160 Shares 5330 views

Wiosna nawożenia drzew owocowych. Jak zrobić sos do drzew owocowych

Wiosna – gorący czas dla ogrodników. Jedną z najważniejszych rzeczy jest wiosenne nawożenie drzew owocowych. ogrody gleby różnią się pod względem składu mineralnego i struktury. I różne rodzaje drzew owocowych przedstawiła swoje żądania do prawidłowego wzrostu i owocowania nie każdy gleby mogą zapewnić im wszystko, co niezbędne. Dlatego ważne jest, aby właściwie i mądrze wydawać karmienia w ogrodzie. Zwłaszcza w potrzebie z nich drzew owocowych na wiosnę, gdy przygotowują się do kwitnienia i owocowania.

Dlaczego nie można przegapić tego wydarzenia

Zacznijmy od tego, że wiosna nawożenia drzew owocowych – to nie jest najbardziej czasochłonna część pielęgnacji ogrodu do domu, ale doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że jest to ważny praktyk rolniczych. Bez tego wydarzenia jest to niemożliwe do osiągnięcia właściwości dekoracyjnych drzew i krzewów jagodowych, nie czekaj na dobrym zbiorze jagód i owoców. Nawóz może być porównywana z potrzebą natryskiwania ogrodu przed szkodnikami. Czas spędzony nawożenia drzew owocowych dodać do gleby niezbędne elementy, które w przyszłości zaowocuje doskonałą kwitnienia i owocowania.

Drzewa owocowe żyć przez wiele lat, więc gleba potrzebuje dodatkowego zasilania. Drzewo zużywa dużo elementów naziemnych, zwłaszcza w okresie dojrzewania owoców. Najczęściej zadawane pytania na temat tego, czy nadpisanie jesień nawożenie całych wymogów odżywczych. Czołowe techników rolniczych uwierzyć, że istnieje. Przed rosnących spadków koncentracyjnych sezon odżywczych, co prowadzi do zmniejszenia plonów i słabej jakości owoców. Następnie spojrzeć na brak niektórych elementów muszą być wypełnione pierwszy.

Niezbędne składniki odżywcze drzew owocowych

Wiosna nawożenia drzew owocowych wymaga wprowadzenia pełnej gamy składników odżywczych niezbędnych do tych roślin. W okresie wegetacji konieczność zmiany radykalnie do azotu plan, który w jesiennych i wiosennych miesięcy wypłukuje się przez ulewne deszcze i woda nadchodzi po roztopowych. Na drugim miejscu w znaczeniu są potas, fosfor i azot. Sekwencja ta jest konieczna, aby wiedzieć i wziąć pod uwagę. Przede wszystkim pilna potrzeba azotu w drzewach i dopiero później, w czasie formowania jajników, – fosforu. Nawożenie w wiosennych drzew – jest kluczem do dobrych zbiorów w upadku. Bardzo ważnym punktem – obecność próchnicy w glebie. Jest to zazwyczaj dużo ciężkich glebach żyznych i gliniaste i piaszczyste, praktycznie żaden. Także od struktury uziemienia silnie zależy od zawartości potasu.

Jak zrobić nawóz

Mówimy konkretnie o okresie gdy drzewa budzą się ze snu zimowego. Nawożenie w wiosennych drzew wykonanych bezpośrednio pod korzeń drzewa. I to jest wpisane w śniegu, kiedy topi. To prawda, powoli wnikając do gleby razem z wodą stopu trafia do korzeni przebudzenie mieszanek mineralnych.

Mieszaninę wprowadzono do pni, który miał być upadek dobrze rozluźnić. Obwód powinien być obchodzony, otchertiv na szerokość ziemi korony. To tutaj znajduje się największa liczba młodych korzeni ssących. Drzewko wystarczy 40 g złożony nawóz dla dorosłych lądowania wymagane obsługujących więcej.

To ma sens i lokalizację wyładunków. Jeśli ogród rośnie na zboczu, konieczne jest przesunięcie stosowania nawozów mineralnych mieszaninę przemywa się wodą z topniejącego śniegu.

