formowania usuwa się całkowicie).

Głównymi wskazaniami do zabiegu:

 • silny ból u pacjenta, który jest podany w żołądku i znacznie obniżonej jakości życia;
 • Rozmiar duży torbieli (więcej niż 4-5 cm), nawet jeśli korpus działa w ten sposób w całości;
 • Prawidłowe funkcjonowanie nerek jest uszkodzony;
 • moczu zmętnienia;
 • krwi w moczu zanieczyszczenie;
 • Rzadkie oddawanie moczu;
 • cysty wzrost wielkości, co grozi jego przekształcenia w nowotwór;
 • Torbiele powodują iż stali się pasożytami.

Metody stosowane w celu usunięcia torbieli:

 1. Przebicie. Ciecz, która znajduje się w cysty, wypompowywana i specjalnego preparatu wprowadza się w tym miejscu. To wpływa na tkanki w taki sposób, że torbieli jest zmniejszone, a w tym samym czasie przyklejana.
 2. Laparoskopia. Jest to jeden z najnowszych i najbardziej skutecznych metod. Brzuch jest małe nacięcia, po ich specjalne urządzenia, w których formowanie i usuwanie jest przeprowadzane.
 3. Operacja standardem. Jest on stosowany w przypadkach, gdy wielkość pędzla osiąga duże lub nie są ropiejących.

Etnonauki

Samotni torbiele nerkowe nie są traktowane wyłącznie te metody tradycyjnej medycyny. Pochodzą one jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego. Ważne jest, że ludzie nie samoleczenia i konsultowane z lekarzem na temat możliwości korzystania z jednego lub innej metody. Rzeczywiście, czasami pozornie nieszkodliwe trawa czasami nieodwracalne szkody dla zdrowia (torbiel może pęknąć).

Popularne leki tradycyjne, które mają pozytywny wpływ na nerki:

 • Wywar z pietruszki;
 • Świeży sok z liści łopianu;

 • Wywar z korzeni łopianu;
 • Wywar z dzikiej róży korzenie.

Obecnie na ogół zrozumiałe jest, że oznacza nerkę torbieli. Przyczyny i leczenie tej patologii każdy powinien wiedzieć, ponieważ nikt nie jest wolny od takiej edukacji dobrej jakości. A także w celu zapobiegania rozwojowi powikłań, torbiele pęknięcie, potrzeba czasu, aby ją zdefiniować. To wystarczy, aby przynajmniej raz w roku, aby zrobić USG nerek, a także skierować do lekarza przy pierwszych podejrzanych objawów.