441 Shares 7365 views

Gry sportowe

Gry sportowe – nie tylko środkiem wychowania fizycznego, ale środkiem wychowania wpływ na osobowość. A najważniejsze jest tu edukacja istotnych społecznie cechy osoby – kolektywizmu, świadomej dyscypliny, możliwość umieścić interes ogólny nad osobisty.


Najbardziej aktywna formacja czynnika osobowości działa personel tutaj. Jego wpływ jest większy, silniejszy, bardziej autorytatywny każdego z jej członków.

Sport – zawsze jest walka, a często dotkliwe. Dlatego najwyższe wartości moralne pojawiają się w takich warunkach. Uczciwość w zapasach – jeden z przejawów dojrzałości moralnej. Zwycięstwo, osiągnięte za wszelką cenę, nie mają prawa do życia, ponieważ niszczy standardy moralne sportu.

Szacunek dla przeciwników, używając jedynie dopuszczalne metody walki – to zasady, których należy bezwzględnie zaszczepione z pierwszych kroków w tym sporcie.
Dlatego ważne jest właściwa organizacja procesu edukacyjnego, w którym wiodącą rolę odgrywaną przez trenera. Najważniejszymi zadaniami jego pracy jest stworzenie warunków niezbędnych do tworzenia osobowości, zdolnej we wszystkich sprawach życia być wysokim poziomie moralnym.

Zasadniczą cechą sportu jest również fakt, że aby osiągnąć dobre wyniki tutaj koniecznie ważne cały kompleks szczególnych cech – fizycznych, technicznych i taktycznych, moralny.
Należy podkreślić, że gry sportowe mają bardzo bogate, a pod pewnymi względami wyjątkowa pozycja do nauki znaków. Znając jego uczniów, trener może celowo i jeszcze spokojnie umieścić je w środowisku, gdzie jest to niemożliwe, aby pokazać pewne walory moralne.

Ogromną atrakcją i zarazem moc edukacyjnych gier leży w złożonych motywacji zaangażowanych w działania gier. W szkoleniu lub w konkursie, każdy z uczniów czuł głęboką satysfakcję moralną z procesu gry, każdy nieco przekroczyła nie tylko siebie, ale także przeciwnik, i nie pozostało niezauważone przez kolegów z drużyny, trenerów i kibiców. Pragnienie, aby zachować swoje siły, aby podjąć wysiłek, która rośnie w nałóg i kształtuje charakter i osobowość zaangażowany.

Wielką wartość dla nauczyciela jest aspekt edukacyjny i szkoleniowy gier sportowych. Zawartość bogactwo gier rozszerza potencjał silnika człowieka. Z umiejętnościami, osoba ma możliwość w każdej sytuacji, aby znaleźć odpowiednie i skuteczne rozwiązanie silnika. Znaczenie tego faktu dla pracy, wojny lub innych form aktywności jest nie do przecenienia.

Pod wpływem stale zmieniającej się sytuacji, motoryka stać się elastyczne i bardzo mobilne. Bieganie, skakanie, rzucanie w grze są stale używane. Ponadto, są one wykorzystywane w różnych kombinacjach, zapewniając wszechstronny, a raczej kompleksowy wpływ na nabycie wysokiej potencjalnej gotowości fizycznej zaangażowanego.
Zatem efektem systematycznych gier szkoleniowych przekształcona w gotowości do pracy i obrony ojczyzny.

Ważne i poprawę wartości takich działań. Już dawno udowodniono, że stopień wpływu na rozwój i aktywność funkcjonalną gier organizmu przekroczyła wiele innych form aktywności fizycznej. Są one przydatne nie tylko dla młodych i zdrowych ludzi, ale również dzieci i osób starszych, a także w niektórych przypadkach, jak i pacjentów. Wyjaśnienie tego faktu leży nie tyle w wyjątkowej różnorodności, naturalne, emocjonalne gry jako dobrowolny, bezpłatny charakter pracy, pozwalając każdemu według własnego uznania do wyboru trybu jazdy i regulują ich działalność.

Zmienna rodzaj aktywności gra jest najbardziej odpowiedni dla ciało jest osłabione i nie jest zbyt silny, a zatem, wywiera korzystny wpływ.

Niemniej jednak, ryzyko zdrowotne są nadal istnieje i składają się one głównie w ewentualnej kontuzji lub przeciążenia z powodu trudności w samodzielnej załadować grę. Aby tego uniknąć, należy używać sprzętu ochronnego do przestrzegania zasad metodologicznej dawkowanie obciążenia i aktywnego zarządzania gry i działań szczególnie konkurencyjnych stron. Ponadto, ważne jest, aby prawidłowo wybrać gry dla różnych kontyngentów i prowadzić zajęcia w ścisłej współpracy z lekarzem.

Odpowiednio zorganizowane lekcje gry sportowe, niezależnie od tego, czy są one sporadyczne lub systematyczne (forma niezależnie wybrany z rozrywki sportowej), mają pozytywny wpływ na organizm zaangażowanych. A w niektórych przypadkach, w przypadku utrzymywania się odsetki mogą być ulubiony rodzaj ćwiczeń, pod wpływem których możliwe jest osiągnięcie wysokiego poziomu sprawności fizycznej, fizycznego rozwoju i sportowej.