862 Shares 1861 views

„Stopień” i opcje typowania

Dziś powiemy Ci, jak drukować symbol „stopnia” w różnych sytuacjach. Mówimy o konwencje typograficzne w postaci indeksu górnego koła, może zostać wyznaczone wielkości i temperatury rogach. Trudność polega na tym, że stopień symbol na klawiaturze jest nieobecny. W tym przypadku, jest on obecny w tablicy kodowania, że system operacyjny wykorzystuje symbole do wyświetlania na ekranie. Symbol stopni Celsjusza (Indeks górny Kubki w połączeniu z literą C) w ciągu pierwszych 128 znaków. To pozwala na użycie go w prostym formacie tekstowym – na przykład .txt.


instrukcja

Używamy kod 0176, aby wstawić stopni Celsjusza znaków w dokumentach załączonych do niego (łacińskiego lit. c). Aby to zrobić, naciśnij klawisz Alt i wpisz kod na klawiaturze. Przycisk powinien zostać wydany dopiero po wejście jest kompletna. Dopóki kod zostanie ustawiony na ekranie, aby zmienić będzie nic, ale po ikonie pojawia się wskazanie procedury kursor.

Wybierz z listy

W celu napisania symbol „stopnia” w jakikolwiek inny sposób, uruchom składnik systemu Windows o nazwie „Mapa znaków”. Aby to zrobić, należy nacisnąć kombinację Win + R. Wpisz polecenie charmap, naciśnij klawisz Enter. w związku z tym zwraca się do tablicy symboli, znajdziemy symbol „stopień”. Kliknij go dwukrotnie, a następnie nacisnąć przycisk „Copy”. Następnie możemy przejść do edytowanej oknie dokumentu wstawić oznaczenie za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl + V.

Platforma jabłko

Teraz pokażemy, w jaki sposób osiągnąć pożądany rezultat w systemie operacyjnym, związanym z serii Mac. Za pomocą kombinacji Opt + Shift + 8. Jest to kombinacja klawiszy skrótu jest przeznaczony do pisania dokumentów ikon stopni na tej platformie.

Jak ustawić symbol stopni w „Słowie”

Przejdź do Word Processor Słowa i wklej 00B0 kodu. W tym przypadku używamy angielskiego literą B. Ta kombinacja stanowi pożądany oznaczenie nami w tabeli znaków Unicode z pakietu Microsoft Office może obsługiwać takie znaki. Ustaw kursor wejście na obszarze strony, gdzie znak powinien być umieszczony kod wpisany stopni, a następnie naciśnij kombinację Alt + X Tak więc, edytor tekstu usunie te cztery znaki, wyświetlając zamiast potrzebne. Następnie omówimy prymitywy znaków związanych z językiem HTML. Powinny one być stosowane, gdy chcesz umieścić znak w formacie dokumentu stopni hipertekstu. Tak, że zawartość strony internetowej widzisz ten symbol, należy umieścić specjalną sekwencję znaków – & # 176. Może on być również stosowany – & ° C. Zarówno połączenie forma podobnych stopni migowych.

Bezpłatne platforma

Nie możemy ignorować decyzji tego problemu na systemie operacyjnym Linux. Należy pamiętać, że na komputerze, to znak można uzyskać wpisując «Compose oo». Aby zrozumieć, dlaczego ta kombinacja została wybrana, powinien powiedzieć nam trochę o celu klucza. Na niektórych komputerach Skomponuj przycisk Software wysyła specjalny sygnał, który wskazuje na potrzebę stworzenia interpretacji sekwencji symboli w celu uzyskania wyniku oznaczenia, który jest nieobecny w układzie tradycyjnej klawiatury. Można podać przykład. Naciśnięcie komponować, zwanego «a» w połączeniu z «e», można otrzymać podwiązanie AE. Klucz otrzymała również nazwę «Multi_key». Wiele układów klawiatury wymagają różnych opcji rozmieszczenia przycisków. Jest ona powszechnie stosowana na architekturze PC kompatybilne. Często jednak w takiej roli może działać jako jeden z klawiszy Windows.

W przypadku braku niezbędnych funkcji przycisków możliwe jest ręczne przeniesienie lub inne zastosowanie dla tego specjalnego oprogramowania. Klucz może być stosowany w różnych kombinacjach, w celu zapoznania się z nimi pozwalają użytkownikowi na specjalnie utworzone tabele techniczne. Skutkować połączeniem nie będziemy w tym materiale, gdyż nie mają zastosowania do nas niezbędne symbol stopnia. klawisz komponować można znaleźć w klawiaturach LK201 rodzina z grudnia, a także ich następców. Tam i urządzenia wejściowe Sun Microsystems. Przy okazji, jak można zrozumieć z wyżej opisanym bit, na Mac OS zapewnia podobną funkcjonalność przycisku Option. Aby uzyskać więcej informacji na temat uzyskiwania stopni z nim, już wspomnieliśmy. Compose nie jest obsługiwany przez system operacyjny Microsoft Windows. Tak więc jego funkcjonalność jest zachowana i przekazana częściowo do klawisza Alt do poszczególnych znaków. Konieczne jest stosowanie specjalnych kodów na klawiaturze numerycznej, która została uznana za przykładem stopnia w odpowiedniej sekcji tego artykułu. Jednak niektóre programy bezpośrednio wspierać Utwórz. Ponadto istnieje AllChars wniosek, który jest rozpowszechniany na oprogramowaniu open source i jest w stanie emulować klawisz na systemach Windows.

To wszystko, teraz wiesz jak się symbol „stopniodni” w różnych edytorach tekstowych i szeroko stosowanym w systemach operacyjnych. Nadeemya że ten artykuł daje najwięcej informacji.