390 Shares 1276 views

Otwarta psd?

Aby zidentyfikować pliki systemu operacyjnego, jak i ich właścicieli, często używane takiego, jako rozszerzenie. To jest zawsze wyświetlany po tytule i jest prezentowany w postaci kilku znaków oddzielone kropką. Na przykład: „otvet.txt”, jak wynika z nazwy, jest rodzajem pliku tekstowego. Dlatego powinien on być otwarty z odpowiednim edytorze.

Ponownie zwracając uwagę na rozszerzenie, użytkownik będzie wiedział, że plik jest zakodowany w najbardziej uniwersalnym i zarazem prostym formacie – txt. Ostatnio znacznie rozszerza listę dostępnych edytorów, można pracować z informacji zawartych w tym pliku.

Ponadto rozszerzenie pozwala system operacyjny, aby szybko zrozumieć dokładnie, jak iz którym aplikacja jest najlepiej otworzyć określony plik. A to z kolei przyspiesza pracę – użytkownik jest pytany już przygotował listę dostępnych programów.

rozszerzanie PSD

Istnieje wiele typów rozszerzeń plików, które można podzielić na kilka kategorii w zależności od zawartości. Ten obraz, tekst, pliki multimedialne, tabele i wykresy oraz inne rodzaje informacji. Wśród obrazów szczególnie popularne zarobione przedłużające PSD grafiki rastrowej. Charakteryzuje się złożoną strukturę i wspierania warstwy obrazu, maski, warstwy itp regulacji W tym pliku, jak również każdy inny, jest „native” Program, w którym został on utworzony. Najlepiej jest, aby przeglądać i dokonywać zmian z nim.

Jak otworzyć PSD?

Mimo swojej dużej popularności, ten format może być trudne dla początkujących użytkowników komputerów. Zasadniczo, problem ten wynika z faktu, że ludzie nie wiedzą, co otworzyć PSD, że prawidłowo wyświetlane. Jeszcze trudniejsze, aby rozwiązać ten problem, gdy trzeba nie tylko zobaczyć plik, ale również dokonać w nim zmian. W każdym razie, trzeba najpierw wiedzieć, co program, obraz został stworzony.

Wystarczy wpisać nazwę w dowolnej wyszukiwarce, aby uzyskać odpowiedź: teraz Adobe Photoshop, jeden z najbardziej popularnych edytorów graficznych. I tylko on może w pełni edytować te pliki. Dużo łatwiej jest, jeśli trzeba tylko dostrzec zawartości. Tutaj istnieje możliwość korzystania z oprogramowania firm trzecich. Na nich zostaną omówione poniżej.

Otwarta psd, jeśli nie ma Photoshop?

PSD Viewer

Jeśli chcesz przeczytać zawartość nieznanego pliku i pożądany Photoshopa pod ręką nie było, można skorzystać z usług tej małej użyteczności. Jest on rozprowadzany za darmo, i znaleźć program w Internecie nie mają trudności. PSD Viewer można polecić każdemu, kto nie chce się zainstalować Photoshopa, ale jednocześnie chce komputer rozpoznawać i łatwe do otwierania plików z rozszerzeniem PSD. Jedyną wadą jest to, że narzędzie to nie pozwala, aby edytować zawartość.

Jednak PSD Viewer obsługuje kilka podstawowych funkcji, takich jak obracanie obrazu, zwiększyć lub zmniejszyć jego rozmiar bez utraty jakości, a następnie ponowne przekształcenie na inne, prostsze formatach. Z ostatniej powinien być ostrożny, ponieważ wszystkie maski i warstwy są tracone, łącząc w jeden obraz, który nie może już być edytowana w ten sam sposób, nawet jeśli masz czas do „native” edytora Adobe Photoshop.

Paint.NET

Alternatywą odpowiedź na pytanie, czy otworzyć PSD, może wydawać się bardziej proste. Z braku innych opcji zaleca się stosowanie dobrej starej farby. Oczywistą zaletą programu jest to, że jest to również edytor graficzny, co oznacza, że można wprowadzać zmiany w obrazie. To prawda, że aby w pełni obsługiwać graficzny c rastrowe należy pobrać i podłączyć w specjalnej jednostce, nieznacznie rozszerza możliwości aplikacji. To się nazywa «PSD Plugin». Po pobraniu modułu będzie musiał rozpakować w Paint nazwa folderu „Typy plików”.