715 Shares 5498 views

Indeksowanie w wyszukiwarkach. Jak indeksowania witryny w „Yandex” i „Google”

Co jest indeksowania witryny? Jak to się dzieje? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w artykule. indeksowanie stron (indeksowanie w wyszukiwarkach) to proces zapoznanie informację o miejscu do wyszukiwania w bazie roboty, który jest następnie wykorzystywany do wyszukiwania informacji na temat projektów internetowych, które przeszły taką procedurę.


Dane na stronach internetowych często składają się z słów kluczowych, artykułów, linków i dokumentów. Może być również indeksowane dźwięku, zdjęć i tak dalej. Wiadomym jest, że algorytm detekcji zależy od słów kluczowych wyszukiwarki.

W sprawie rodzaju informacji, które mają być indeksowane (pliki Flash, JavaScript) istnieje pewna rozgraniczenie.

zarządzanie komunia

Indeksowanie strona – skomplikowanym procesem. Aby zarządzać (na przykład zakazać wszczęcia danej strony), należy użyć pliku robots.txt, a takie regulacje pozwolą Disallow, pełzać opóźnienia, User-Agent i innych.

Jest również stosowany do prowadzenia tag indeksowania i rekwizyty , ukrywając zawartość zasobu z robotów Google i «Yandex» (Yahoo używa tag).

nowe strony indeksowane przez kilka dni do jednego tygodnia w wyszukiwarkach Goglle i Yandex – od jednego tygodnia do czterech.

Chcesz, aby Twoja strona pojawi się w wynikach wyszukiwania zapytań silnik? To powinno być obsługiwane „przez Wędrowca”, „Yandex” przez Google, Yahoo i tak dalej. Musisz powiedzieć wyszukiwarek (pająki, Systems) o istnieniu witryny, a następnie będą skanować je w całości lub w części.

Wiele witryn nie są indeksowane przez wiele lat. Informacje, które nie są udostępniane osobom innym niż ich właścicieli.

Metody przetwórstwa

Indeksowanie strony można to zrobić na kilka sposobów:

 1. Pierwszą opcją jest ręczne dodawanie. Trzeba wprowadzić szczegóły swojej stronie poprzez specjalny formularz dostarczony przez wyszukiwarki.
 2. W drugim przypadku, robot wyszukiwarka znajdzie własnych łączach internetowych i indeksowanie to. Można go znaleźć w witrynie za pomocą linków z innych zasobów, które są w projekcie. Ta metoda jest najbardziej skuteczna. Jeżeli wyszukiwarka znaleźć witrynę tak, że uważa za istotne.

warunki

Indeksowanie witryna nie odbywają się zbyt szybko. Terminy różne od 1-2 tygodni. Linki z miarodajnych źródeł (z dużym PR i Tietz) znacznie przyspieszyć witryny wdrażania w wyszukiwarce bazy danych. Dzisiaj jest uważana za najwolniejszy Google, chociaż do 2012 roku może to wykonać zadanie w ciągu tygodnia. Niestety, wszystko zmienia się bardzo szybko. Wiadomym jest, że Mail.ru współpracuje ze stron internetowych w tym obszarze przez około sześć miesięcy.

Indeksowanie w wyszukiwarkach jest w stanie zrealizować każde nie specjalisty. Moment dodawania nowych stron do bazy danych już przetworzonego przez wyszukiwarki miejscu wpływa na częstotliwość zmian jego treści. Jeśli zasób wydaje się stale aktualizowane informacje, system uzna jej często aktualizowana i pożyteczne dla ludzi. W tym przypadku, jej praca jest przyspieszenie.

W trakcie indeksowania witryny internetowej może być monitorowana na specjalnej sekcji dla webmasterów lub wyszukiwarek.

zmiany

Tak, mamy zorientowali się, jak indeksowanie strony. Należy zauważyć, że wyszukiwarki baza danych są często aktualizowane. Dlatego też ilość dodana do tych stron dla danego projektu można zmienić (albo zmniejszenie lub zwiększenie) z następujących powodów:

 • sankcje wyszukiwarki na stronie internetowej;
 • obecność błędów na miejscu;
 • zmieniających się algorytmów wyszukiwarek;
 • Hosting obrzydliwe (niedostępność serwera, na którym projekt) i tak dalej.

Odpowiedzi „Yandex” na zwykłe pytania

„Yandex” – wyszukiwarka, która jest używana przez wielu użytkowników. To zajmuje piąte miejsce wśród systemów wyszukiwawczych świata w liczbie wniosków przetwarzanych przez badania. Jeśli dodałeś go do serwisu, może być zbyt długi, aby zostać dodane do bazy danych.

