468 Shares 1786 views

Tabela chronologiczna Ostrovsky. Życie i dzieło dramaturga

Rosyjski dramaturg A. N. Ostrowskiego został jako geniusza do teatru rosyjskiego, jak można sobie wyobrazić. Niewiele osób wie, że słynny malarstwa „Gorzki romans” Eldar Ryazanov „Małżeństwo Bal'zaminova” Konstantin Voinov „rosyjski pieniądze” Igor Maslennikov, i tak dalej. D. zostały usunięte przez Ostrowskiego. Cokolwiek grasz, arcydzieło.


Biografii dramaturga

Tabela chronologiczna życia Ostrovsky w prezentacji tekstu jest następująca.

Urodził się w Moskwie na Malaya Ordynka 31 marca 1823 r. Jego matka zmarła wcześnie i został zastąpiony przez macochę, która bardzo skutecznie zadbał o osieroconych dzieci. Jego ojciec chciał, aby jego syn zostać prawnikiem, Alexander.

Początkowo chłopiec nauczył się w 1. Gimnazjum kapitału, a następnie studiował na Uniwersytecie Moskiewskim, ale z powodu kłótni z nauczycielem jednego kursu nigdy nie skończył. Wtedy mój ojciec dał swoje sługi do sądu.

tworzenie

Dalsze Ostrovsky tabela chronologiczna uzupełniane bardzo ważne daty, ale później w tej sprawie. Zatem praca sąd dał mu bogaty materiał do twórczości, często przed nim nie były gotowe historie z życia zwykłych obywateli i ludzi szlachty i klasy handlowej. A wszystko to spisał. A następnie Ostrovsky pojmuje produkt „Jego ludzie – są policzone”, który przyniósł mu sławę. dostawa nastąpiła spektaklu „Stay w swoim własnym sanki”. A następnie w ciągu całych 30 lat jego sztuk, jeden po drugim zostały wprowadzone na etapie petersburskich i moskiewskich teatrach Alexandria Mały.

Z biegiem czasu, zaczął pracować w „Współczesnej” wydawnictwie, a po jakimś czasie ukazały się dwa tomy jego dzieł z kolekcji.

Całe życie sztuce

Ale wracając do biografii dramaturga. Po jego słynną grę będzie „The Storm”, gdzie obraz Katarzyny stał się prototypem swojej pasji, aktorki Lubow Pawłowna Kositsky. Ich związek był skomplikowany, ponieważ oba nie były wolne.

Dramaturg pracował bardzo ciężko, zawsze miał mnóstwo planów, a jego siła gwałtownie zmalała. Wraz z wiekiem, przeniósł się do swojej posiadłości Shchelykovo (Kostroma). Tabela chronologiczna Ostrovsky wskazuje, że zmarł w '63. Został pochowany obok ojca w miejscowości St. Nicholas Berezhki (Kostroma).

Ostrovsky. chronologia

31.03.1823 Mr.

(04.12.1823 g)

Urodził się w Moskwie.

1835 – 1840

Studiował na 1 Gimnazjum Moskwie.

1840

Wszedł na Uniwersytecie Moskiewskim w wydziale prawa.

1843

Przerwał studia na uniwersytecie i zaczął pracować jako skryba w sądzie.

1846

Zamierzał napisać sztukę, „Jego ludzie – są policzone.”

1847

Napisał esej „Notatki Zamoskvoreche rezydenta”.

1848

Podszedł do Shchelykovo (Kineshemsk powiatu, Kostroma).

1849

Utworzono debiut komedia „Jego ludzie – są policzone”, która przyniosła mu sławę. Jej imię było „Bankrut”.

1850

Ostrovsky ponieważ ta gra była w łasce u króla Mikołaja I. napisał sztukę „nieoczekiwane zdarzenie”, „Morning młodego człowieka.” Współpracował z czasopismem „Moskovityanin”.

1851

Opublikowane spektaklu „Zły Bride”.

1855 – 1860

Zaprzyjaźniłem się z rewolucyjnych demokratów. Prace pisemne, takie jak „Growing miejsce”, „uczeń”, „Dziwny święto kaca”.

1856

Pracował w czasopiśmie „Contemporary”.

1859

Opublikował zbiór esejów w dwóch tomach. Napisałem książkę „The Storm”.

1863

Uvarov otrzymał nagrodę.

1865

Utworzono Artystyczne Koło – kolebka teatralnej talentu.

1874

Założył Towarzystwo rosyjskich pisarzy dramatycznych i kompozytorów operowych.

1881

Gospodarzem „Snow Maiden” debiut operowy.

1885

Ruszył przez Moskwie PWST i został szefem repertuaru teatru.

14.06. 1886

Zmarł na osiedlu Shchelykovo.

wniosek

To było dawno, ale nasi współcześni jest wielki dramaturg i pisarz jest bardzo interesująca. Tabela chronologiczna Ostrowski jest dość interesująca i zawiera wiele bardzo ważnych dat. Po tym wszystkim, to docenione i lubi publiczność, pracowników teatru i nawet królowie. Wielbiciele jego talentu były Gonczarow Gogola, Dostojewskiego, Tołstoja, Turgieniewa, Czajkowskiego, Saltykov-Szczedrin i innych.

Ta chronologiczna tabela Ostrovsky dość krótkie. Ale najważniejsze tutaj – że jako dramaturg A. N. Ostrowskiego poczyniła wielki wkład w rozwój sztuki teatralnej. On stworzył własną szkołę, z jego niepowtarzalnym i całościowej koncepcji spektaklu teatralnego, w którym zadaniem było przedstawiać sytuacje życiowe związane z życiem i psychologii człowieka w jego wieku, znał się dobrze.