410 Shares 9638 views

Windows Movie Maker: jak korzystać? Krok po kroku

Wielu użytkowników chce ze zdjęć lub filmów wideo, aby stworzyć pełny klip wideo lub film, które mają taką samą jakość Jako profesjonalny rolek. W tym celu nie jest konieczne stosowanie skomplikowanych programów wykorzystywanych podczas nagrywania filmów lub klipów. Wystarczy odwołać się do aplikacji Windows Movie Maker. Jak korzystać z tego programu, będziemy rozważać w dalszej części tego artykułu.


Natychmiast pamiętać, że to narzędzie jest zawarta we wszystkich wersjach systemów operacyjnych Windows, w uzupełnieniu do ósmego i dziesiątego modyfikacjami. Dlatego też, jeśli pracujesz z aplikacja oczekuje w tych środowiskach, program najpierw do siebie, aby pobrać i zainstalować na swoim komputerze.

Jaki program Movie Maker?

Jako wbudowanej lub opcjonalnej zainstalowanej aplikacji Movie Maker to najprostszy edytor wideo, który pozwala w ciągu kilku minut, nawet osoba absolutnie daleki od tworzenia klipów i filmów, zrobić trochę film z naprzemiennych zdjęć i zdjęć zrobionych na dźwięk kamera wideo nakładki i wizualny Efekty.

Oczywiście, profesjonalny edycja pytanie teraz nie jest. Tak to jest, ogólnie rzecz biorąc, przeciętny użytkownik nie jest konieczne. Zamiast korzystać z okna Movie Maker jest bardzo prosta. Następnie program oblicza.

Pierwszy znajomy z interfejsem

Tak, mamy Windows Movie Maker. Jak korzystać z tej aplikacji, będziemy rozważać na podstawie wersji 2.6. Ważne jest, aby wiedzieć, część standardowego zestawu Windows 7 lub XP.

Przed przystąpieniem do bezpośredniego badania na pytanie – jak używać programu Windows Movie Maker 2.6, należy zbadać jego interfejs. Istnieje kilka podstawowych elementów:

  • Główne sekcje panelowe z menu;
  • Przegrody domen zadań i funkcjonowania;
  • i storyboard timeline;
  • zawartość okna (elementów, które są wkładane do rury);
  • podgląd gotowego okna wideo.

Najważniejsze cechy i wstępna konfiguracja

Wśród narzędzi, które są oferowane przez aplikację na pierwszym miejscu jest możliwość dodawania grafiki, wideo i audio z prawie wszystkich znanych formatów dzisiaj (z nielicznymi wyjątkami) z możliwością synchronizacji.

Tutaj głównym narzędziem jest specjalna skala czasu w dolnej części okna głównego. Na pasku zadań, który znajduje się po lewej stronie, jest dostępna większość operacji, które będą używane do importowania zawartości, stosowanie efektów, dodanie dźwięku, tytułów itp Zasadniczo rozwiązanie problemu – .. Jak używać programu Windows Movie Maker, menu na głównym pasku u góry możesz a nie otwarte, ponieważ wszystkie podstawowe komendy, które wiążą się pewne działania, zawsze pod ręką, a we wszystkich menu po prostu kopiowane (w rzeczywistości, tak jak we wszystkich innych redaktorów Microsoft). Teraz przejść bezpośrednio do procesu tworzenia filmu.

Jak używać programu Windows Movie Maker 2.6: dodawanie wideo i grafiki

Początkowo, aby utworzyć cały film, konieczne jest, aby dodać elementy, które będą używane. Pierwszym krokiem na pasku zadań, można użyć importu wideo lub obrazów.

Po kliknięciu na każdy link otwiera okno nawigacji, w którym wraz z niezbędnymi elementami można dodać wybierając odpowiednią lokalizację pliku. pierwszy pojawiają się w treści programu Windows Movie Maker wspomnianym obszarze.

