415 Shares 7862 views

Perlit – bardzo niezwykły materiał

Perlit – rasy, które można znaleźć w obszarach erupcji wulkanicznych. Jest on utworzony gdzie gorąca lawa styka się z ziemią na krawędzi jego przepływu. Ze względu na fakt, że przepływ rozpalone jest najszybszy chłodzi, tworzy Obsidian – szkło wulkaniczne. Ponadto, jeżeli jest poddany obsydianu oddziaływania wody, uwodniono i otrzymaną substancję perlit – wodorotlenek obsydian.


Skład chemiczny perlitu (dwutlenek krzemu, wodę, inne elementy) stanowi rodzaj „popcorn” w temperaturze 1200 stopni, gdy substancja wodną rozpręża się, a ilość perlitu wzrosła do 20 razy. To tzw perlitu, który posiada unikalne właściwości fizyczne. To ogniotrwałych jest chemicznie obojętny, łatwe i niezależne od formy, gryzonie i mikroorganizmów. Perlit – jest to materiał, data budowy, medycznych, ropy naftowej i gazownictwie, hutnictwie. Z powodzeniem stosowany w temperaturach od minus 260 do + 1000 °.

Perlit stosuje się głównie do wypełnienia wnęk izolacyjnym papiery, podczas operacji wykańczających do poprawy izolacji cieplnej (3 cm x 15 cm zastępuje cegły perlitu i pochłania hałasu o 51 dB) dla ułatwienia rozwiązań konstrukcyjnych dla gęstości i poprawy jakości stali stopowych.

Po przetworzeniu na wysoką temperaturę ekspandowany perlit zachowuje swoje właściwości w nieskończoność. Z wyglądu perlitu – białe ciało stałe w postaci granulek od 0,1 do 1,0 cm, o gęstości nasypowej 50-150 kilogramów na metr sześcienny. Może dlatego, że perlit nazwa pochodzi od słowa „gem” – (. Fr) „Pearl”.

Jak perlitu dobre rzeczy? Perlit – całkowicie ekologiczny produkt. Że zawiera dodatki w postaci potasu, sodu, glinu, żelaza, wapnia, sodu, co pozwala skutecznie wykorzystywać urządzenia w rolnictwie, zwłaszcza w regionach, niepłodny ziemi i suchym klimacie. Agroperlit użyte do uwolnienia do gleby, w uzupełnieniu do różnych podłoży, jak również substancji, pozostawiając do 600% wody własnego ciężaru, a tym samym zmniejszenie ilości nawadniania. Perlit roślin stosuje się w takim kierunku, rolnictwa jako hydroponicznej. Kiedy jemy niektóre, takie jak holenderskich warzyw lub owoców jagodowych (truskawek), wtedy nie zdajemy sobie sprawy, że nie były one uprawiane w gruncie i w pojemnikach, które karmione pożywki. I część z tych pojemników były wypełnione perlitu jest.

Perlitu produkowane szereg filtrów i sorbentów, które mają wysoką chłonność i dlatego są stosowane do usuwania tłustych plam z powierzchni wody, płynów, oczyszczanie ścieków emisji, poprawy jakości wody pitnej, a nawet zlokalizować radionuklidów w glebie. Ponadto, wykonane są z materiałów innych niż pozwalają izolowana próżnią kriogeniczne jednostki, włącznie z metalami rozdzielania do azotu i tlenu w powietrzu.