723 Shares 1016 views

Starter VAZ-2115: Potencjalne błędy

VAZ-2115 – naprawdę samochód dla ludu. On produkowany seryjnie od ponad dziesięciu lat. Popularność tego samochodu zyskała dzięki prostej aparatury i niskie koszty utrzymania. Jednak nic nie trwa wiecznie. A czasami taki solidny kawałek jako starter, jest niepewny. Samochód nie może zostać uruchomiony. Co zrobić w tym przypadku? Jak działa rozrusznik VAZ-2115, Rozwiązywanie problemów i środki zaradcze – w dalszej części tego artykułu.


cecha

W każdym samochodzie pod warunkiem, że układ zapłonowy. Jednak to nie tylko cewka zapłonowa i broneprovoda. System ten zawiera starter. VAZ-2115 wyposażony jest także w nich. Dla "Samara-2," on typ przekładni. Element jest zbieranie z przekaźnikiem trakcji i mechanizmu napędowego. Starter komunikuje się ze stacyjki i silnik, jako swego rodzaju pośrednika. Głównym celem elementu – stworzenie niezbędnej moment obrotowy silnika, co da lód okazję pracować niezależnie.

urządzenie

Własna rozrusznik VAZ-2115 składa się z następujących elementów:

  • Stojan.
  • Wirnik (twornik).
  • Płyta kontakt.
  • Uchwyt szczotki.
  • Przekaźnik trakcji.
  • mechanizm napędowy.

Zasilanie do uzwojeń rozrusznika poprzez przekaźnik trakcyjnej. Tak więc, kiedy stacyjka akumulatora jest prąd rozruchowy (około 500 A) do przekaźnika. Co więcej, mechanizm ten przesuwa człon napędowy. Siatka zawiera rozrusznik koło zębate i koła koronowego z kołem zamachowym. Sporo rewolucje do jednostki z powodzeniem wprowadzony (oczywiście, jeśli masz sprawne rozrusznik). VAZ-2115 posiada proste urządzenie tego elementu. Ale nie wyklucza usterki z nim. Zatem rozważmy, dlaczego samochód VAZ-2115 nie uruchamia się rozrusznik i co zrobić.

Nie fajne w ogóle

Jeśli zapłon jest włączony kotwy nie obraca się i nie uruchamiaj przekaźnik trakcji, sprawdzić napięcie na akumulatorze. Dla pomyślnego uruchomienia wymaga minimum 12 woltów. Na przystawkę baterie miały dużo energii. Dlatego ważne jest, aby utrzymać go w dobrym stanie. Sprawdzić napięcie na akumulatorze na kilka sposobów. Najlepszą metodą – multimetr. Gdy kontakty na urządzeniu wyświetla wynik. Ale jeżeli takie urządzenie nie jest, a wskaźnik napięcia nie jest na panelu, można użyć metody staroświecki. Aby to zrobić, weź żarówkę samochodowego 12 V, oraz parę przewodów. Nagie kontakty krótko na zaciskach. Jeżeli napięcie – 12 V, to zapala się tak jak powinno. Jeśli jest mniej, to będzie bardzo słabo oświetlony

Kolejnym powodem, dla którego nie obejmuje przekaźnik trakcyjnej, – a nieznacznie zaostrzone czubki przewodów (zarówno z baterii iz rozrusznika). Może jest utleniony. Użyć specjalnego środka czyszczącego lub papierem ściernym. Eksperci nie wykluczają w otwartym szufladę nawijania. Jeśli czyszczenie styków nie pomogło i nie skręcać rozrusznika VAZ-2115 wymaga wymiany przekaźnika trakcyjnej. Jak to zrobić, spójrz na końcu.

Zwora obraca się powoli, przekaźnik nie działa

Co jeśli VAZ-2115 samochód nie uruchomi się, gdy obroty startowe i nie „Chwyć”? W tym przypadku konieczne jest, aby oczyścić nakrętki przewodów. Jeśli to nie zadziała, możemy powiedzieć, upalny kolektor lub zużycia zespołu szczotek. W takim przypadku należy wymienić szczotki. Nie wykluczone i złamany kotwica. To zmienia całkowicie nowy.

Przekaźnik jest aktywowany, ale odłączony

W tym przypadku istnieje silna różnica w obwodzie napięcia zasilania przekaźnika trakcyjnej. Sprawdzić stan obwodu od akumulatora do wtyczki „50” na VAZ-2115. Sam regularnie przekaźnik – ważne jest, aby dowiedzieć się, gdzie okresowo stracił kontakt. Ponownie, należy sprawdzić poziom zaciskowego zacisku rozrusznika. Większość usterek przyczyną jest po prostu zły styk.

Zwora obraca, koło zamachowe – brak

W tym przypadku przyczyną jest poślizgiem freewheeling sprzęgło. Wymagane rozbierać rozrusznik i sprawdzić jego stan wizualnie. Jeśli to konieczne, należy wymienić koło zębate.

Hałas podczas obracania armatura

W tym przypadku należy sprawdzić stan wkładek łożyskowych wału napędowego oraz armaturę. Wymień zużyte elementy. Być może są luźne lub złamane rozrusznik jego czapka na jednym końcu. Ze względu na ten mechanizm działa naperekos. Sprawdzić samego koła zamachowego. Na jego zęby nie powinny być wyprowadzane. Jeżeli którykolwiek koło zamachowe musi być wymieniona. Zdarza się, że bieg nie jest odłączony od niego. W tym przypadku przyczyną usterki sprzęgła. To chwyta na wypusty wałka. Starter relay VAZ-2115 w tym samym czasie może pracować normalnie. Oczyścić dłutowanie i traktować je olejem. To pomaga wyeliminować zacieraniu.

Jak zmienić przekaźnik z rękami?

Aby to zrobić, musimy pozbawienia zasilania układu elektrycznego pojazdu – Zdjąć zaciski akumulatora. Następne czyszczenia powierzchni rozrusznika od kurzu i brudu. Odkręcić nakrętkę z wyłącznika i wyjąć kontakt. Odkręć śruby do korpusu przekaźnika rozrusznika. Po tej sesji z nakrętką końcowego.
Następnie wymagane do demontażu starego rdzenia a na jego miejscu postawić nowy. Wszystkie elementy są zbierane w odwrotnej kolejności. Ważne jest, aby natychmiast przetestować nowe urządzenie po naprawie. Zamontować rozrusznik na swoim miejscu, zdefiniowane terminali i uruchomić silnik. Silnik powinien być, ale o pół obrotu (zakładając normalnie naładowanego akumulatora).

Co jeszcze trzeba wiedzieć o przełączniku?

Ponieważ rozrusznik zużywa tyle silny prąd, weryfikacja integralności jego elementów musi odbywać się co 100 tysięcy kilometrów lub raz na 3 lata. W tym czasie, niewielkie zmiany w napięciu może występować w mechanizmie, dzięki któremu przekaźnik może zawieść.
Sprawdź, czy to działa, można kliknąć na charakterystyce. Zdarza się, że po uruchomieniu rozrusznik pracuje dalej. W tym przypadku, będzie słychać ostry skowyt. To sugeruje, że zwijacz jest nieczynna. Mechanizm ten nie może powrócić do swojej pozycji przeciwnej.

wniosek

Więc zorientowali się, jak rozrusznik na samochód VAZ-2115, jakie są jego wady i jak je naprawić. Ten element musi być zawsze w stanie roboczym. Jeśli jakieś usterki trzeba wykonać pełną diagnostykę. W przeciwnym wypadku, należy uruchomić silnik sukces tylko z „popychacz”, co nie zawsze jest możliwe.