Jak korzystać z dodanych plików do kolejności instalacji show?

Odbywa się to poprzez przeciąganie każdy element w serii ujęć skali (wszystkie pliki nie mogą być przeciągane na raz, więc dodać je do skali przyszłości będzie musiał toczyć po jednym na raz). Jeśli to konieczne, procedura wybrana przez użytkownika mogą być zmieniane bezpośrednio na osi czasu.

Jeśli dodać film, ponownie, w skali, to można edytować i czas trwania. Na przykład, w celu zmniejszenia czasu wykonania wstawiony zacisk może być zmniejszona przez punkt podziału zacisku. To jest po lewej kliknąć ramy, po czym będą dwa czerwone strzałki na ekranie. Przesuwając je w różnych kierunkach, można zwiększyć lub zmniejszyć długość każdego kawałka.

Nakładka utwór

Wkładka dźwięk jest wytwarzany w dokładnie taki sam sposób importu, jak również w przypadku obrazów, ale w tej chwili wybrany import dźwięku. Wybrane pliki audio muszą być również umieszczone na osi czasu.

Naturalnie, długość klipów audio i wideo nie mogą być takie same. Audio edytowany przez zmniejszenie lub zwiększenie czasu trwania dźwięku. W razie potrzeby można dodać nowy plik audio do końca poprzedniego miejsca (czas trwania dźwięku jest również wyświetlany na osi czasu). Ale nawet to nie jest ważne.

W rzeczywistości, jeśli chcesz zrobić naprawdę atrakcyjny film, przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na ładunek semantyczny obraz odzwierciedlał akompaniamentem muzycznym. Zgadzam się całkowicie absurdalne wideo będzie wyglądać relaks z przyrody z soundtracku jakiejś grupy „ciężkiej”.

Zastosuj efekty i przejścia

Zatem wstępne kroki zostały zakończone. Teraz, że film stał się bardziej atrakcyjny, a obraz nie powinien być zmieniany drastycznie, wstawić przejścia (lub przepływ przekształcenia jednego obrazu do drugiego, gdy zmianie).

W tym celu, a przejścia linii wideo w menu wideo (czasami jest to dział serwisowy) na panelu głównym. Wybrane przejście do przeciągania na skali, pomiędzy dwoma sąsiednimi fragmentami.

Następnie na pytanie, w jaki sposób korzystać z Movie Maker dla systemu Windows 7, na przykład, nie można uniknąć i dodawanie efektów specjalnych, z wykorzystaniem którego będzie korzystać końcowy wideo.

W tym celu, odpowiedni rząd na pasku. Wybrane efekty, ponownie, wystarczy przeciągnąć do wybranej ramie na osi czasu. Przy czym do każdej ramki (lub uszkodzonych części importowane główny element) może zastosować swój wpływ.

Dodawanie tytułów

Wreszcie, można dodać tytuły i nazwisko, jeśli jest to pożądane. Wielu użytkowników chciał podpisać klipów lub dodawać informacje do, powiedzmy, opis miejsca, w którym zdjęcia są robione.

Do tej operacji, wszystkie w tej samej linii na pasku zadań wykorzystywane nazwisk i tytułów, a następnie trzeba będzie określić program punkt wstawiania (na przykład nazwa – na początku filmu, a tytułami – w końcu) i edytowania tekstu.

zamiast wynik

Oto krótki i wszystko zrobić z programu Windows Movie Maker. Jak korzystać z tej aplikacji, jak sądzę, jest oczywiste. Cały proces, jak to już można było zobaczyć zmniejszona do przeciągania na skalę niezbędnych elementów. Takie edycji wideo i audio, oczywiście, do atrybutu zawodowego jest niemożliwe, ale szybko stworzyć prosty film niektórych własny zestaw graficznych, wideo i audio (szczególnie początkujących użytkowników, tylko zagłębić się podstaw pracy z klipami), program idzie tak dobrze, jak to możliwe ,