823 Shares 7012 views

"Bofen" syrop: instrukcja (dla dzieci). Wskazania i przeciwwskazania do

Użycie jakichkolwiek leków u dzieci powinny zawsze towarzyszyć zgody lekarza. Po tym wszystkim, żaden rodzic nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie reagować na dziecko, lub w inny sposób. W tym artykule dowiesz się o leku „Bofen” (syrop). Instrukcje dla dzieci będą prezentowane na uwagę. Ponadto, dowiesz się jakie są cechy stosowania leku.

Opis preparatu

Który informuje użytkowników o medycynie „Bofen” (syrop) oświadczenie? Dla dzieci, lek ten jest dostępny w 100 ml pojemnikach. Kontenery mogą być plastikowe lub szklane. Substancji czynnych leków – ibuprofen. Jego zawartość – 100 mg na 5 ml każdy.

Dodatkowe składniki leków – to smaki i inne substancje. Koszt pojedynczego opakowania leku jest w zakresie od 100 rubli. W zestawie znajduje się specjalny miarka lub strzykawka, pojemnik ciekłych zawartości, na której jest napisane „Bofen” (syrop), instrukcja. Dla dzieci składu coraz częściej z pomarańczowym smaku.

Wskazania do oznaczenia narkotyków

Kiedy eksperci zalecają stosowanie leku „Bofen” (syrop)? Instrukcje (dla dzieci) wskazuje, że lek ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest on stosowany w następujących sytuacjach:

  • w celu ułatwienia przepływu przeziębienia i chorób wirusowych u dzieci;
  • gorączka różnego pochodzenia;
  • do łagodzenia bólu (ból głowy, ból zęba, ból stawów, ból mięśni);
  • choroby neurologiczne towarzyszy ból i dyskomfort;
  • odzyskać po szczepieniu;
  • ząbkowanie w chorobie i tak dalej.

Eksperci przypominają, że przed zastosowaniem opisanych leki należy zawsze zapoznać się z instrukcją. Dzieci syrop „Bofen” dość szybko postawić na nogi. Gorączka rozciąga się przez pół godziny, po użyciu. Jeśli lek jest przyjmowany jako środek przeciwbólowy, jej efekt jest zauważalny już po 10 minutach.

Ograniczenia i przeciwwskazania

Jak każdy lek, lek opisany ma swoje przeciwwskazania. Wyznaczyć leku dzieciom, które mają nadwrażliwość na składniki. Również lekarze nie zalecają stosowanie syropu dzieci poniżej trzech miesięcy. Jednakże, jeśli to konieczne, lekarz może nadal umożliwiają zastosowanie jednorazowego u noworodków. Często może okazać się konieczne po szczepieniu.

Jeśli dziecko ma wysoką wrażliwość na innych NLPZ, konieczne jest, aby porzucić zawieszenia. W pewnych chorób krwi, krwawienie, wrzody żołądka i choroby zapalne jelit, kompozycja jest przeciwwskazane. U pacjentów z ciężką niewydolnością nerek i wątroby, lek nie jest podawany. Użycie „Bofena” jednocześnie z diuretykami może zmniejszyć wpływ tego ostatniego. Dlatego też, jeśli dowolna kombinacja leków jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Sposób stosowania syropu

Co jeszcze mówi konsumenta o medycynie „Bofen” instrukcje użytkowania? Adnotacja zawsze wskazane dawki leku i sposobu użycia. Często jednak lekarze zalecają dzieciom indywidualnego programu. W tym przypadku, trzeba zaufać lekarzowi i wykonać zadanie.

Jeżeli lekarz nie daje indywidualnej porady, lek jest przyjmowany ściśle według instrukcji. Pojedyncza dawka zawiesinie wynosi od 5 do 10 miligramów na kilogram masy ciała. Maksymalna dzienna porcja – 30 mg na kilogram. Pamiętaj, aby obliczyć dopuszczalną dawkę dla dziecka. Powtarzające się spożycie leku może nastąpić tylko po 6-8 godzin. Czas trwania leczenia wynosi mniej niż trzy (w niektórych przypadkach pięciu) dni. Rzadziej, lekarz może przedłużyć okres terapii.

Wyniki artykułów: Zawarcie

Lek „Bofen” – jest to dość bezpieczne, skuteczne i niedrogie leki. Jednakże, może również powodować działania niepożądane. Najczęściej jest to alergia, bóle brzucha i tak dalej. Dlatego przed użyciem należy skonsultować się zdecydowanie ze specjalistą. Zdrowie dla Ciebie i Twojego dziecka!