Dodanie adresu URL nie gwarantuje indeksowanie. To tylko jeden ze sposobów, w którym system robota poinformował, że nowy zasób. Jeśli link do witryny sieci Web lub innych stron małego Ponadto pomoże wykryć go szybko.

Jeśli indeksowanie nie występuje, trzeba sprawdzić, czy jest jakaś awaria na serwerze w momencie tworzenia jego stosowania przez robota „Yandex”. Jeśli serwer zgłasza błąd, robot zakończył swoją pracę i starają się wykonać go w sposób kompleksowy obwodnicy. Pracownicy „Yandex” Nie można zwiększyć szybkość dodawania stron w bazie danych wyszukiwarki.

strona Indeksowanie „Yandex” – dość trudnym zadaniem. Nie wiesz jak dodać zasób do wyszukiwarki? Jeśli zawiera linki do innych stron internetowych, a następnie dodać specjalny witryna nie jest wymagane – to robot będzie automatycznie wyodrębnić i indeks. Jeśli nie ma takich powiązań, możesz skorzystać z formularza „Dodaj URL», aby zadeklarować istnienie witryny w wyszukiwarkach.

Należy pamiętać, że dodanie adresu URL nie gwarantuje indeksowanie swojego dzieła (i jego prędkości).

Wielu zastanawia się, ile czasu potrzeba, aby indeks witryny w „Yandex”. Pracownicy tej firmy nie gwarantuje ani nie przewidują czas. Zgodnie z ogólną zasadą, ponieważ robot dowiedział się o miejscu jego strony pojawiają się w poszukiwaniu dwa dni, czasem – na kilka tygodni.

przetwarzanie

„Yandex” – wyszukiwarka, która wymaga precyzji i uwagi. Indeksowanie strona składa się z trzech części:

 1. Przeszukiwania stron zasobu.
 2. Zawartość (treść) strony nagranej w systemie baz danych (index) wyjaśniającego.
 3. Po 2-4 tygodniach po aktualizacji bazy danych, można zobaczyć wyniki. pojawi się Twoja strona (lub nie pojawiają) w wynikach wyszukiwania.

sprawdzić indeksację

Jak sprawdzić indeksowanie swojej stronie? Tego dokonać na trzy sposoby:

 1. Wprowadź nazwę swojej firmy w polu wyszukiwania (na przykład „Yandex”) i sprawdzić każdy link na pierwszej i drugiej stronie. Jeśli okaże się, że jest to adres URL swojego potomstwa, więc robot spełnił swoje zadanie.
 2. Można wprowadzić adres URL witryny w linii śledczej. Można zobaczyć, jak wiele list jest pokazane, że jest indeksowana.
 3. Zarejestruj się na stronach webmaster portalu Mail.ru "Gugle", "Yandex". Kiedy przechodzą na stronę weryfikacji, można zobaczyć wyniki i indeksowania wyszukiwarek i innych usług mających na celu poprawę pracy swojego życia.

Dlaczego „Yandex” odmawia?

indeksowanie witryny w Google w następujący sposób: a robota w bazie danych stawia wszystkich stron witryny i niskiej jakości, bez wyboru. Ale tylko użyteczne dokumenty zaangażowane w rankingu. A „Yandex” Cała internetowej śmieci wyklucza natychmiast. To może indeksować dowolną stronę, ale wyszukiwarka ostatecznie wyeliminować wszelkie zanieczyszczenia.

Oba systemy mają dodatkowy indeks. I jedno i drugie strony niskiej jakości wpływa na ocenę witryny w ogóle. Zatrudnia prostą filozofię. Ulubione zasoby dany użytkownik będzie zajmować bardziej znaczącą pozycję w jego ekstradycji. Ale ta sama osoba trudno będzie znaleźć stronę, która w ostatnim czasie nie podoba.

Dlatego należy najpierw pokryć z indeksowane kopie dokumentów internetowych, aby sprawdzić obecność pustych stron i nie dopuścić do emisji niskiej jakości treści.

