866 Shares 9705 views

Darmowe kanały rosyjskie federalne

Telewizja – najważniejszym mediów w Rosji. Mieszkańcy kraju są przyzwyczajeni do tego, że nadawanie programów telewizyjnych za darmo, a wraz z pojawieniem się kanałami płatnymi zaczęli się martwić – nie, czy stracą swoją zwykłą treść. Rząd chroni prawa ludności i generuje listę kanałów federalnych, które w każdym przypadku muszą być pokazane bezpłatnie.


TV w Rosji

Regularne transmisje telewizyjne rozpoczęły się w ZSRR w 1939 roku. Po pierwsze, obejmuje tylko obszar kapitału, ale w 1951 roku została powołana Centralna studio telewizyjne, które dostarczyły pierwszego programu telewizyjnego. 5 lat później, drugi kanał, aw 1965 roku rozpoczął studia praca dla tworzenia programów szkoleniowych. Stopniowo liczba wydań rośnie, nowe formaty, a nie tylko pouczające, ale również rozrywki, takie jak KVN, „Song of the Year”. Początkowo TV był ogólnie dostępny dla wszystkich właścicieli odbiorników telewizyjnych. Dlatego idea płatnych kanałów nie są nawet wystąpił wśród mieszkańców Związku Radzieckiego. Darmowe federalne kanały telewizyjne rozprzestrzeniania do wszystkich zakątków rozległego kraju, a tylko z przejściem do gospodarki rynkowej zaczyna się zmieniać. W 1988 roku, na antenie pierwszej komercyjnej sieci telewizyjnej w Niżnym Nowogrodzie. Stopniowo, proces ten obejmował cały kraj.

Funkcja Social TV

Telewizja jest najbardziej popularnym środkiem przekazu informacji, jest on dostępny dla publiczności, ma duży wpływ na widza. Prowadzi to do tego, że telewizja ma wielki ciężar społeczny. Główną funkcją telewizji – informacje. Pierwszy kanał federalny ma największy zasięg w kraju, w związku z tym ma zdolność do szybkiego dostarczania informacji do niemal każdego mieszkańca. Że telewizja jest od dawna najważniejszym źródłem informacji dla ludzi. Dziś jest to mistrzostwo sporna internet, ale do tej pory jego penetracja i zasięg nie osiągnie 100%, więc jest utrzymywana kierownictwo TV. nadawanie również wykonuje funkcje, takie jak edukacja kulturalna, rozrywka, ideologiczny, edukacyjne i integracyjne. Ta wielofunkcyjność sprawia, że telewizor w wysokim popytem i konieczne dla państwa i społeczeństwa. W związku z tym nie może zostać wypłacona, ponieważ byłoby to poważne napięcia społeczne. Jednak niektóre treści TV mogą podlegać zysku. własny konieczność zmusza telewizji myśleć o sprzedaży produktu.

Płatna i darmowa telewizja

W świecie historii telewizji zaczął z wolna audycji. W swoim rozwoju inwestowania stanu, który rozumie swoją wysoką znaczenie społeczne. Federalne kanały telewizyjne spreading swoje audycje za darmo, a dopiero w latach 70-tych idei płatnej telewizji. Pierwsza komercyjna sieć telewizyjna w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku nastąpi. Po 7 latach, te same kanały pojawiają się w Europie Zachodniej. W Rosji pierwszy płatnej TV z nadawania – pojawi się w 1991 roku – TV „Kosmos”. Problem płatnej i telewizji bezpłatnej rośnie wraz z rozwojem sieci kablowych i satelitarnych w późnych latach 90-tych.

Ramy prawne

W 1997 roku Federalna ustawa o radiofonii i telewizji, która ustanawia powszechny dostęp do kanałów telewizyjnych otrzymał w Rosji. Jednak na płycie do odbioru programów telewizyjnych w prawie nic nie powiedział. Stopniowo nadawanych firm kablowych i satelitarnych odbiór kanałów federalnych zatłoczony płatne treści. Doprowadziło to do tego, że niektóre stacje telewizyjne zaczęły pobierać opłaty za dostęp do federalnych kanałów, które każdy właściciel mógł oglądać telewizję za darmo. W ten sposób firma „Tricolor”, federalne kanały w pakiecie, która jest wypłacana w uzupełnieniu do innych kanałów, stworzył precedens i ograniczony dostęp do programów federalnych kanałów telewizyjnych. Szerokie pasmo zmusiły rząd do przyjęcia poprawki do ustawy, które gwarantowane prawa człowieka do swobodnego dostępu do nadawania. Ministerstwo Komunikacji wydał decyzję w sprawie zmian do ustawy „O mediów i Telewizji”, w którym w celu zapewnienia praw obywatelskich zostało podane do publicznej wiadomości wykaz wolnych kanałów.

Certyfikowany lista wolnych kanałów

4 września 2015 Ministerstwo Komunikacji zatwierdził nową listę kanałów federalnych. Wszyscy operatorzy mają obowiązek udostępniać je zobaczyć za darmo. Lista obejmuje 20 kanałów, i był to drugi multipleks jest podłączony do Rosji. Wprowadzanie trzeci multipleks z powodu problemów gospodarczych w kraju odłożono do 2018 roku, będzie to kolejne 10 darmowych kanałów. Dziś za darmo następujące kanały można oglądać na wszystkich sieciach rosyjski pierwszy kanał, pakiet VGTRK (kanał „Rosja 1, 2”, „Rosja”, „Rosja 24” NTV), „Telewizja publiczna Rosji”, kanał dla dzieci „Karuzela” TV Centrum, Ren-TV, Spa, STS, "Home" kanału TV3, SPORT PLUS, "Star", "Pokój", TNT i muzyka kanał MUZ-TV. Kanały pojawiają się na liście należą do różnych właścicieli i są rozmieszczone w całym kraju.

