249 Shares 2035 views

10 mitów o przetrwanie, która może cię zabić

Pomysł, że można przetrwać na pustyni, to brzmi ekscytująco. Oglądaliśmy wiele podobnych programów i programów telewizyjnych. Jednak przetrwanie w trudnych warunkach natury naprawdę nie jest łatwym zadaniem, a większość z tych lekcji nie można dowiedzieć się z telewizji. Kilka porad dla przetrwania, które słyszymy od wielu lat, są całkowicie błędne, żeby nie powiedzieć niebezpieczne.


Oto kilka mitów, które nie należy liczyć, jeśli nie chcesz, aby w odległości krótkiego spaceru na świeżym powietrzu nie jest zakończony katastrofalnie.

można wyssać jad z ukąszenia

Jeśli ugryziony przez jadowitego węża, jad natychmiast dostaje się do krwiobiegu. Jeśli próbujesz ciągnąć usta, może dodać więcej bakterii w ranie. Ponadto, można również uruchomić ryzyko, że trucizna dostaje się do jamy ustnej lub przełyku. Jeśli ktoś zostaje ugryziony przez jadowitego węża, starają się utrzymać chorą kończynę poniżej poziomu serca tak szybko jak to możliwe, aby wysłać rannych do szpitala.

Udawać martwe jeśli niedźwiedź zaatakował cię

Jeśli jesteś w lesie i przypadkowo zobaczyć niedźwiedzia, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to nadal iść cicho. Jeśli to miało miejsce w pobliżu obozu, spróbuj hałasować, jak to pomoże odstraszyć bestię.

Ale w przypadku prawdziwego ataku twoja reakcja będzie zależeć od rodzaju ataku i niedźwiedzia. Nigdy udawać martwych, jeśli jesteś atakowany przez czarny niedźwiedź, zawsze staram się go oddać.

W większości przypadków, niedźwiedzie brunatne i grizzly atak w celu ochrony ich młode. W tym czasie zwierzę ostrzega, hałaśliwe i udaje, że przygotowuje się do ataku. Bardzo powoli oddalają się od tego miejsca. Jeśli zobaczysz niedźwiedzia osiada, udając martwe: położyć się na brzuchu i podnieście ręce do głowy. Jednak w rzadkich przypadkach, gdy atakuje drapieżnik, i rzeczywiście robi to bez ostrzeżenia, nie masz wyboru, ale do walki o swoje życie.

Jeżeli zgubisz się w pustynię, należy natychmiast szukać pożywienia

To nie jest tak. Można to zrobić bez jedzenia przez około sześć tygodni. Dokładny czas może się różnić w zależności od obszaru, w którym jesteś, a problemy zdrowotne. Jednakże, wodę i schronienie są ważniejsze.

Ciecz w kaktusa może Cię uchronić od śmierci z pragnienia

Jeśli jesteś dość doświadczonym podróżnikiem i są zdolne do zbierania wody z kaktusa baryłkę, a następnie filtrować to zrobić bezpiecznie, to może pracować. Ale większość płynu, który jest w kaktusa, czujesz się chory, a otrzymasz rodzaj zatrucia pokarmowego, co doprowadzi do dalszego odwodnienia.

Sprawdzić mchem na północnej stronie drzewa

Mech może rosnąć na wszystkich stronach drzewa, w zależności od środowiska. Nie używaj tego uprzedzenia ludowej w nawigacji.

Jeśli zwierzęta coś zjeść, a potem rośliny te są bezpieczne dla Ciebie, jak dobrze

Niektóre zwierzęta, takie jak ptaki i wiewiórki jedzą jagody i grzyby, które są w stanie zabić człowieka.

W przypadku odmrożeń lub wychłodzenia należy przetrzeć skórę lub dostanie się do gorącej kąpieli

Pocieranie odmrożone skóry może prowadzić do dalszego jej odmrożenia, podobnie jak ciepłej wody, która może spowodować jeszcze większe szkody, jeśli masz do czynienia z odmrożeń lub wychłodzenia. Dlatego potrzeba, aby się ogrzać stopniowo, najlepiej z kilkoma koce i ciepłe bidony pachami.

Jeśli zaatakowany przez rekina, trzeba uderzyć go w nos

Czy uważasz, że można dostać się do nosa rekina, który porusza, naprawdę ciężko? Jeśli zbliża się rekin cię atakować, spróbuj umieścić twardy przedmiot między nimi a zwierzętami. Jeśli to się nie powiedzie, spróbuj zranić oczy i skrzela.

Staraj się pływać równolegle do brzegu, jeśli były w Riptide

Ruch jest bezpośrednio równolegle do brzegu działa najlepiej, jeśli przepływ jest kierowany bezpośrednio do morza. To stwierdzenie nie jest do końca złe, ale należy wiedzieć, że w wielu przypadkach obecny RIP jest pod kątem. Dlatego też, wszystko co musisz zrobić, to zatrzymać się tak blisko brzegu i pływać prostopadle do kierunku przepływu, tak długo jak to możliwe. To może być łatwiej iść w jednym kierunku, a nie inny. W żadnym wypadku nie powinny być zbyt męczące. Nie powinien czuć się tak, jakby dryfował. Jeśli nie można już unosić, spróbuj jak najwięcej, aby utrzymać się na powierzchni wody.

Zadaszenie jest doskonałym schronieniem

Słuszność tej okładki zależy od środowiska. Przy wysokich temperaturach, trzeba odcień, ale jeśli jesteś w zimnym klimacie, aby zatrzymać ciepło – jest głównym priorytetem. Oznacza to, że trzeba nie tylko zabezpieczyć się przed wiatrem, ale także zbudować łóżko, które będzie chronić Cię przed zimnej ziemi w nocy. Zadaszenie pomoże Ci ochronić się przed wiatrem, słońcem i deszczem, ale to może nie wystarczyć, aby zapewnić ciepło.