441 Shares 1586 views

Mińsk, Plac Niepodległości: zdjęcia, zabytki

Piękne, uroczyste i najczęściej odwiedzane w Mińsku to Plac Niepodległości. To główna atrakcja stolicy Białorusi.
Główną dumą miasta jest architektura Stalina. Jego koroną jest Aleja Niepodległości, która pochodzi z tego samego placu.


Krasiv miasto Mińsk. Plac Niepodległości i każdy budynek, położony wzdłuż najważniejszej głównej drogi stolicy Białorusi – głównych atrakcji miasta. Mają własną twarz, doskonale harmonizującą z sąsiednimi strukturami.

Trochę historii

Istotnym wpływem na wygląd w Mińsku o tak ważnym zabytku był architekt Joseph Langbard. W 1934 r. Zaprojektował budynek Domu Rządowego i opracował projekt przed placem budowy. Początkowo otrzymała imię Placu Lenina. Miał kształt kwadratu. Na jego terenie powstał pomnik. Lenin, a po północnej stronie jest plac do chodzenia, który ma wygląd parterowy.

W latach sześćdziesiątych kwadrat uzyskał kształt prostokątny, a wokół niego zorganizowany był kołowy ruch transportu drogowego. Otwarta część placu, usytuowana bezpośrednio w budynku rządu, przeznaczona była do parkowania samochodów. Tutaj były parady.

Nowoczesny wygląd miasta Mińska (Plac Niepodległości) był w powojennych latach. Obecna nazwa placu została wydana w 1991 roku. W tym czasie Białoruś, podobnie jak inne republiki ZSRR, uzyskała niepodległość. W wyniku prac nad znaczną rekonstrukcją pojawiła się tu piękna strefa dla pieszych, otoczona różnymi rzeźbami i zielenią.

W latach 2002-2006 obszar został ponownie zrekonstruowany. Sposoby poruszania się pojazdów zostały wyprostowane, a budowa centrum handlowego "Stolitsa" i parking został wzniesiony pod ziemią. Prawie wszystkie tereny nadmorskiej placu przekształciły się w teren rekreacyjny z pięknym oświetleniem i muzyczną fontanną na niej.

Plac Niepodległości (Mińsk): zdjęcie

Najbardziej znany i sławny na Białorusi kościół katolicki (czerwony kościół) znajduje się na tym placu. Są też wyższe instytucje edukacyjne kraju – najstarszy BSU i Uniwersytet Pedagogiczny, budynki Komitetu Wykonawczego Miasta i Domu Rządowego.

Olbrzymie centrum handlowe pod placem ma trzy poziomy, a przezroczyste kopuła z przeźroczystymi kopułkami przewyższa powierzchnię.

Mieszkańcy miasta i liczni turyści chętnie odwiedzą centralny plac stolicy. Fontanna świetlno-muzyczna, położona tu, w nocy zamienia się w wspaniały spektakl – prawdziwy jasny pokaz.
Ciekawym kompleksem historycznym jest Plac Niepodległości (Mińsk).

Jak tam dotrzeć?

Do centralnego placu można dojechać autobusem miejskim №100. Można również wybrać się na spacer po środkowej części miasta Mińsk. Do alei zajmuje się niecałe 30 minut spacerem od stacji metra Oktyabrskaya. Ta droga na pewno doprowadzi do tego wspaniałego placu.

Pociągi metra Mińska można dojechać na Plac Niepodległości (Mińsk). Stacja metra znajduje się w pobliżu. Aby odwiedzić plac, musisz iść na stację "Plac Lenina".

Atrakcje turystyczne

Na tej części miasta znajduje się również Metropolitan Metro Administration, wybudowana w 1984 roku. Projekt budowy metra został zaprojektowany przez dwóch znanych architektów białoruskich (Kudryavtsev i Grigoriev). Dziewięć stacji stanowiło pierwszą linię metra, której łączna długość wynosiła około 17 km.

Na placu można zwiedzić wspaniały park, w którym znajdują się fontanny, piękne ogrody kwiatowe i ławki. Tutaj można również zobaczyć Czerwony Kościół, w pobliżu którego zainstalowano Nagasaki Bell, który pojawił się w tym miejscu w 2000 roku. Został zbudowany w pamięci ofiar katastrofy w Czarnobylu.

Podobnie jak cały Mińsk, Plac Niepodległości jest atrakcyjny dla turystów z zabytkowymi budynkami. Są tu budynki dawnych, bogatych domów, które są murowanymi wielopiętrowymi budynkami, powstałymi na początku XX wieku. Na ścianach widać znaczną liczbę tablic pamiątkowych. Jedna z nich (1979) poświęcona jest podziemnej organizacji działającej w latach 1941-1942. Znajduje się zarząd poświęcony sowieckiemu akademikowi-geodecjoniście, który mieszkał tutaj.

Ciekawe dla turystów jest rzeźba "Michała Archanioła". Również tutaj znajduje się hotel "Mińsk". Jak poprzednio, pomnik Lenina, odrestaurowany w 1945 roku, wznosi się na placu.

Wnioski

Na alejce, pochodzącej z Placu Niepodległości, mieszkał najbardziej szanowanych ludzi w kraju: artystów, naukowców, polityków i aktorów. To, jak zauważono powyżej, świadczą liczne tablice pamiątkowe przymocowane do ścian domów. Jest bogata w struktury architektoniczne i historyczne wydarzenia w Mińsku. Zajmuje on specjalną pozycję na Placu Niepodległości.

Należy zauważyć, że w latach 1960-1970. Młodzi ludzie nazywali dawną Leninsky Prospekt Broadway. Poczuj ducha czasu, a mianowicie ducha Mińska, możesz oglądać film "Dandies", jako dużą liczbę scen kręconych na Alei Niepodległości.