419 Shares 4593 views

Jak zapobiegać chorobom przyzębia

Niemal każdy z nas zna objawów paradontozy. Krwawienie to podczas szczotkowania, a ślady krwi w produktach podczas posiłku. Częstość występowania choroby dziąseł u dorosłych ponad pięćdziesiąt procent, a wielu nadal ignoruje pierwsze objawy paradontozy. Może to prowadzić do pogłębiania pierwszy kieszeniach przyzębnych i obluzowania zębów (i ewentualnie ich utraty).


Aby zapobiec chorobom przyzębia, należy zwrócić należytą uwagę na higienę jamy ustnej. należy myć zęby codziennie – po śniadaniu i przed snem, i nie mniej niż pięć minut.

Tablica, zwłaszcza kilkudniowe, a najgorszy wróg zębów i dziąseł. Podczas zęby nie powinny nadraivat czyszczenia ich jako buty plandeki, zębów i dziąseł, jak nie siły, mocy i częstotliwości ruchu pędzlem, a poprawność, dokładność i czas trwania. Ruch powinien być jak zamiatanie, wskazując w jednym kierunku – od gum do żucia powierzchni. Podczas przenoszenia „tam iz powrotem” jest nie tyle tablica jest czyszczona tak skutecznie wbite w przyzębia karmany.Takzhe użytecznego do masażu dziąseł i szczotki do czyszczenia błonę śluzową policzków i tylnej części języka.

Jak ludzie reagują na krwawienie dziąseł podczas szczotkowania?

Najczęściej oni „żal” się, zastępując twardą szczotkę miękkie. Gdy ta tablica na zębach, zwłaszcza w obszarze szyjnym pozostaje więcej. Tablica przyczynia się do progresji choroby przyzębia, przy czym utrzymuje się krwawienie lub zwiększona. Dlatego konieczne jest, aby regularnie zmieniać szczoteczkę, a jeszcze trudniejsze, gdy krwawienie.

Użycie „Parodontoksa” pasty do zębów, pierwotnie opracowany dla użytku profesjonalnego przez lekarzy, periodontists, może znacząco poprawić sytuację. Ale często samooczyszczanie zębów jest już niewystarczające. Jeśli tablica już zamienił się kamienia nazębnego, usuń go szybko i niezawodnie może jedynie przekazać do dentysty. Szybki dostęp do Periodontologia – optymalne rozwiązanie!

Oprócz szczoteczki nowoczesne higienistki oferują cały arsenał innych produktów higienicznych. Ta nić dentystyczna (dentystyczna) – płaskie, wygodne, impregnowane antyseptyczne. Szczotki do zębów również pomóc szczotki przycięte niedostępnych „narożniki” w ustach. Są stożkowe do masażu gumowego knead po szczotkowaniu brodawka dentystyczny zapalnym. Wzmacnia je w krążeniu krwi i pomaga zmniejszyć stan zapalny. Nawet palcem masować dziąsła nie przejdzie niezauważony dla nich i oczywiście skorzystają.

Najnowszym rozwiązaniem w leczeniu paradontozy jest łyżeczkowanie dziąsłowych kieszeni. Posiłki powinny być zrównoważone. Organy złamane ostatecznie zanik zwłaszcza mięśni i stawów. Stały pokarm daje regularne obciążenie przyzębia, nie pozwalając mu się pogorszyć. Ważny i zrównoważone odżywianie, w szczególności wystarczająca na niej, kwas askorbinowy wpływa na stan tkanki łącznej i przepuszczalność naczyń włosowatych.

Bardzo przydatny do płukania jamy ustnej dziąseł buliony rumianek, szałwia, nagietek, dziurawiec. Wywar z kory dębu jest bardzo popularny, ale nieco gorsze w swoim działaniu. Bulion biodra lepiej nie stosować do płukania, a wewnątrz zarówno przyjemne i użyteczne alternatywy do herbaty. Jako dodatkowy środek do pielęgnacji jamy ustnej, nie wykluczając czyszczenia zębów, należy rozważyć stosowanie różnych wspomagaczy płukania. Wykazują one działanie przeciwzapalne i zapachów. Nie powinny być używane przez dłuższy czas, jeden i ten sam środek, zwłaszcza zawierających przeciwbakteryjne składniki nie zakłócić równowagę mikroflory jamy ustnej.