872 Shares 9895 views

Jak zaktualizować firmware iPhone?

Produkty Producenci Apple ciągle starają się doprowadzić do udoskonalenia systemu operacyjnego na iPhone i iPod. Wprowadza nowe funkcje, zwiększa żywotność baterii, zwiększając szybkość urządzeń. Idee te są ukształtowane w formie okresowo produkowanego nowego firmware. Główną wadą jest to, że iPhone zaktualizować firmware z pomocą małych pojedynczych plików nie można, bo komunikaty są wydawane wyłącznie w postaci zupełnie nowego systemu operacyjnego. Rozmiar OS waha od 220 do 250 MB.


Jak zaktualizować firmware iPhone: można pobrać dowolny z linków wyspecjalizowanych zasobów Internetu lub za pośrednictwem iTunes.

Istnieją cztery generacje iPhone (spadek ten trafi do sprzedaży piątej generacji Soup) i, odpowiednio, dla każdego z nich wydały osobne firmware. Jeśli masz model 2G, niemożliwe jest, aby zainstalować system operacyjny odpowiedni dla 3G. Więc zanim aktualizację oprogramowania telefonu iPhone, należy dokładnie sprawdzić nazwę pliku do pobrania.

Na przykład, plik jest w następujący sposób:

iPhone2,1_4. 0_8A293_Restore.ipsw

Jak go rozszyfrować?

Pierwsze figury 2.1 – tego modelu telefonu. Wtedy nie jest to wersja firmware – 4,0, a numer kompilacji – 8A293.

Istnieją dwa sposoby, aby uaktualnić firmware iPhone:

  1. Pełna aktualizacja;
  2. odzysku (restore – resto).

Jaka jest różnica między tymi dwoma metodami? Kiedy w pełni zaktualizować wszystkie ustawienia i dane przechowywane są jak były, a w restauracji wszystkie stare dane zostają całkowicie usunięte, a napisane w jego miejsce nowy.

Na pierwszy rzut oka, wydaje się pełna aktualizacja najlepszą opcję, jeśli nie jedno „ale”: wszystkie problemy, które zostały zgromadzone w poprzedniej wersji, ale także pozostają. I jest mało prawdopodobne, aby mieć pozytywny wpływ na wydajność systemu. Dlatego lepiej jest przed aktualizacją firmware iPhone, tworzenie kopii zapasowej w iTunes, a następnie wykonaj przywrócić firmware, a następnie przywrócić z zapisanego kopii wszystkich ustawień i informacji.

Na nieformalnym firmware iPhone aktualizować to jest niebezpieczne. Przed uaktualnieniem iPhone firmware jest prawie niemożliwe, aby wiedzieć, że telefon będzie zaktualizować modem czy nie. Jeśli tak się stanie, funkcjonalność telefonu zostaną podzielone na dłuższą metę. Ze względu na te problemy pojawiły takiego jak custom firmware (od zwyczaju słowo – dostosować użytkownikowi). Oryginalny firmware w tym przypadku jest przetwarzane przy użyciu programu Pwnage narzędzie, które pozwala, aby wszystkie rodzaje dodatkowych funkcji:

  • niebezpieczne dla nieoficjalnych aktualizacji wersji firmware modemu jest wycięty z własną lub użyć gotowego oprogramowania bez aktualizacji pasma;
  • Kod automatyczna aktywacja – również użyteczne nieformalnych iPhone;
  • Jailbreak (co daje dostęp do systemu plików telefonu i pozwala na zainstalowanie dużo dodatkowego oprogramowania) może być przeprowadzone jeszcze przed ponowną instalacją oprogramowania. To jest Cydia i / lub Icy pojawić w iPhone po pierwszym restarcie. W normalnym migającym jailbreak jest automatycznie usuwane, a to trzeba zresetować. Niezależny jailbreak jest obarczona problemów z działaniem WiFi, czarny ekran, iTunes odmowy przeprogramować telefon, aby przywrócić system;
  • komputer może bezpośrednio wybrać i wypełnić wszystkie oprogramowania niezbędnego programu Cydia;
  • Jeśli nie podoba ci się standardowe Jabłko, gdy telefon jest włączony, może on zostać zastąpiony przez inny obraz bez problemów.

Wskutek pwnage Tools jest plik o tej samej rozdzielczości .ipsw, która jest zainstalowana w telefonie za pośrednictwem iTunes.

W ogóle, custom firmware ma wiele zalet, a właściciele nieoficjalnych iPhone bez niego po prostu nie może zrobić.

Staraliśmy się dać ogólne pojęcie o tym, jak uaktualnić firmware iPhone. Bardziej szczegółowe instrukcje wraz z plikami firmware można łatwo znaleźć na wielu stronach internetowych.