565 Shares 2884 views

Literatura ukraińska Biblioteka w Moskwie: historia skandal

Media poinformowały jak najszybciej perturbacji w bibliotekach miejskich. Przewiduje się zniesienie Biblioteki Literatury Ukraińskiej w Moskwie po aresztowaniu dyrektora Natalia Sharina. Kobieta, która jest oskarżona o ekstremizm, który odbył się w areszcie domowym.


reformowania

O przyszłości zamknięciem Biblioteki Literatury Ukraińskiej w Moskwie, reporterzy dowiedział się od słów Ivana Pavlova prawnikiem reprezentującym interesy dyrektora instytucji. Planowane jest przeniesienie do pokoju biblioteki Wydziału Kultury Moskwie prowadzić do Departamentu nat. polityka, turystyka, stosunki między-regionalnych. Wiadomym jest, że przez agencję wysłał apel do Ministerstwa Kultury z prośbą o decyzję w sprawie losów funduszy książkowych i zatrudniania pracowników reformowanych bibliotek.

Według otrzymanych informacji, w siedzibie Biblioteki Literatury Ukraińskiej tworzących centra multimedialne narodów wschodniosłowiańskich planowane jest w Moskwie. Premier Władimir Chernikov krajowy Departament Polityki potwierdziła, że jest to naprawdę kwestia reformy biblioteki, ale nie jego wyeliminowanie. Powiedział dziennikarzom, urzędnik, jeden z wniosków, aktywnie dyskutowane w Ratuszu, jest stworzenie w oparciu o centrum multimedialnej biblioteki zniesione.

skandal

Literatura ukraińska Biblioteka w Moskwie (adres: Str. Trifonovskaya, 61, budynek 1) był w środku skandalu w październiku 2015 Th. Po wyszukiwania wykonane w bibliotece został zatrzymany jej dyrektor Natalia Sharina, który został oskarżony o podżeganie i nienawiści, a także poniżenia godności ludzkiej popełnianych z wykorzystaniem oficjalnego stanowiska.

W wersji śledczej zarzutów, że w okresie od 2011 do 2015 roku. Sharina wśród czytelników biblioteki rozprzestrzeniać prace ukraińskiego osobą publiczną ekstremista Dmitry Korchinskiy zabronione w Federacji Rosyjskiej. Według sądu dyrektorem został umieszczony w areszcie domowym.

Wiadomo oświadczenie ukraińskiego kierownika działu, mediów i instytucji kulturalnych programów Witalij Krikunenko że literatura zabronione zostało obsadzone, aw szczególności: książka nie zawierała drukowanie biblioteki.

historia

Biblioteka Literatury Ukraińskiej w Moskwie, założona w grudniu 1989 roku na podstawie Ukraińskiej Centralnej Biblioteki, który istniał w stolicy od 1918 do 1938 roku. W 1949 roku część funduszu została przeniesiona do biblioteki Uniwersytetu Lwowskiego. W 1994 roku, około 1200 książek zostały zwrócone. W 2000 roku rząd Moskwa przyjęła rozporządzenie w sprawie ustanowienia niezależnych instytucji państwowych ukraińskiej literatury Biblioteka w Moskwie. W maju 2006 roku, b-ke zostały uroczyście przeniesione do pomieszczeń w odnowionym budynku w rejonie Marina Grove, w pobliżu stacji metra „Rizhskaya” (obecny adres instytucji). W 2016 roku rząd Moskwie zdecydowano rychłe zamknięcie biblioteki i przenieść swoje środki do Centrum Kultur Słowiańskich (BK zagranicznych. Ich Lit-ry. Rudomino).

niuanse

Sprawa karna na koniec października 2015 r Drugie zostało zainicjowane na wniosek Dmitry Zacharow, jeden z zastępców stolicy. Inicjatorem postępowania, według dyrektora biblioteki Shorin, jest jego dawny podwładny S. Sokurow (pisarz). Dom areszt dla kobiety trwał jeden rok i 7 miesięcy. W lecie 2017 roku Sąd Rejonowy Meshchansky, że został skazany na 4 lata więzienia. Jest przewidziany okres próbny okres 4 lat.

petycja

Członkowie rosyjskiego PEN Center przygotował petycję, aby zatrzymać pogrom bibliotek ukraińskich. W artykule twierdzi, dążenie do jej pracowników to nic innego jak represje ze względów politycznych, które powinny być natychmiast przerwane. Petycja została podpisana w szczególności K. Azadovsky, Alexiyevich, A. Gelman, Boris Grebenshchikov, Parkhomenko, L. Rubinstein V. Szenderowicz i wielu innych rosyjskich pisarzy i dziennikarzy.