Przyspieszenie „Yandex”

W jaki sposób można przyspieszyć indeksowanie strony w „Yandex”? wykonaj następujące kroki:

 • Zainstalowany w przeglądarce komputerowej „Yandex” i tułać się go używać na stronach serwisu.
 • Potwierdzić prawo zarządzania zasobami „Yandex.Webmaster”.
 • Na Twitterze, umieścić link do artykułu. Wiadomym jest, że w 2012 roku „Yandex” współpracuje z tą firmą.
 • Aby dodać przeszukiwanie witryny na Yandex. W „Indeksowanie” można określić własne adresy URL.
 • Wprowadź kod „Yandeks.Metriki” bez określenia kleszcza „Wysyłanie stron do indeksu zakazanego”.
 • Produkować mapy witryny, która istnieje tylko w robocie, a nie widzi publiczność. Sprawdzanie rozpocznie właśnie z nim. Sitemap adres jest wpisany do pliku robots.txt lub w odpowiedniej formie w „webmaster” – „Ustawienia” – „indeksowanie Sitemap Files”.

etapów pośrednich

Co trzeba wykonać, natomiast strona „przez Yandex” nie została indeksowane? Krajowy wyszukiwarka powinna być uważana za podstawowe źródło strony. Dlatego jeszcze przed publikacją artykułu musi mieć pewność, aby dodać go do zawartości w postaci „konkretnego tekstu”. Inaczej plagiatorów skopiować wpis do swojego życia i będzie w bazie danych jako pierwszy. W rezultacie, będą uznawane przez autorów.

Baza danych Google

Dla Google zbliży tych samych zaleceń, z których rozmawialiśmy powyżej, ale inne usługi są:

 • Google+ (zamiast Twitter);
 • Google Chrome;
 • Google narzędzia dla programistów – „Scan” – „wyglądają jak Googlebot” – opcja „Scan” – opcja „Dodaj Index”;
 • Wyszukiwanie w zasobie z „Google”;
 • Google analytics (zamiast „Yandeks.Metriki).

zakaz

Co jest zakaz indeksowania witryny? Można stosować go jako całostronicowe, lub na oddzielnej części (link lub kawałek tekstu). Rzeczywiście istnieje jako światowego zakazu indeksacji i lokalnym. Jak to jest realizowane?

Rozważyć dodanie zakazu do wyszukiwania w bazie strony silnika w robots.txt. Z pliku robots.txt można wyłączyć indeksowanie strony lub całą kolumnę zasobu w sposób następujący:

 1. User-agent: *
 2. Disallow: /kolobok.html
 3. Disallow: / foto /

Pierwszy ustęp mówi, że instrukcje są zdefiniowane dla wszystkich stacji, drugi wskazuje, że zakaz kolobok.html indeksowanie plików, a trzecie – nie zezwala na dodawanie bazy cały folder napełniania foto. Jeśli masz tylko kilka stron lub foldery, zaznacz je wszystkie w „roboty”.

W celu uniemożliwienia indeksowania pojedynczego arkusza WWW, można użyć znaczników meta robotów. Różni się on od robots.txt, który daje instrukcje bezpośrednio do wszystkich państw członkowskich. Ta meta tag podlega ogólnych zasad formacie html. Powinien on być umieszczony w nagłówku strony pomiędzy znacznikami . Wejście do reguł, na przykład, może być zapisany jako: .

ajax

Co trzyma witryn Ajax indeksowania Yandex? Dziś technologia Ajax jest używany przez wielu twórców stron internetowych. Oczywiście, że ma wielki potencjał. Dzięki niemu można stworzyć najszybszy i interaktywnych stron internetowych.

Jednakże, wyszukiwarka robota internetowej arkusz „widzi” nie jako użytkownik i przeglądarki. Na przykład, człowiek patrząc na wygodnym interfejsem z ruchomych płyt obciążanych Internet. Zawartość gąsienicowe na tej samej stronie mogą być puste lub dostarczone przez resztę statycznej zawartości HTML, aby wygenerować skrypty, które nie idą do biznesu.

Aby utworzyć URL Ajax-site może być używany z #, ale robot nie skorzystać z wyszukiwarki. Zazwyczaj część adresu URL po # rozdzielone. Należy wziąć to pod uwagę. Dlatego zamiast URL podobny http://site.ru/#example robi żądanie strony głównej zasobów zamieszczonych na http://site.ru. Oznacza to, że treści online arkusza może nie być w bazie. W rezultacie, nie pojawi się w wynikach wyszukiwania.

Aby poprawić indeksowanie witryn Ajax „Yandex” poparł zmiany w wyszukiwarkach i reguł przetwarzania zawartości, takich witryn. Dzisiaj, webmasterzy mogą określić wyszukiwarkę „Yandex” na potrzeby indeksowania poprzez stworzenie odpowiedniego systemu w strukturze zasobów. Aby to zrobić:

 1. Wymienić w adresie URL stron na # #!. Teraz robot będzie sobie sprawę, że może on poprosić o HTML wersją zawartości tej internetowej arkuszy.
 2. HTML-wersja treść takiej strony ma być umieszczony w adresie URL, gdzie #! zastąpione? _escaped_fragment_ =.