742 Shares 5632 views

Starożytne tradycje hinduizmu. bóg Kama jako symbol miłości i namiętności cielesnych

Hinduski bóg Kama jest ucieleśnieniem miłości i pożądania seksualnego. Od dawna uważana za jedną z najważniejszych mieszkańców indyjskiego panteonu, jako odpowiedzialny za kontynuację gatunku. Nie jest zaskakujące, a fakt, że składa się z wielu świętych obrzędów i legend, które będziemy rozmawiać.


Narodziny boga

Bóg Kama jest owocem miłości między dwoma wielkimi bogami Indii. Tak więc, jego ojciec był sam Wisznu – Boże, utrzymanie porządku i harmonii w świecie. Jak dla matki Kamy, a potem stało się Lakshmi – niebiański księżniczka, uosabia piękno, bogactwo i dobrobyt.

Biorąc to pod uwagę rodowód, nie dziwi fakt, że bóg Kama stał się jednym z najpotężniejszych awatarów w mitologii hinduskiej. Dzięki swojej wielkości można porównać tylko kilka bóstw, którzy byli również potomkowie wyższych bogów Indii.

Istotą Kama

Kama – bóg miłości w hinduizmie. On uosabia wszystko to, co wiąże się z tym uczuciem, a także niesie mądrość przyjemności cielesnych. Być może dla Rosjan, jak ten świat wydaje się nieco banalne, ale należy rozumieć, że dla Hindusów seksu – jest jednym z najważniejszych składników szczęśliwym małżeństwie. Oni od dawna uważali, że obaj partnerzy muszą dołożyć wszelkich starań, aby zaspokoić potrzeby fizyczne od siebie.

Nic więc dziwnego, że mitologia przypisuje Kama edukacji seksualnej, który zwykł trenować swoich zwolenników. Ponadto, aby pomóc boga wywoływany przez tych, którzy chcieli dostać się do nabywania potomstwo. Po tym wszystkim, którzy jednak jest w stanie pomóc w tej sprawie.

Kama – bóg miłości, uzbrojony w łuk

Od dawna przedstawiany jako bóg Kama piękne młody człowiek, uzbrojony w łuk. Dla wielu badaczy, fakt ten wydaje się bardzo dziwne, jak sugeruje ideę jego podobieństwo do greckiego Kupidyna. Jednak nie ma dowodów na to, że jedna z kultur przejął z innym obrazem miłości Boga dzisiaj.

Ponadto istnieje szereg funkcji, które są unikalne dla hinduskich mieszkańców nieba. Tak, bóg Kama jest uzbrojony w łuk składający się z trzciny cukrowej. Rola wykonywane przez pszczoły ciąg symbolizować słodycz miłości. Oprócz cebuli, bóg Kama w ręku powiewała chorągiew. Przedstawia Makara – chimerę zwierząt o cechach krokodyla i delfina.

Ponadto, zgodnie z mitologii bóg w kołczanie jest zawsze pięć strzałki, wskazówki, które są kwiatostany różnych kolorach. Na przykład, kwiat drzewa Asoka rodzącej się miłości, mango obudził płonącą pasją. Więc to niezwykły sposób Hindusi próbowali wyjaśnić, co każdy człowiek doświadcza miłości objawia się na różne sposoby.

Góra boga Kama

Szczególną uwagę poświęca się chce Sled boga domowych lub jak to nazywa, Vakhania. W Kama taka bestia była ogromna papuga, której wzrost był nieco mniejszy niż jeźdźca. Jednak ważniejsze jest to, że ptak jest zawsze przedstawiany z czerwonym dziobem i zielone upierzenie, ze względu na fakt, że były powody.

Więc, czerwony dziób był symbolem jasnym emocji, pasji i determinacji. Zielone pióra, z drugiej strony, mówi o pokoju, harmonii i dobrobytu. Razem te dwa kolory symbolizuje szczęśliwe małżeństwo zbudowane na prawdziwych uczuć i obiecujący rodzinnym dobrego samopoczucia.

pokrewieństwo

Według powszechnego przekonania, bóg Kama ożenił się bogini miłości pasji Rati. To ona towarzyszyła mężowi w czasie jego niebiańskiego życia. Jednakże, istnieje kilka mitów na temat drugiej żony Kama była bogini czystej miłości Preity. W ogóle, to nie jest niezwykłe, jak Hindusów, poligamii – jest to dość powszechna praktyka.

Znacznie trudniej jest zrozumieć pochodzenie tego bóstwa. Tak, miał córkę Trishna, który uosabiał duchowe pragnienie i pasję do życia. Ponadto, niektóre źródła podają, że w Kamy był albo syn lub młodszy brat nazwie krodha (bóg rodząca gniew w sercach mężczyzn).

Odrodzenie boga Kama

Siła strzałkami Kama działał jako ludzi, a mieszkańcy nieba. Pewnego dnia przyszedł do niego bogini Parvati, pytając jej zakochać się w Shiva. To była jej pasja najsilniejszy, ale to nie jest odwzajemnione, jak przez wiele wieków dał sobie tylko jogiczne praktyki.

Bez zastanowienia, zgodził się pomóc Kama Parvati. On wkradł się do boga medytującego i uderzył serce strzałą. W tej samej chwili, Shiva kochał piękną dziewicę, ale zły wyzywające zachowanie Kama spalane tylko do jednego oka. Widząc, co się stało, Parvati była przerażona, kiedy był sprawcą tego, co się dzieje.

Tak upadła na kolana i ze łzami w oczach zapytał wskrzesić Boga miłości. Ku jej zarzutu dołączył Rati, który prowadził tu po usłyszeniu o wielkim smutku. Wrath of Shiva szybko ustąpiła miejsca litości dla dziewcząt, a on został przywrócony do życia zabitego Kama.

Zwyczaje i tradycje

W starożytnych Indiach istnieje wiele świątyń poświęconych boga miłości. Jednocześnie one wykonywane, nie tylko duchowy, ale także edukacyjną rolę. Tak, niedoświadczeni chłopcy i dziewczęta uczą się sztuczek miłości, żeby mogli je wykorzystać w życiu rodzinnym.

Kama również poprosił o błogosławieństwo i podczas ceremonii ślubnych poczęcia dziecka. Z tego powodu, nie było to zestaw rytuałów i modlitw, które przyciągają uwagę bóstwa. Niektóre z nich są nadal używane w codziennym życiu Indian, wielbiąc w ten sposób akty Boga Kama.