290 Shares 3497 views

Co powinno być głównym śpiew w synagodze, i jakie są wymagania do niego

Tak się składa, że różne grupy etniczne i ludzie mają swoje przekonania. Jeden z najstarszych religii świata jest uważana za judaizm. Ważne jest, aby wiedzieć do prawosławnych, ponieważ Stary Testament był podstawą, na podstawie których chrześcijaństwo wyrosło. Żydowskie świątynie interesujące dla wszystkich: i dekoracji wnętrz oraz zwyczajów i zlecenia serwisowego. Modlitwy są wykonywane w śpiewnym głosem i wszyscy obserwując drogę prowadzi parafian głos głównego kantora w synagodze.


Proste pytanie z krzyżówki

Co można nazwać piosenkarza, jakie wymagania nałożone są do jego osoby i dlatego pełni funkcję honorowego, znane jest każdego wierzącego Żyda. Ale nazwa może być trudne, jednak niewielka, a ci, którzy są daleko od żydowskich zwyczajów. Rozwiązywanie krzyżówki, można uruchomić na pytanie, kto jest głównym kantorem w synagodze. 6 znaków na ogół obejmuje reakcję. Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – „kantor”. A liczba znaków jest tak jak powinno, i w tym sensie, jak, dopasowanie, a słowo jest na ustach. W niektórych przypadkach jest to prawda, ale jest jeszcze inny sposób. Fakt, że słowo „kantor” została zapożyczona z europejskich AGD i wykorzystywane w kościołach i katedrach duchowieństwa katolickiego. Najczęściej to stanowisko i nazwę, zwłaszcza jeśli zgromadzenie mówić po żydowsku lepiej niż hebrajski. Ale rozwiązanie zagadki może wykazać, że liczba liter – to nie wszystko. I, na przykład, pierwszy z nich – „x”. A co ty robić?

synagoga demokracja

W ortodoksyjnego Żyda, prawosławny, żadnych pytań, on wie, kto śpiewa w synagodze, a jak to nie tak, zadzwoń poprawnie. Hazan – oto jak to zrobić! I sześć liter, ale są one zupełnie inaczej, a słowo brzmi zupełnie inaczej. Istnieje również inna nazwa żydowskich artystów wokalnych muzyki religijnej – „wybranej społeczności” shliiah Tsibur, co tłumaczy się jako Warto zatrzymać się bardzo prawdziwe w życiu demokratycznym synagogi. Wszystkie pozycje są wybierani. A kto lepiej śpiewać, a kto lepiej wie, Tora, a których życie jest uważane za bardziej sprawiedliwy – wszystko mishpuha zdecyduje, że jest wspólnotą wierzących Żydów. Zostań hazzanom wielki zaszczyt, chociaż korzyści materialnych, post nie obiecuje.

Hazzanom nie rodzi

Główny kantorem w synagodze jest wybierany przez zgromadzenie, ale do kandydata na to stanowisko ma bardzo surowe wymagania. Po pierwsze, głos musi być silny, w przeciwnym razie po prostu nikt nie słyszy. Po drugie, trzeba mieć słuch bo najgłośniej śpiewa nie powodować uczucia religijne, a może wręcz przeciwnie, podrażnienie objąć wiernych, co jest niedopuszczalne. Po trzecie, pojawienie się, że dana osoba musi być taki, że wszelkie rosyjskie nazywają Deans. Jeżeli śpiewa się w synagodze jest śmieszny (a Żydzi uwielbiają się śmiać), to nie będzie działać. Broda jest wskazany. Ale to wszystko dane z Najwyższego jakości i szanować trzeba też trzeba zasłużyć. Sprawiedliwi zachowanie, brak skandalicznej reputacji oraz istnienie dobra – oto cechy osobiste, które różnią się od zwykłej zwykłego Żyda głowy chórzysta. W synagodze przy tym ściśle przestrzegane. Najlepiej jest, jeśli hazan już żonaty – mniej pokusie.

Synagogi: proste i Chorale

Synagogi są proste i Chorale. Jak sama nazwa wskazuje, w dużych świątyń chór i wymagań hazan bardziej rygorystyczne, więc tutaj się najczęściej najbardziej wspaniałe, piękne i krzykliwy. Inną kwestią jest to, że aby osiągnąć prawdziwy i bardzo głęboką modlitwą atmosferę prostu łatwiej w małych pomieszczeniach, gdzie ludzie śpiewają trochę. Zazwyczaj jest to mała synagoga. Głowica chórzysta tutaj można przeczytać i bardzo cicho zaintonował teksty aramejskim, ale cicho i serdeczną obsługę wiele bardziej podoba. W Synagoga czasami ludzie nie chodzą się modlić i słuchać pięknej muzyki. Na przykład, prawosławni cesarz Mikołaj II hołd talentowi Gerszon Sirota, znanego hazan. To jest w porządku, jednak, jak wierzący Żyd powiedział: „Jestem szalenie przykro, ale modlę przeszkadza!”.

Czy kobieta może stać hazzanom?

Nie. Pomimo powszechnego penetracji emancypacji i feminizmu we wszystkich sferach życia ludzkiego, głównego kantora w synagodze – post wyłącznie dla mężczyzn. Uważa się, nie bez racji, że żeński głos (szczególnie piękne) nie przyczynia się do religijnej ekstazy, lecz odwraca. Szczególnie ortodoksyjna poglądach Żydów poważnie twierdzić, że nawet grzeszne myśli powstają. Więc nie tylko prowadzić hazzanskuyu główną partię, ale w ogóle kobiety śpiewać w synagodze nie może. W odpowiedzi na taką dyskryminację można by argumentować, że w rzeczywistości jest to raczej przywilej, bo mężczyźni panie nie tylko słuchać można, a jak jest to konieczne. Oni, jak widać, nie obce emocje nie ma. Tak przynajmniej myślę rabinów.

idealny synagoga

Przez tysiące lat Szacowany czas, podczas którego Żydzi prosić Boga o przywrócenie świątyni jerozolimskiej. Być może pewnego dnia zostanie on zbudowany, jest uważana przez wszystkich mężczyzn w synagodze. Następnie w dziesiątym wieku przed Chrystusem, w Świątyni grał na różnych instrumentach pięknych melodii, a Lewici je śpiewał. Muzyka oczyszcza duszę, ludzie sobie sprawę, dawno temu. Jeśli wziąć próbkę Świątyni Jerozolimskiej, główny to będzie hazan, człowiek obdarowany duchowo rozwinięty, zna Torę na najwyższym poziomie. Jest to osoba, a nie tylko piosenkarką, nawet najlepszy. Parafianie żyć każda nuta nie powtarza tylko ich głosy, ale także dusze, bez względu na to jak dokładnie każdy z nich spełnia przykazania Mojżesza. I po służbie każdego Żyda, pozostawiając ściany synagogi, nosi w swoim sercu trochę, ale ciepłym świetle wiary, radując się w nowy dzień i dostroić się do dobra.