360 Shares 6392 views

Co to jest psychoza? Objawy psychozy i jej leczenia

Zanim przyjrzymy się objawów psychozy, i dowiedzieć się o jego leczenia, pozwala nam sformułować samej koncepcji. Psychoza – to nie jest jakaś konkretna choroba, lecz ogólna klasa zaburzeń psychicznych. Ich wspólną cechą – naruszenie procesie odbijania obiektywnej rzeczywistości. Innymi słowy, pacjent jest osoba postrzega świat wokół niego w zniekształcony sposób.

Psychoza: objawy, leczenie

Ogólny obraz

Zniekształcone widzenie świata rzeczywistego przejawia się naruszeniem zachowania i wyświetlanie niezwykłych zespołów przedmiotowych i podmiotowych. Psychoza w żadnym wypadku nie tworzy żadnego nowego zjawiska, to tylko oznacza utratę aktywności wyższych poziomach mózgu.

objawy psychozy

W ogóle, typowe objawy tej choroby uważa się wszelkiego rodzaju urojenia i halucynacje są różne. Niezależnie od gatunku, objawy psychozy obejmują obowiązkowych działań pobudzone.

  1. Zmierzch świadomość. Charakteryzuje się bardzo rzadkich zwężenia interesów pacjenta. Jego umysł przeżywa „trudnych czasach”. Można to zaobserwować podczas padaczki i histerię.
  2. Delirium. Zaburzenia świadomości, który charakteryzuje się uporczywych halucynacji wzrokowych.
  3. Sid. Warunkiem jest bardzo podobny do snu. Pacjent widzi halucynacje, nie żyć w rzeczywistości, w pełni delirium.
  4. Amencja. świadomość pacjenta – zmieszany, zdezorientowany, a jego umysł – chaotyczne.
  5. Rozpad osobowości. To kompletne oddzielenie świadomości pacjenta z otaczającej rzeczywistości.

Wszystkie z powyższych objawów psychozy są jego główne cechy, ale nic cię nie jedyne! W celu dokładnego określenia rodzaju konkretnego zaburzenia psychiczne, konieczne jest spędzenie długiego okresu nadzoru przez psychiatrę, wówczas lekarz dokona oficjalnego wniosku i przepisać odpowiednie leczenie.

Jak leczyć?

Zazwyczaj, pacjent jest umieszczany w Psychiatrycznego. Dzisiejsze zakończeniu leczenia bez użycia leków psychotropowych – neuroleptyki (czasami – środki uspokajające lub leki przeciwdepresyjne). Proces leczenia towarzyszy i odbioru leków, które zwiększają ciała pacjenta, lub leki, zmniejsza objawy zatrucia.

psychozy starczej

objawy

Jest to uogólniona grupa zaburzeń psychicznych, które występują u osób powyżej 60 lat. Przejawia się to w stanie osłupienia przez osoby w podeszłym wieku, a także różnych naruszeń endoformnyh. Ważne! Starczy psychoza nie powoduje całkowitego otępienia!

typy

Dziś lekarze są dwa rodzaje starczej psychozy:

  • ostre formy, które ujawniają ściemniania świadomości;
  • przewlekłe postacie, przejawia się w zaburzeniach depresyjnych, stanów paranoidalnych i halucynacji.

leczenie

Powinna ona być przeprowadzona w zależności od kondycji fizycznej pacjenta. Używane psychoaktywnych takich jak „Pirazidol”, „Azafen” „Amitriptyline” i innych. W niektórych przypadkach leczenie odbywa się za pomocą dwóch preparatów. Ponadto, stan somatyczny pacjentów musi być stale monitorowana.