813 Shares 8587 views

Gdzie i jak wydostać się z Rosji do stałego pobytu zgodnie z prawem

Kryzys gospodarczy w najbardziej dotkniętych krajach świata w Europie Wschodniej. Gwałtownie spada poziom życia, nieprzewidywalność rosyjskiej polityki i gospodarki, niskie zabezpieczenia społecznego – to wszystko tworzy wśród obywateli Rosji nie są różowe „Walizka nastrój”. Ostatnio, 40% rosyjskich respondentów stwierdziło, że nie zamierza wyjechać z kraju na zawsze, ale teraz coraz więcej ludzi – głównie młodych ludzi – zainteresowany Jak opuścić Rosję. Dobrze, ryby, jak mówią, szuka gdzie jest głębiej, a osoba – gdzie lepiej. Jak można zrozumieć w tej trudnej materii?


Byłoby naiwnością sądzić, że wystarczy, aby otrzymać wizę turystyczną, a na pytanie, jak wydostać się z Rosji, został rozwiązany. wiza turystyczna, nawet jeśli jest to multi-wizy, otwarta na okres 3 lub 5 lat, nie uprawnia Cię do naprawdę długotrwałego pobytu w kraju. to również nie daje prawa do pracy. Oczywiście, wciąż jest nielegalny sposób, ale praca i życie „nielegalnych” jest trudne, niebezpieczne, i nie przewiduje żadnego zabezpieczenia społecznego. Jeśli oszustwo zostanie znaleziony, zostanie deportowany do Rosji i umieścić w paszporcie zakaz wjazdu do kilku lat. Dlatego, aby rozwiązać problem jak opuścić Rosję na zawsze, trzeba iść powoli, z pełną odpowiedzialnością, wszystko dokładnie rozważyć wszystkie chłodno zważono i dopiero potem działać.

prawnie istnieją sposoby, aby przenieść się do innego kraju, ale zależą one od ustawodawstwa imigracyjnego z krajów przyjmujących. Dlatego, nawet jeśli jesteś przekonany, że wszystko jest lepsze niż w domu, trzeba się zastanawiać: gdzie iść na pobyt stały? Ranking krajów, w których w ostatnich latach Rosjanie idą do stałego miejsca zamieszkania lub z nadzieją na zmianę obywatelstwa, na czele z USA, Izraelu, Kanadzie, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Australii i Japonii. Ale każdy kraj ma swoje niuanse w przepisach imigracyjnych. Na przykład w Australii samotne kobiety łatwiej uzyskać pozwolenie na pracę, a ostatecznie obywatelstwo, niż pojedynczych ludzi. Sekret jest prosty – nadmiar męskiej populacji. Ponownie, nie wystarczy być po prostu młodą dziewczyną, aby uzyskać obywatelstwo w Australii. Trzeba także mieć odpowiednie wykształcenie i być ekspertem w tej branży, o gospodarkę tego kraju. Pierwszeństwo mają osoby poniżej 45 lat, pracował przez rok od ostatnich dwóch lat, ściśle na specjalności.

Izrael zajmuje pierwsze miejsce na świecie w liczbie imigrantów przybywających do kraju. Jeśli masz korzenie żydowskie, w celu uzyskania stałego pobytu, a następnie obywatelstwo Izraela nie jest szczególnie trudne. zostaniesz zaproszony na rozmowę do konsula, który zainteresował w was motywów wyjścia. Nie jest konieczne, aby ukryć swój interes ekonomiczny: z powodu prawa kraju, każdy Żyd ma prawo do obywatelstwa w państwie żydowskim. Ale jak przejść z Rosji do Izraela, człowieka, który nie ma żydowskie korzenie? Wyjście może być dwa: albo być specjalistą najwyższej klasy, którzy zostaną zaproszeni do pracy, czy poślubić Żyda lub Żydówkę.

kraje Europy Zachodniej nie przestaje przyciągać ludzi naszych wysokich standardów życia, stabilności i ochrony socjalnej ludności. W celu zakwalifikowania się do stałego pobytu w Niemczech, najłatwiej zorganizować małżeństwo z obywatelem tego kraju. Kwestia zjednoczenia małżonków przeważa nad względami ekonomii, a nawet jeśli współmałżonek ma miejsce zamieszkania nie ma wystarczających środków na to, aby zawierały małżonka (i w tym przypadku, nieuchronnie korzyści społeczne i jego żona), zjazd jest nadal dopuszczalne.

Jak przejść z Rosji do Europy Zachodniej? Innym sposobem – otwarcie własnej działalności gospodarczej w jednym z tych krajów, innymi słowy, sposób inwestowania. Ale wymagałoby to dość porządek sumę pieniędzy, a system będzie działać tylko wtedy, gdy otwarty firma de jure zarabia de facto będzie generować dochody i płacić podatki. W Hiszpanii, kupił dom daje możliwość otwierania wizy, ale nie status stałego pobytu.