463 Shares 9697 views

Nie rób dobre – nie dostaniesz zła, lub stać się egoistą

Jak często słyszymy dość wygodne, mówiąc: „Nie rób dobre. – nie daj się zło” I wiele, bo naprawdę wierzę w to. Ponadto, każdy dzień to powiedzenie staje się sposobem na życie milionów. Ale to, co kryje się za nim, i jak to działa?


Przypowieść o węża, chłopa i czapla

Jeden wąż zaczął polować. Kiedy niebezpieczeństwo było dość blisko, błagała chłopa, który szedł przez, by go uratować, biorąc w brzuchu. I zrobił tak. Myśliwi nie znalazłem je i zniknął w krzakach, a mężczyzna poprosił wąż vypolsti zewnątrz. Ale w środku było tak ciepłe i przytulne, wąż odmówił spełnienia żądania. Następnie zasmucony mężczyzna zwrócił się do czapli, mówił o problemie. Wzięła wąż z żołądka chłopa i zabił ją. Ale człowiek był bardzo zmartwiony, ponieważ wąż może zatruć go z trucizny. A następnie Czapla powiedział, że może uratować sześć białe ptaki, które trzeba gotować i jeść. I wtedy dotarło do rolnika, który Heron może również być pierwszy. Złapał ją i przyniósł go do domu. Żona zaczął karcić go, że ptak uratował go, a on powiedział jej, więc postanowił spłacić. Po tym, wydała Czapla, ale ona cmoknęła się oczy.

reakcja łańcuchowa

Problem przypowieść „nie rób dobre – nie daj się zło” polega na tym, że na poziomie podświadomości każdy człowiek oczekuje, że musi spłacić dobry dla absolutnie każdego działania. Ale się coś w zamian, nie zauważył go. Mówiąc: „nie rób dobre – nie dostać złe” Biblia interpretowana jako dzieło demonów, które starają się prowadzić nas na manowce. W rzeczywistości każdy ważny i szczery akt przykry robactwa, które jest dlaczego ona stara się sprawiać kłopotów, że człowiek pochodzi od właściwej ścieżce. Pamiętaj o odkupieniu? Wiele zapomnieć prostą prawdę – aby grzechy z przeszłości, powinniśmy być wolni, by czynić dobro na świecie. Pamiętacie wspaniałą powiedzenie: „Czyń innym, jak chcieliby, żeby zrobić wam” Wyobraź sobie przez chwilę, że kiedyś znajdą się w trudnej sytuacji, że nie poradzi sobie sami. A ludzie, którzy mogliby udzielić takiej pomocy, żyć według zasady „nie rób dobre – nie daj się zło.”

Nie jest to słowo i czyn

Jeśli wrócisz do opinii Biblii, mówiąc: „Nie rób dobre – nie daj się zło” jest dość kontrowersyjna. Z jednej strony, to w doktrynie chrześcijańskiej, widzimy bardzo wiele przykładów, które pośrednio potwierdzają to stwierdzenie. Ale z drugiej strony, to jest nieomylny ludzie, sprawiedliwy i święty uratował ogromną ilość ludzi. Na przykład przypowieść o św Mikołaja. Według legendy, w przeszłości, bogaty, a teraz ojciec żebrak postanowili uczynić swoje córki prostytutki, którzy będą w ten sposób zarobić na życie. Ale Mikołaj Mir Lycian trzykrotnie dał mu złoto, ale zrobił to w tajemnicy, bo nie chciał się cześć i chwała, ale tylko naprawdę chciał pomóc ludziom i przekazywać je z drogi rozwiązłości i upadku. Ojciec z powodzeniem wystawiane córki w małżeństwie, dając im posag złota. Kiedy dowiedział się, kim jest preferowane, nie był w stanie spłacić Nicholas nic oprócz jak dziękować Bogu za to, i że wysłał go do córek zbawiciela i opiekuna.

Być albo nie być?

W ten sposób dochodzimy do głównego pytania: „Nie rób jak prawdziwe powiedzenie dobre dla ludzi . – nie daj się zło” Pamiętajmy stare kreskówki „Wow! Talking Fish!” Aby odpowiedzieć na to pytanie. Jest wyraźnie mówi: „Czyń dobrze, a następnie wrzucić go do wody.” Staruszek zrobił. I witamy z powrotem do niego ładnie, choć nie spodziewałem. Bo trzeba zdecydować, kim chcesz być i co będzie twoje dzieci i wnuki jeden dzień.