Darmowe kanały RTR

Wszechrosyjska Państwowa Kompania Telewizyjna i Radiowa jest właścicielem pakietu, który obejmuje łącznie rosyjskich kanałów federalnych :. „Match”, „Rosja 1”, „Do Rosji” i „Rosja 24” Multimedia dominująca została założona w 1990 roku, działał jako główny twórca rosyjskiego rządu. Kanał „Rosja 1” obejmuje więcej niż 98% ludności Rosji. Istnieją programy społeczne i polityczne, informacyjne i rozrywkowe własnej produkcji, znak marki kanał jest program „Wiesti”, który ma jedną z najwyższych ocen w kraju. „Mecz” powstał na bazie dawnego kanału „Rosja-sportu” i całkowicie danego Relacje z wydarzeń sportowych. Kanał „Kultura” – jedyny kanał wydarzeń kulturalnych, całkowicie wolne od reklam.

Darmowe kanały "Gazprom-Media"

Media Holding "Gazprom-media" pakiet obejmuje NTV federalne kanały TNT, TV-3, "Sport Plus". Dotrzeć do osób posiadających kanał jest około 90 milionów ludzi. NTV jest pozycjonowany jako kanał dla myślących ludzi z aktywnym stylem życia. idzie to programy obejmujące znaczące wydarzenia w kraju i na świecie. NTV produkuje dużą ilość różnych programów do szerszej publiczności: „problemu mieszkaniowego”, „TV Part-time”, „Special Reporter”. kanał TNT jest umieszczona jako modnej i śmiałej kanał pozytywnych i aktywnych młodych ludzi. TV-3 – kanał rozrywkowy, z naciskiem na mistycyzmu i tajemnicy. Specjalna zawartość kanału – własne programy na tematy ezoteryczne, magia, mistycyzm. „Sport Plus” – kanał sportowy, który jest dedykowany do wydarzeń sportowych, tłumaczeń i opinie.

Darmowe kanały „CTC media”

Zawartość Spółka „CTC Mediów” ukazał się w 1989 roku, na rynku TV wychodzi w 1996 roku. Dzisiaj w zarządzaniu holdingu są federalne kanały CTC, „Home” i Muz-TV. CTC jest ustawiony jako kanał rozrywkowy dla oglądania rodzinnego, nie ma polityki i nudny informacji, a jedynie zawartość dla przyjemności. Głównym publiczność STS – młodzież, zasięg kanału wynosi około 80% odbiorców w Rosji. Kanał „Home”, jak to już wynika z tytułu, jest przeznaczony dla widowni rodzinnej, przede wszystkim gospodyń domowych. Dla nich specjalną zawartość – program o modzie, gotowanie, dzieci, świeckiej wiadomościach. Pierwszy telewizor muzyka – tak pozycjonuje się Muz-TV – kanał dla młodej publiczności, która jest oglądanie telewizji w tle.

Darmowe kanały National Media Group

Narodowy mediów pojawił się na rynku rosyjskim w 2008 roku, poprzez liczne fuzje i przejęcia utworzonych znaczący pakiet akcji, która zarządza kanałami Region: Pierwszy kanał Ren-TV, kanał Five. Najbardziej popularne w tym kraju pierwszy kanał ma największy zasięg i wysokie oceny. Pierwszym z nich jest pozycjonowanie się jako „kanał dla wszystkich” i oferuje najbardziej różnorodny program dla ludzi o różnych zainteresowaniach. Ren-TV – kanał pozycjonowanie niewyraźne, oferuje różne programy własnej produkcji, w tym seriali. Kanał Pięć, która wyrosła z telewizji Leningrad, prezentuje się jako kanał jakości dla inteligentnych ludzi. Tu szczególną uwagę przywiązuje się do własnej polityki informacyjnej i analitycznego oraz tworzenia filmów dokumentalnych.

Niezależne bezpłatne kanały

Ponadto, bezpłatny pakiet kanałów federalnych było kilka niezależnych kanałów. To „Centrum” kanały TV federalne „Pokój”, „Telewizja publiczna w Rosji”, „Zbawiciel”, „Star”, „Karuzela”. Z wyjątkiem „TV Center”, wszystkie kanały mają orientację społeczną. „Karuzela” to ogólnopolski projekt dla dzieci i młodzieży. „Chrystus„założona przez rosyjskiego Kościoła prawosławnego i obejmuje swoją działalność. „Mir” ustanowiony dla opowieści o nowościach i wydarzeniach w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw. „Telewizja publiczna Rosji” została założona w 2013 roku w celu omówienia najbardziej palące problemy społeczne dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. „Star” – kanał Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, ma pomóc w patriotycznym wychowaniu młodzieży i powiedz wiadomości w sferze wojskowej. „TV Center” – to kanał rządu w Moskwie, opowiada historię miejskich wiadomości.