W śniegu wytwarzania nawozu zawierającego azot. Ale nie kupić uniwersalną mieszankę o nazwie „wiosna”, często zawierają zbyt dużo tego pierwiastka, co może prowadzić do pojawienia się grzyba. Później, gdy śnieg topi się, możliwe jest przeprowadzenie superfosfat zastosowanie do gleby, popiołu i siarczan potasu.

Maj – czas intensywnego wzrostu jajnika i owoców

Nawożenie w wiosennych drzew na nim nie jest ograniczona. Kwitnienie jest w pełnym rozkwicie, a już pojawia się pierwszy jajnik teraz drzewa wymagają mniej minerałów jako ekologiczne. Za maj są idealne do zdobienia odpowiednio przygotowane obornika i kompostu. Ilość zależy od nawożenia gleby. Żyznej gleby czarny wymaga minimum dodatków, gleby i leśnych więcej bielicowe wymagane regularnie i obficie nawilżania. Nawozu wprowadza się zwykle w postaci wodnego roztworu, ten sposób znane każdemu, ogrodnicy. Kompost jest niezbędne do przygotowania od jesieni i pokryte trawą w pit kompostu. Leczenie i nawożenie drzew owocowych na wiosnę będzie łatwe i proste, jeśli myślisz, że z wyprzedzeniem o takich sprawdzonych narzędzi.

Rodzaje drzew owocowych

W naszych działkach jest ich wiele, a każdy inaczej reaguje na wszelkiego rodzaju nawozu. Należy zatem stwierdzić, indywidualnie wiosenne nawożenie drzew. drzew owocowych nawóz – zastaw bogatych zbiorów, więc nie można o nim zapomnieć. Doskonała reagować na takie zdarzenia jabłka. Im rosnąć pachnące owoce, trzeba ogromne ilości składników odżywczych. Nie mniej przydatna do nawozu organicznego w glebie, gdzie są gruszki i śliwki.

Mimo to, niektóre nawozy dla drzew owocowych powinny być stosowane? Wielu ogrodników powie, że wystarczy wziąć do obornika – i będzie absolutną rację. Wyjątkiem są tylko dekoracyjne, iglastych gatunków drzew. Lepiej dla nich, aby wybrać zrównoważony nawóz do oznaczeń.

szczegóły techniczne

Jak zrobić sos do drzew owocowych? Są dwie opcje. Pierwszy – suchą mieszaninę, która stopniowo rozpuszcza się w wodzie i przenikać do gruntu. Drugi nadaje się do drzew owocowych o wiele lepiej i jest roztworem wodnym. Płynnych nawozów rośliny pochłaniają szybciej. Jednocześnie, jeśli masz drzewko, konieczne jest, aby nawóz w pochmurny dzień, najlepiej na noc. Należy pamiętać, że grunt pod drzewem powinny być podlewane roztworem nawozu dobrze dodanego do niej, nie przyczyną poparzenia.

Suche mieszanki mineralne są wykonane przed podlewanie drzewa, aby rozpocząć tak szybko, jak to możliwe, aby uzyskać składników odżywczych. drzewa owoców jest bardzo czuły na wstępie wapnia, sodu, żelaza i potasu. Nie mniej ważne jest selen, magnez, miedź i wiele innych pierwiastków śladowych, które są zwykle w glebie nie jest wystarczająca. Jest bardzo ważne, aby nie wprowadzać nadmiernej dawki. Duża ilość azotu jest szkodliwe dla młodych roślin. W połowie lata, kora nie będzie miał czasu nabierać kształtu, a roślina vymerznet zimy. Kolejny punkt nadmiar azotu promuje tworzenie pędów i opóźnia owocowania. To jest bardzo ważne, sadzenie drzew owocowych zostało wykonane w czasie roku. Nawożenie jest najskuteczniejszy w miesiącach letnich, podczas sadzenia przed zimą będzie przygotowany do zimy, a więc nie trzeba nawozów.

mulczowania

Jest też inny sposób korzystać z ogrodu Homestead tak skutecznie, jak to możliwe. Nawożenia drzewa owocowe mogą wystąpić z powodu organicznego ściółkę. Ten torf, nawóz, odpady organiczne zbutwiało liści i słomy. Wszystkie masy organicznej znajduje się dobrze podryhlennom warstwą żyznej gleby pod drzewami owocowymi. Grubość ściółkę nie mogą być zbyt małe, optymalne warstwa – około 15 cm od obwodu wieńca. Jeśli ta procedura jest wykonywana na wiosnę, to jest bardzo dobra, aby dodać ściółkę i nawozów. Mulczowania – jest to bardzo użyteczne techniki, pomaga zachować wilgoci w glebie, do hamowania wzrostu chwastów i utrzymuje optymalnego reżimu temperatury gleby dookoła pnia koła.

