612 Shares 5026 views

Zastrzyki z łuszczycą jakie są?

Łuszczyca jest chorobą skóry. Pozbycie się go – jest problematyczny proces, który może trwać latami, a niekiedy nawet życia. Pomimo faktu, że łuszczyca nie stwarza żadnego zagrożenia dla innych, nie wygląda estetycznie i może spowodować niesmak.


Do leczenia powszechnie stosowane kremy, maści specjalnych i innych miejscowych preparatów. W poszukiwaniu bardziej efektywnych środków zastrzyki zostały opracowane dla łuszczycy. To o nich i zostaną omówione w artykule.

Jak pokazano łuszczycy

Pojawienie się choroby związane z uszkodzeń w cyklu życia komórki skóry. W tym czasie, kiedy w zdrowym organizmie, okres ten wynosi około 30 dni, podczas łuszczycy, jest zredukowana do 4-5 dni.

W obszarach dotkniętych jest zapalenie skóry, któremu towarzyszy pojawienie się czerwone plamy. Wyglądają one jak suche, podniesione plam na powierzchni ciała. Bardzo często, to cały proces towarzyszy silne ciągłe swędzenie i łuszczenie.

Środki do leczenia łuszczycy

Jak już wspomniano powyżej, firmy farmaceutyczne do zwalczania łuszczycy zazwyczaj produkują preparaty miejscowe typu działanie (kremy, maści, aerozole) i tabletek. Niestety, różnią się tylko skuteczności krótkoterminowej. Dlatego zaczęły rozwijać nowe metody zwalczania choroby, które, jeśli nie są w stanie całkowicie pozbyć się go, a następnie zmaksymalizować okres remisji. Jednym z nich są iniekcje w leczeniu łuszczycy.

Jakie są korzyści z zastrzyków?

W porównaniu z innymi lekami (tabletki, kremy, etc.) iniekcji mają kilka ważnych zalet.

Po pierwsze, bardzo szybki początek działania leku.

Po drugie, obróbka iniekcji łuszczyca zapewnia bezpośrednie dostarczanie leku w krwi. Oznacza to, że nie będzie musiał przejść przez agresywnym środowisku żołądka, jak to ma miejsce w przypadku tabletek.

I wreszcie, po trzecie, zastrzyki łuszczycy mają bardziej potężny i długotrwały efekt.

Jeśli to wszystko jest uważany za najbardziej optymalny dla podawania leków bezpośrednio do dotkniętego regionu miażdżycowych.

Rodzaje zastrzyki z łuszczycą

Zastrzyki łuszczycy można podzielić na kilka grup, w zależności od składu i typu ekspozycji.

 1. Leki immunosupresyjne. Przedstawili oni mogą narkotyków, takich jak „Remicade”, „Humira” lub „Stelara”.
 2. Immunomodulatory. Należą do nich „Pyrogenalum” i „Glutoxim”.
 3. Hepatoprotector. Jako przykład można wymienić „Geptor” i „Geptral”.
 4. Glikokortykosteroidami. Ten "Flosteron" i "Diprospan".

Zastanów się trochę bardziej szczegółowo niektóre z powyższych środków, aby zobaczyć, jak strzały są łuszczyca.

"Diprospan"

Aktywna substancja farmaceutyczna jest betametazonu.

„Diprospan”, cena nie jest zbyt wysoka, ma immunosupresyjne, zAntishock, antyalergiczne, przeciwzapalne, działanie odczulające.

Otrzymywanie uzyskał wystarczająco dużą popularnością ze względu na możliwość hamowania syntezy substancji powodujących reakcje zapalne już na poziomie komórkowym.

Dostępne „Diprospan” w postaci zawiesiny lub roztworu do wstrzykiwań. W ten sposób, w zależności od wskazań, lek może być wprowadzony domięśniowo, śródskórnie, perartikulyarno (wokół stawu) lub śródstawowego.

Niezbędna Dawka zależy od sposobu podawania i miejscem do wstrzykiwań.

„Diprospan”, co do zasady, nie powoduje znaczące niekorzystne reakcje organizmu w przypadku pojedynczej aplikacji lub jego krótkim przebiegu leczenia. Jednak producent w instrukcji ostrzec pacjenta o możliwości rozwoju następujących działań niepożądanych:

 • hipernatremia, zatrzymanie płynu w tkankach, zwiększone wydalanie potasu i wapnia w organizmie, zwiększenie masy ciała,
 • niewydolność serca, wysokie ciśnienie krwi;
 • upośledzony metabolizm w mięśniach, zrzeszotnienie kości, złamań kości, rurowych aseptycznych martwica głowy kości udowej i ramieniowej;
 • wzdęcia, drobnymi, zapalenie trzustki, zapalenie i zapalenie uszkodzenia układu pokarmowego;
 • zwiększone pocenie się, zapalenie skóry, zanik i ścieńczenie skóry, zaburzenia gojenia ran;
 • zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe, drgawki, bóle głowy, zawroty głowy, depresja, drażliwość, bezsenność;
 • wtórnej niewydolności nadnerczy, zaburzenia miesiączkowania, opóźnienie wzrostu i rozwoju płciowego u dzieci z zależnych od steroidów cukrzycy;
 • zaćma, jaskra, zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe;
 • anafilaksja, obrzęk naczynioruchowy, ropnie aseptyczne, zanik skóry i podskórnego.

