892 Shares 3165 views

Zasady komunikacji z ludźmi: łatwo i skutecznie

Komunikacja – integralną częścią ludzkiego życia. Codziennie stykają się z wieloma osobami – z domu, ze współpracownikami, partnerami biznesowymi, przyjaciółmi, a także z zupełnie obcych – w sklepie, w metrze i na ulicach. Ważne jest, aby ta komunikacja była przyjemna dla obu rozmówców, jak również wydajne. Po tym wszystkim, co jej główny cel? Zgadza się, wymiany informacji, myśli, uczuć i emocji. Należy podkreślić słowo „wzajemne”, czyli każdy z rozmówców należy rozumieć i słyszany przez innych, lub urazy mogą powstać w przyszłości, nieporozumienia, a ostatecznie – i kłótnie. Dlatego każdy z nas po prostu trzeba znać zasady komunikowania się z ludźmi. Co to jest to, czym one są – to zostanie omówione w tym artykule, więc proszę uważnie przeczytać informacje są na pewno przydatna.


Rozmawiać?

Psychologowie twierdzą, że zasady komunikowania się z ludźmi – jest to rodzaj kodu niepisane. Pomaga być świetnym rozmówcą, którego opinia jest zawsze słuchałem i to jest zawsze mile widzianym gościem w każdym domu. Umiejętność komunikowania się jest również bardzo ważne w trakcie negocjacji z partnerami biznesowymi. Tak, i to nie przeszkadza w normalnym życiu. Osoba, która zna zasady komunikowania się z ludźmi i ich stosowania w praktyce zawsze dużo dobrych znajomych i przyjaciół, był zawsze zadowolony.

Precz z uciskiem!

Ale co zrobić, jeśli nie wiesz, jak komunikować się z innymi? Każda próba rozmowy z osobą, którą strach przychodzi, zaczyna słabnąć lub całkowicie zapomnieć, co powiedzieć. To się dzieje? Następnie postępuj zgodnie z naszymi prostych wskazówek. Przede wszystkim należy pamiętać, pierwsza i najważniejsza zasada: masz absolutnie nic do wstydzić innych. Można komunikować się ze wszystkimi na równi. Zadawać pytania, prosić o pomoc lub udostępniać informacje. Komunikacja – całkowicie naturalnym procesem, więc odrzucić kompleksy i zacząć mówić do każdej osoby. Widzisz, to jest łatwe. I Teraz 5 zasad komunikowania się z ludźmi my. W rzeczywistości istnieje wiele więcej, ale będziemy wyróżnić najbardziej podstawowe.

Zasady komunikacji między ludźmi

Tak więc, jeśli chcesz stać się dobrym rozmówcą:

 1. Uważnie słuchać siebie nawzajem i nie przerywaj. Niech mówi, tylko wtedy można komentować i zadawać pytania. Pamiętaj, że każdy człowiek pragnie być słyszalny. Nie mu tego odmówić. Kochasz siebie, gdy uważnie słuchać, prawda?
 2. Jeśli nie zgadzają się ze swoim towarzyszem, w żadnym wypadku nie rób mu niegrzeczne komentarze i go nie obrażać. Postaraj się zrozumieć jego punkt widzenia. Jeśli uważamy, że jest całkowicie błędne, łagodnie i uprzejmie powiedz mu o tym. Postaraj się znaleźć kompromis.
 3. Deyl Karnegi, słynny amerykański psycholog, twierdzi, że potrzeba połączenia w trakcie rozmowy osoba według nazwy. Zatem jesteś na poziomie podświadomości, nazywają to wiarygodność, a komunikacja będzie o wiele bardziej przyjemne. Człowiek czuje się jego znaczenie. Carnegie powiedział: „Pamiętaj, że ludzki dźwięk jego imienia jest najważniejsze i słodki dźwięk …”. Nie zapominaj o tym.
 4. Bądź uprzejmy i taktowny. Nie śmiały do zadawania pytań, a ty nie powinien umieścić osobę w niezręcznej sytuacji i wyśmiać swoich niedociągnięć, zwłaszcza przed obcymi.
 5. Zainteresowany w życiu i czynach drugiego. Jeżeli dana osoba mówi ci o swoim problemie, spróbuj pomóc mu dyskretne i potrzebujesz porady, ale to nie powinno być nachalni. W trzeba wiedzieć, kiedy przestać.

Obcy mogą stać się przyjaciółmi

Istnieją sytuacje, gdy trzeba mówić do zakończenia obcych. Musisz przyjść na imprezę organizowana przez znajomego. Po prostu wylewa się nowy zespół na szkoły lub pracy. Takie sytuacje mogą być wiele. Dlatego należy pamiętać, zasady komunikacji z obcymi:

 1. Bądź uprzejmy. Nie daj się nieprzyjemnych uwag na temat wyglądu danej osoby lub jego sposób ubierania.
 2. Ale mogę szczerze pochwalić piękną akcesoria, biżuterię lub ubrania. Każda osoba będzie zadowolony sprawdzając jego poczucie stylu.
 3. Uśmiech, ale znowu, szczerze. Płótno naciągnięte uśmiech działa odpychająco.
 4. Spróbuj znaleźć tematy do rozmowy. Jest możliwe, że masz wspólne zainteresowania lub hobby. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że trzeba z kimś, nie ma nic, że łączy was, po prostu porozmawiać z nim o wcześniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie. Jest możliwe, aby rozpocząć rozmowę. Nie milczeć i czekać na drugą, aby znaleźć motyw. Bądź wesoły i przyjazny.
 5. Nie bój się śmiać. Najprawdopodobniej źródłem docenią swoje poczucie humoru, a to pomoże Ci zbliżyć.
 6. Jeśli druga osoba mówi źle w swoim ojczystym języku i języku obcym, wiesz dobrze, nie wahaj się tego powiedzieć. Będziesz nie tylko ułatwić zadanie swoim towarzyszem, ale także pokazać szacunek do niego.

Należy pamiętać, że powyższe zasady są łatwe do komunikowania się z ludźmi, ale będą one pomóc w życiu codziennym podczas rozmowy z kimkolwiek. Nie zapomnij umieścić je w praktyce!