464 Shares 3698 views

Dlaczego ból brzucha u niemowląt?

Po zakończeniu swojej rodziny? Gratulacje! Dziecko – wielka radość dla rodziców. I, oczywiście, wielka odpowiedzialność. Nowo upieczony mama i tata nie może oddychać na okruchy i bardzo zdenerwowany, gdy dziecko zaczyna płakać i nie śpi. Jedną z najczęstszych przyczyn dziecko płacze i lęk, jeśli rodzina pojawiła noworodka – ból brzucha. To często powoduje panikę wśród młodych rodziców. Mimo wszystko, jeśli osoba dorosła, tak jak my, nie wie, co zrobić w przypadku bólu w żołądku, to co zrobić, jeśli ból brzucha u niemowląt?


Dlaczego?

Przede wszystkim, nie martw się. Znaleźć przyczynę, dlaczego ból brzucha u noworodka. Nie może być kilka: kolka jelitowa, wzdęcia lub zaparcia. Jak je rozróżnić? Przede wszystkim, gdy jelit kolki dziecko instynktownie starają się wyciągnąć nogi na brzuszku – w pozycji embrionalnej jest zawsze łatwiejsze do zniesienia ból. Jeżeli przyczyna bólu – wzdęcia lub zaparcia, dziecko będzie mieć twardy napięty brzuch.

Co zrobić, aby uniknąć tych problemów?

Postaraj się karmić piersią dziecko. Mleko matki – najmniej alergików i najłatwiej przyswajane produkt dla dziecka w pierwszych miesiącach życia. Jednocześnie należy pamiętać, że smak i jakość twojego mleka zależy również od tego, co można jeść samodzielnie. Staraj się trzymać się diety – Unikaj napojów gazowanych, tłuste i pikantne żywności, żywności, które powodują reakcje alergiczne, a także żywności, które powodują wzdęcia. Oczywiście, to nie jest łatwe, a następnie można stopniowo przywrócić je do swojej diety, ale pożądane jest, aby stopniowo, jeden produkt w miesiącu, a jedynie uważnie obserwując reakcję dziecka. Jeśli dziecko z jakichkolwiek przyczyn, jeść mieszanki mlecznej starannie je wybrać, aby nie było, że jest z nimi ból brzucha u niemowląt. Jest to konieczne, aby zapobiec, aby wybrać odpowiedni pokarm do dziecka.

Co jeśli cud się nie stało, a po karmieniu ból brzucha u niemowląt?

Nasi przodkowie walcowane na tum niemowlęcym wełny motka w kierunku ruchu wskazówek zegara. W naszym przypadku będzie po prostu głaskania masaż brzucha. Ponadto, możliwe jest ogrzanie wewnętrznej strony dłoni lub dołączyć ciepłym ręcznikiem w celu złagodzenia objawów. Oczywiście, konieczne jest, aby informować o bólu w brzuchu z pediatrą. Można powiedzieć, jakie leki można użyć w sytuacji awaryjnej, ponieważ ich wybór jest tak duży, a dziecko – bardzo małe. Tylko nie daj się nabrać na reklamy i nie przyjmować leków bez wizyt lekarskich. Wyjątkiem może być wyjątkiem, że stare dobre narzędzie – koperkowym wody. Jest sprzedawany w niektórych aptekach, ale oprócz niej, nie są podobne na temat skutków herbat ziołowych dla dzieci, na przykład, z kopru włoskiego.

Co najważniejsze, jeśli ból brzucha u niemowląt – Uwaga. Dzieci najbardziej potrzebują pieszczot, więc przynieść dziecko do obsługi, głaskać go, niech czują swoją miłość i przywiązanie. Dziecko słyszy bicie twojego serca i wiem, że będzie dbać o to, a ból wkrótce minie. Niech będzie mniej nieprzespanych nocy, a dziecko rośnie zdrowe i szczęśliwe!