824 Shares 7247 views

Dali Museum w Barcelonie: fotografie, jak dojechać

To muzeum nie może być mylony z jakimkolwiek muzeum na świecie. Jego niesamowity design nie pozostawi nikogo obojętnym, jako twórczości wielkiego mistrza – Salvador Dali. Ekspozycja muzeum jest skonstruowany w taki sposób, że jest to wyjątkowa okazja, aby prześledzić powstawanie słynnego mistrza szokujące.


Historia powstania

Dali Muzeum w Barcelonie, został otwarty w 1974 roku. Znajduje się on w miejscowości Figueres, która jest faktycznie na przedmieściach Barcelony. Ekspozycja znajduje się w starym budynku Teatru Miejskiego, który z powrotem w 1918 roku Salvador Dali prezentowane na zbiorowej wystawie jego wczesnych prac.

Wiele lat później, Dali postanowił stworzyć muzeum w zrujnowanym budynku, ale nie całkiem normalne. Mistrz chciał umieścić to nie oryginały, a reprodukcje jego dzieł, a władze miasta nie jest zadowolony. W rezultacie, zgodził się pokazywać swoje prace i rozpoczęła się budowa prace renowacyjne. Oprócz ruin teatru, średniowieczne mury i wieża zostały zaangażowane, które później nazwano Galata Tower. W muzeum został zbudowany ponad 14 lat. Realizacja tego wyjątkowego projektu zainwestowano większość kapitału Salvador Dali. Ostatnie lata życia wielkiego artysty poświęcony jego potomstwa.

Salvador Dali Museum w Barcelonie

Budynek muzeum jest imponująca. Odrestaurowane fasady teatru, który został zbudowany w stylu neoklasycystycznym, wspaniale łączy się z jasnym karmin starożytnych murów i wieży Galata.

Na powierzchni ścian jest obszerny wystrój, malowane w kolorze złotym. Z daleka przypomina symbol monarchii francuskiej – lilie. Uderzające, a nawet szokujące ogromne figury, które są na szczycie wież i murów. Te barwne jajka.

Nad starym budynku dawnego Teatru Miejskiego jest kopuła, która sama jest dzieło sztuki. Wykonana jest w formie kuli wykonane z lateksu i szkła. Autor tego dzieła – architekt Emilio Pinero. Kopuła powstała jako odzwierciedlenie filozofii Dali. Był pewien, że inne światy rzeczywiście istnieją, choć są one w zasięgu każdego z nas.

Ekspozycja muzeum

Dali Muzeum w Barcelonie, nie przestaje zadziwiać, a po pierwszym znajomości. Tuż przed wejściem ustawione surrealistycznej kompozycji, która przedstawia Newton otwiera swoje słynne prawo grawitacji. Eksperci i zwykli goście nadal twierdzą, dlaczego pan robił w otworze głowicy naukowca.

Jak powinno być w przyzwoitych domach, goście są witani przez właścicieli. Sam właściciel siedzi za kierownicą czarnego cadillaca. Samochód jest wart bardzo imponująca postać gospodyni, wykonany z metalu. Naga postać kobieca, a na pierwszy rzut oka nieco surrealizmu w nim, z wyjątkiem żółtej łodzi nad głową, unoszące się na falach prezerwatywy. Zatem przedstawione Dali jej liczne podróże do młodych kochanków.

W hali głównej, który jest pod słynną kopułą, jest tylko jeden eksponat – „Gala, patrząc na morze” legendarny malowanie Sekret ten polega na tym, że w niewielkiej odległości można zauważyć nic niezwykłego, ale konieczne jest odejście od jej dwudziestu metrów, zanim otworzysz portret Abrahama Lincolna.

hala arcydzieła

Dali Museum w Barcelonie nie jest zwykle dla każdego planu muzeum, nie ma monotoniczne wycieczki z sali do sali. Goście wracają do kluczowych punktów.

Dał w swoim stworzeniu, że hołd jego wielkich poprzedników. W Sali są najcenniejsze dzieła z dzieł El Greco i Duchampa, a także rzeźba „slave” przez Michelangelo.

Osobna sala poświęcona jest kontrowersyjna gwiazda Hollywood Mey Uest. Użytkownik wchodzi do pokoju przez „twarzy” aktorki. Metoda ta oznacza zanurzenie w swoim wewnętrznym świecie.

Dali Museum w Barcelonie zaprasza do odwiedzenia Sali skarb, krypty, Sala rzędami ryb i wielu innych.

Przytłoczony odwiedzających muzeum, podróżujących do surrealistycznego świata wielkich mistrzów, są pod ochroną duchu Salvador Dali. Jego biuro i grób artysty geniuszu są w budynku głównym.

Część eksponatów można zobaczyć w naszym artykule na zdjęciu. Dali Museum w Barcelonie – to wyjątkowe miejsce. Każdy powinien to zobaczyć. Jeśli masz okazję odwiedzić to miasto, koniecznie go odwiedzić.

Dali Museum (Barcelona) – jak dotrzeć

Od głównego dworca kolejowego Westbahnhof dworca kolejowego w Barcelonie do Fegeras. To trwa 1,5 godziny. Koszt biletu obie strony – 24 euro za osobę.

Barcelona można dojechać samochodem w Fegeras.

Bilet do muzeum dla dorosłych kosztuje 12 euro dla dzieci poniżej 8 lat wstęp wolny.

Droga do tego muzeum z Barcelony zajmuje bardzo mało czasu. Odwiedź go i będzie pracował cud – pozwoli Ci stać się częścią niezwykłego maskarady, który wpadł na świetny hiszpańskiego artysty.

Dali Museum w Barcelonie nie zawiedzie żadnego z gości. Talent mistrza widać w każdym szczególe, to sprawia podziwiać potęgę wyobraźni.