Nie używaj tego „diprospana” w obecności nadwrażliwości na jego składniki i grzybicy ogólnoustrojowej. Z dużą ostrożnością należy stosować się do jego stosowania w obecności wrzodów żołądka, marskość wątroby, niewydolność nerek, ospa wietrzna, osteoporoza, nadciśnienie tętnicze, zakrzepowe zapalenie żył.

Jaki jest koszt zastrzyków „Diprospan”? Cena może się wahać od 173 rubli i więcej, to wszystko zależy od apteki, region zamieszkania i liczby ampułek w jednym opakowaniu.

"Humira"

Aktywny składnik leku jest adalimumab. Należy zauważyć od razu, że produkt „Humira” jest dość kosztowne. Cena za to jest w 64 000 rubli.

Dostępne środki w postaci lekko zabarwionego przezroczystego roztworu w jednorazowej strzykawce.

Przeciwwskazania do stosowania leku:

 • Ciąża i laktacja;
 • wiek poniżej 16 lat;
 • Obecność choroby zakaźne;
 • nadwrażliwość na składniki leku.

„Humira” może prowadzić do rozwoju szeregu działań niepożądanych:

 • choroby zakaźne układu moczowego i dróg oddechowych;
 • zaburzenia w układzie immunologicznym;
 • dezorientacja, depresja, bezsenność;
 • ból głowy, zawroty głowy, senność;
 • dzwonienie, przekrwienie lub ból w uszach;
 • jaskra, obrzęk powiek, zaczerwienienie oka;
 • pływy, tachykardia, nadciśnienie;
 • przekrwienie błony śluzowej nosa, kaszel, duszność, niewydolność płuc;
 • bóle brzucha, zaparcia lub biegunki, nudności, wymioty, hemoroidy, zapalenie błony śluzowej żołądka, wzdęcia, zapalenie jelita grubego;
 • ogólne i miejscowe reakcje alergiczne;
 • Białko w moczu, zwiększone stężenie kreatyniny w surowicy, fosfatazy alkalicznej i mocznik.

W aptekach, lek uwalnia się tylko na receptę. Bierze się i wymagana dawka leku.

"Stelara"

Główny składnik aktywny leku – Ustekinumab.

Oznacza dostępny w postaci roztworu do wstrzykiwań.

Zastrzyki łuszczycy „Stelara” nie stosuje się w leczeniu następujących warunków:

 • Ciąża i laktacja;
 • Obecność chorób zakaźnych w ostrej fazie choroby;
 • nadwrażliwości do składników preparatu;
 • dzieci w wieku poniżej 18 lat;
 • w obecności nowotworu.

Środki powinny odnosić się do stosowania w obecności nowotworu złośliwego w historii przewlekłych lub nawracających chorób zakaźnych lub pasożytniczych gatunków bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych, a także do leczenia pacjentów w podeszłym wieku.

Najczęstszymi zdarzeniami niepożądanymi (1 do 10) są infekcje górnych dróg oddechowych i zapalenia nosa i gardła. Nieco mniejszy stosowania leku mogą towarzyszyć zapalenie podskórnej tkanki tłuszczowej, chorób wirusowych jamy nosowej albo jamy ustnej i gardła.

Ponadto, nie mogą być zawroty głowy, niedrożność nosa, biegunka, reakcje alergiczne, stan zmęczenia.

Najpoważniejsze działania niepożądane mogą być wybitny wygląd nowotworów złośliwych. Chociaż badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały żadnego powiązania między stosowaniem leku i rozwoju nowotworów.

"Pyrogenalum"

Aktywny składnik leku – LPS typ bakterii.

Środek wytwarzany w postaci roztworu do wstrzyknięć lub do podawania doodbytniczego jako czopki preparatu (czopki).

„Pyrogenalum” ma działanie immunomodulacyjne, a także różni się bardzo dobre działanie przeciwzapalne, odczulające i właściwości środka wspomagającego.

Stosowanie leku jest przeciwwskazane w przypadku nadwrażliwości na jego składniki, jak również w czasie ciąży i laktacji, nerek, wątroby lub niewydolności serca.

„Pyrogenalum” (strzały) może powodować działania niepożądane, takie jak dreszcze, zmęczenie, gorączka, nudności, bóle głowy, bóle pleców, gorączka.

Leki dostępne tylko na receptę.

Zastrzyki łuszczycy: Opinie pacjentów

Co ludzie mówią o powyższych zastrzyków samych pacjentów? Każdy lek ma swoje wady i zalety. Ale jeśli połączyć wszystkie powyższe temat tych narzędzi, można zrobić mały wniosku.

Po pierwsze, mają bardzo szybki wpływ na organizm i mają o wiele bardziej skuteczne niż preparatów miejscowych.

Po drugie, obróbka przez wtryskiwanie, a wygodne. Ponadto, przy wyborze tego typu leczenia nie wydaje się konieczne, aby podrażnić żołądek skład chemiczny pigułki.

Jeśli chodzi o wady, jest wysoki koszt niektórych leków (na przykład, które mogą służyć jako „Humira”) i dużą liczbę możliwych efektów ubocznych.

Bądź zdrowy!