podawanie dolistne

Jak wiadomo, zakład jest w stanie wchłonąć składniki odżywcze, a nie tylko przez korzenie, ale także poprzez zieloną koroną. praktyki rolniczej dawna wykorzystał tę wiedzę i zaczął aktywnie z nich korzystać. Obecnie postęp w nauce pozwala każdemu hodowcy mają ogromną gamę produktów do zastosowania w ogrodzie. Wśród nich jest dolistne. Masz zdolność do wytwarzania upraw owocowych rozpylanie roztworu nawozów mineralnych i regulatorów wzrostu. Takie leki mogą znacznie zwiększyć owocowanie. Ze względu na ich często działa 0,2% roztwór mocznika.

Podczas kwitnienia roślin owocowych jest ważne, aby przyciągnąć jak najwięcej owadów, jak to możliwe, że będą generować zapylenie. Urlopowicze przejść do sztuczki, dzięki czemu słodki roztworu miodu, cukru i wody. Takie wabika w sprężyny działa sprawnie. Ponieważ głównym miód rośliny kwitną jeszcze się nie rozpoczęła, nie pszczoła nie umknie to święto.

Sadzonki, pielęgnacja i karmienie

Pierwszym zadaniem zakładu – Root, i tak szybko, jak to możliwe, aby w toku wzrostu. Owocniki nie jest jeszcze priorytetem. Zazwyczaj w ciągu pierwszych kilku lat młodych jabłka lub gruszki daje tylko kilka owoców, a więc nie zużywa zbyt dużo zasobów. Później, prawdopodobnie będzie to pytanie – każdy nawóz dla drzew owocowych trzeba zrobić? Najlepszym rozwiązaniem dla karmienia w momencie zakładania, a następnie sadzonka nawozu uważane złożonego nawozu „AgroPrirost”. Zapewnia wszystkie niezbędne elementy: fosforu, azotu, potasu i pierwiastki śladowe: wapnia, cynku, boru, magnezu. Jest to szczególnie istotne w gliny lub na piasku w których grunt jest słaba.

Pierwszy opatrunek dodając środek suchy bezpośrednio do przygotowanego otworu. Późniejsza wykonywane corocznie, surfaktant w pniach drzew. Zazwyczaj są one powtarzane wiosną i jesienią. Dojrzała drzewo może być całkowicie w języku nawozów organicznych produkcji krajowej.

Dorosłych drzew owocowych

Od piątego roku życia roślin wchodzą w okres owocowania czynnej, a zatem zmienić wymagania na karmienie. Teraz drzewa są karmione kompletny nawóz mineralny. Na metr kwadratowy 15 g azotu spożytego 8 g fosforu i 12 g soli potasowej. Substancje te są wykonywane pod śniegiem. Nieco później przychodzi obrót nawóz organiczny raz na 2 lata przyczyniają około 6 kg nawozu na metr kwadratowy dookoła pnia koła. Po kwitnieniu, gdy faza rosnącej jajnika, doskonałe suchej rozdrobnionej obornik. Na 1 m2 dookoła pnia koła rozprasza się 0,3 kg tego proszku. Zasypianiem nawozu można wymienić dodatek zawiesiny. Aby to zrobić, należy do jednego litra na metr kwadratowy na powierzchnię gleby. Minerały wymagane, aby rocznie.

podsumować

Na wiosnę, jak wiemy, dzień karmi rok, więc ogrodnik nie może tracić czasu. Wiosenne nawożenie drzew owocowych, zarówno dorosłych jak i młode rośliny, są one gwarantowane do zapewnienia dobrego wzrostu, kwitnienia i owocowania. Mimo obfitości pracy w ogrodzie, dać mu czas, jest to konieczne. Wtedy będzie można spotkać jesienią czerwonych jabłek, gruszek i pyszne soczyste śliwki.