90 Shares 6721 views

OJSC "Postępy" Michurinsky Plant: historia, produkty, adres

JSC "Michurinsky Plant Progress" »- wyspecjalizowane przedsiębiorstwo do produkcji zaawansowanych urządzeń do systemów sterowania rakietami i samolotów. W ostatnich latach zostały opanowane nowe produkty: sokowirówki, ekspresy do kawy, silniki elektryczne, sprężarki, przyrządy dla sektora naftowo-gazowego i przemysłu.


Historyczne tło

W 1957 roku w Michurinsku, regionie Tambowa powstała produkcja instrumentów dla systemów sterowania samolotów. Chociaż rozpoczęcie działalności przedsiębiorstwa miało miejsce 18 maja 1957 r., To kolejne 10 lat zajęło dodatkowe możliwości. Do 1967 r. Uruchomiono główne i pomocnicze obiekty, budowano obiekty mieszkalne i socjalne oraz obiekty kulturalne dla pracowników.

Pierwszymi produktami "Progress" Michurinsky są silniki hydrauliczne, transformatory, przyspieszeniomierze, czujniki, zasilacze. Są szeroko stosowane we wszystkich typach samolotów: od lini pasażerskich, ciężkich "Il" do rakiet i małych UAV.

W latach 70-90 MZP opanowuje produkcję technicznie bardziej złożonych produktów: mikroskopów trójstopniowych, przyrządów do pomiaru wibracji, gyzostabilizatorów serii "GS", selsynów, żyroskopów, jednostek elektronicznych, ABSU, czujników siły ręcznej.

Czas na zmiany

Od połowy lat 90. kolejki samolotów spadły gwałtownie. Administracja zakładu w obwodzie Michurinsk Tambov zmuszona była obciąć 2/3 personelu. Aby oszczędzić produkcję, podjęto strategiczną decyzję, aby przekierować część urządzeń do produkcji wyrobów przemysłowych i urządzeń gospodarstwa domowego.

Poza produkcją elementów automatyki lotniczej, przedsiębiorstwo przeniosło się na produkcję sprężarek, sokowirów, mikserów, młynków do kawy, napędów pneumatycznych do transportu publicznego, silników elektrycznych o niskiej mocy, urządzeń naftowych i gazowych. Dziś MZP pokonał trudności okresu przejściowego i jest stabilną firmą operacyjną o rozwiniętym rynku sprzedaży. Odrodzenie przemysłu lotniczego, zwiększenie produkcji samolotów, przyczyniło się do wzrostu zamówień na komponenty samolotu. Adres Michurinsky zakład "Progress": 393773, region Tambov, miasto Michurinsk, ul. Lipetska, Kor. 113.

Urządzenia naftowe i gazowe

Jedną z działalności przedsiębiorstwa jest produkcja produktów dla kompleksu naftowo-gazowego. Są to pompy ręczne, zawory kulowe, smarownice, jednostki sterujące do głównych zaworów kulowych. Produkty te są na żądanie przedsiębiorstw Gazprom i Nefteprom, które mają zastąpić przestarzałe i zużyte urządzenia oraz do stosowania w nowo wybudowanych głównych gazociągach. Michurinsky Plant "Progress" produkuje:

 • Pompy hydrauliczne do zaworów przełączających serii "Du" w trybie ręcznym w systemach głównych rurociągów gazowych.
 • Supercharger do materiałów o wysokiej lepkości (ręczny) НВМр-500. Urządzenia wyściełające, które umożliwiają pompowanie smarowania o wysokiej lepkości do zaworów kulowych konstrukcji kulkowej.
 • Bloki sterowania dla żurawi z serii "BUK-1". Umożliwia ręczne lub zdalne zamykanie / otwieranie dławnic DN 150-1400.
 • Filtry-osuszacze. Przeznaczony do czyszczenia i suszenia urządzeń automatyki gazowej na stacjach sprężarek i głównych rurociągach gazowych o średnicy od 50 do 1400 mm i ciśnieniu roboczym 4 i 12 MPa.

Specjalne produkty

Michurinsky Plant "Progress" produkuje:

 • Transformaty sinusoidalne, selsynowe jednostki wskazywania i przekazywania zdalnych informacji;
 • Gyro silniki elektryczne trójfazowego synchronicznego, asynchronicznego typu;
 • Gyrouzlov 3 fazy;
 • Czujniki do ustalania przeciążenia, mechanizmy potencjometryczne, przyspieszeniomierze, kompleksy rejestracji trybów i systemy sterowania lotem;
 • Czujki momentu;
 • Akcelerometry, czujniki do nich w nawigacyjnych systemach inercyjnych;
 • Koordynatorzy, 2-osiowe i 3-osiowe stabilizatory;
 • Gyroscopes do gyrostabilizatorów;
 • Elektroniczne bloki autopilotów do automatycznych systemów sterowania.

Servo dla NPP

Produkt przeznaczony jest do regulacji działania reaktora jądrowego, mianowicie, zapewnia ruch pochłaniania prętów grafitowych w rdzeniu.

Napęd serwo został opracowany przez zakład Michurinsky "Progress", biorąc pod uwagę:

 • Wymagania dokumentacji normatywnej i technicznej dotyczącej bezpieczeństwa jądrowego;
 • Możliwość instalacji na regularnych kanałach sterowania CPS;
 • Funkcjonowanie w regularnym systemie zarządzania bez zmiany tego ostatniego;
 • Maksymalne wykorzystanie standardowej technologii transportu i operacji technologicznych dostępnych w elektrowniach jądrowych.

Urządzenia gospodarstwa domowego

Doświadczenie w produkcji skomplikowanych urządzeń elektrycznych, zgromadzonych od dziesięcioleci, pozwoliło zakładowi Michurinsky "Progress" wypuścić szereg elektrycznych urządzeń gospodarstwa domowego według własnego projektu. Być może projekt produktów jest daleki od produktów znanych marek, ale wypełnienie techniczne jest niezawodne i dobre.

Elektryczne wiertarki udarowe serii ECMU "IP", oprócz kawy, mogą szlifować szeroką gamę produktów: od przypraw i nakrętek po płatki zbożowe, a nawet z suszonych groszków, charakteryzujących się wysoką twardością. Dzięki instalacji silnika o dużej szybkości inżynierowie mogli uzyskać dokładniejsze szlifowanie. Oczywiście, urządzenie posiada certyfikat zgodności z wymaganiami bezpieczeństwa, kompatybilnością elektromagnetyczną oraz wymaganiami sanitarnymi i higienicznymi.

Sokowirówki serii SVPP wyróżniają się wśród konkurentów o zwiększonej produktywności przy niskich kosztach. Są one używane do wyciskania soków z warzyw i świeżych owoców. Produkt jest zgodny ze standardami ROSS RU.AYA3.3.V06047 i certyfikatem higienicznym 068ТЦ03-346Т-00316-08.